Najdi forum

yorki terier

Dragi vsi forumovci,

želimo posvojiti ali kupiti psa yorkija, zavedamo se nege in karakterja.
Prosim za morebitna priporočila, kje iskati psa, ne od preprodajalcev ali takih gojiteljev, ki razmnožujejo pse med sabo.

želimo prijaznega psa in bo družinski prijatelj, rodovnik in spol nista pomembna.

Hvala in lep pozdrav!

Če želite yorkshire terierja, potem je edini nakup, ki zares pripelje do mladiča, ki bo zagotovo zrasel v predstavnika svoje pasme, tako karakterno kot vizualno, nakup rodovniškega mladiča pri preverjenem vzreditelju.

Če pretehtate, da pasemske značilnosti yorkshire terierja za vas niso toliko pomembne, priporočam posvojitev psa. Če so vam všeč manjši psi terierskega izgleda in karakterja, jih žal v zavetiščih na svoje stalne domove čaka kar nekaj, tako mladičev kot odraslih psov.

Niso napisali, da jim niso pomembne značilnosti psa ampak, da jim ni pomemben rodovnik. V tem je razlika. Če bodo dobili psa enake pasme samo brez rodovnika, bo imel vse značilnosti oz. karakter Y.terierja, samo rodovnika ne bo imel. Tudi takšni se dobijo, pa še cenejši so.
Imam sama tak primerek, vendar drugo pasmo.
In ne zdaj napisat, da je mogoče samo malo podoben tej pasmi, ker se vam bom lahko samo nasmejala :))

nova
Uredništvo priporoča

Aha. In če rodovnika mladiči nimajo, ker starši niso opravili vzrejnega pregleda zaradi odklona v fizičnih ali karakternih značilnostih?
Sicer pa si lahko bodoča skrbnica prebere tole temo:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3534.0
Branja je sicer veliko, škodilo pa ne bo, še posebej branje zadnjih nekaj strani, kjer se debatira ravno o takem oh in sploh kužku, ki rodovnika “ne rabi”. No, vsekakor pa zdaj rabi enega ornk veterinarja, da ga vsaj poskuša “spravit skupaj”…

Ne veš zakaj se niso odločili za vzrejni pregled, tako da…

Saj. In prav v tem je problem.

Zakaj ste pripravljeni nekomu odšteti nekaj 100 evrov za to, da trdi, da vam prodaja
pasemskega psa, ki “samo papirjev nima”.

Rodovnika nima zato, ker pes in psica nimata opravljenega vzrejnega pregleda, kar lahko pomeni:

– skrbnik psice ga nalašč ni opravil, ker so mu nerodovniška reja bolj splača kot rodovniška vzreja (manj stroškov, nobenega nadzora, nobenih omejitev glede števila paritev psice itd.),

– psica ali pes ima vzrejno prepoved, a ju parijo kljub temu,

– psico preobremenjujejo s kotitvami in gre za nerodovniško leglo med sicer uradno prijavljenimi rodovniškimi,

– že ne pes ne psica, ki so ju parili, nimata rodovnika …

in tako dalje …

Lahko pa tudi samo zato, ker se jim enostavno ni ljubilo in je s starši in mladiči vse v redu…

Težko verjamem, da se nekomu ne ljubi vzet si par minut časa, hkrati pa se mu strašno ljubi skrbeti za brejo psico in kasneje vsaj 2 meseca za mladiče.
In še vedno smo pri tem, da se brez vzrejnega itak ne ve, če sta starša primerna za vzrejo ali ne. Hkrati torej tudi zdravstvenih testov ni. Ker se jim ni ljubilo? Hm…

No meni je bilo pomembno, ker sem si zazelela tocno doleceno pasmo v vseh aspektih in ne vem kaj je tu “za balinat”.

In ti brez pomisleka nekomu, ki se mu “ne ljubi” poskrbeti za dobrobit svoje psice in mladičev, plačala nekaj 100 evrov?

Bodite pozorni, z nerodovniškimi yorkiji je veliko težav, precej je yorkijev z vzrejno prepovedjo, ki jih nevestni lastniki vseeno parijo. Tudi pri rodovniških se najdejo črne ovce, tako da bodite pozorni na starše, zdravstvene preglede, predvsem tiste neobvezne, ki kažejo na resnost vzreditelja. Alarm naj vam sveti ob zelo velikih ali zelo majhnih starših, izredno pomanjkljivem zobovju, veliko yorkijev ima težave z dihanjem, pozorni bodite na kvaliteto dlake, ki tudi kaže splošno stanje psa. Tako da, če se pri kateri pasmi ni za igrat, potem je na žalost pri yorkijih, ker bo šlo v vašo škodo.

Imamo rodovniško leglo Yorkshire terrerje in nismo parili kar tako. Izbrali smo samca, ki je po eksterierju in linijsko ustrezal naši psički, šli v Munchen, plačali skočnino, še prej opravili vse teste. Skrb za brejo psičko prav tako stane, pregledi UZ. Na koncu se nam je še mali postavil počez v porodni kanal in potreben je bil carski rez.En mesec dopusta je šlo za nego mladičkov n mamice, pa mi ni žal ker so čudoviti, živahni, navajeni na vsakršno okolje, so v fazi socializacije, pokonci se jim počasi postavljajo ušeska. Odstranila sem jim slednike, dvakrat razglistila, drugi teden jih čaka prvo cepljenje. Naj to ne zveni kot samohvala, le nekaj besed da vzreja ni štancanje denarja (rodovniška), da je v to vloženo veliko truda, pa tudi denarja (stanejo tudi rodovniki, vzrejni pregledi) in da RODOVNIŠKI PSI NISO DRAGI!!!, imate zagotovilo da nekaj rodov nazaj ni bilo genetskih bolezni, kar se za nerodovniško štancanje ne more reči, stroški zdravljenja takih bolnih psov pa dostikrat preseeže nekajkratno ceno rodovniških….pa lep pozdrav

Čestitke. Koliko jih pa imate? (firbec, kaj čem)

Šest……….dve pupe in štiri fantke

Jaz iščem zdravo, preverjenih staršev in prijazno yorkico. Ali je še kakšna na voljo?

Jaz dobim kepico čez dober mesec…zdaj pa nujno potrebujem kakšen predlog za ime..za psičko

Pozdravljeni! Tudi naša družina se je odločila za nakup yorkija. Vzreditelja že imamo, zanima pa me kaj vse rabiš za psa kot ke yorkshire terier.
Hvala za odgovore že vnaprej.

Tole bo pa najbolj vzreditelj vedel. Če ne, potem to pač ni.

Vzrediteljica: Renata Sojevic – Polzela 040500735

New Report

Close