Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vroče poletje

vroče poletje

Spoštovani,

Ponovno so prišli vroči dnevi, še bolj zgodaj kot prejšne leto in s tem ponovno moje težave. Stara sem 50 let, v menopavzi, kar so pokazale tudi hormonske preiskave. Pred 6 leti so mi odstranili maternico, jajčniki so nekaj časa še delovali.Ko nastopijo vroči (ok.30 stopinj ) dnevi, preprosto obležim. Zjutraj še lahko delam, sem sveža, po deseti uri pa postanem omotična, taka, kot da bi ravnokar prebolela hudo gripo. Pijem veliko tekočine, vendar moram do večernega hlada, ko zopet lahko postanem do neke mere aktivna, ležati v hladu. Ker me je groza prihajajočih vročih dni ( en dan v letošnjem letu sem že prelažala ), mi prosim, svetujte , kaj lahko še naredim, da bom vročino lažje prenašala, da bom pripravljena na njo. Telesna teža je normalna, jem veliko vitaminov, tlak je normalen 120/70. Predvidevam, da so težave povezane z meno. Ostale težave se pojavljajo občasno in jih še dokaj uspešno obvladujem.

Želela bi čimprejšni odgovor, ker bom prihodnji teden praznovala in ne bi rada ležala, ko bom imela goste.

Hvala in lep pozdrav!
Helena

Spoštovani!

Žal nimam pamentenga nasveta. Čestitam za rojstni dan in na mnoga leta. Upam, da bosta družba in slovensi trenutek dovolj za znosnejše počutje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close