Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vratne arterije

vratne arterije

Pozdravljeni,

Prosim ce mi lahko malo razlozite kaj pove spodaj napisani izvid.

Viden so fibrokalcificirane robne naplastitve iztopisca desne aci z debeljino plaka do 2,3 mm, kar ne povzroca pomembne stenoze.
Na iztopiscu leve aci je videti razmeroma svez lipomatozni- zacetno fibroziran plak, debeline do 3,2 mm, vdolzini 10m, z ozirom na sirino bulbusa in iztopisca ne povzroca signifikantne stenoze.
v distalnih delh v aci obojest. v prikazanih delih pretok izgleda v fizioloskih mejah.

Pri pregledu vert. arterij je desna dominantna, sirine 4,6 mm, leva je nekoliko atroficna, debeline 2,3mm, obojestr. je smer pretoka anterograden z primernimi apektri hitrosti.

Prosim ce mi lahko odgovorite v najkrajsem moznem casu.

Hvala, lep dan

Simona

Spoštovani!

Na žilah je nekaj naplastitev, ki pa ne predstavljajo nobene nevarnosti. Kri teče v pravi smeri in se ne vrtiči. Vse relativno o.k.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani dr. Kersnik,
zanima me kakšna je velikost oz. premer ACI??

Hvala za odgvor!

P.S.
Spoštovana Simona, v kolikor še spremljate ta forum bi vas prosil če mi odgovorite na vprašanje koliko ste stari (tudi sam imam podobne težave)ter z ozirom na vaš prvi dopis (01.10.2003) od katerega je preteklo že 3 leta, ali ste imeli še kakšen kontrolni pregled in ali se stanje poslabšuje (upam, da ne)..

Hvala za ev. odgovor!

Spoštovani!

A veste, da ne vem na pamet. VEdno je opisan primer pri UZ preiskavi. Pomebnejši podatek je % zožitve.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close