Najdi forum

Vprašanje za ženske: odprte zveze

Jaz poznam par, ki se gre odprto vezo, stara sta okrog 40 let imata dva otroka in on če katero poseksa njej pove vse in ona seveda, če želi tudi, tudi sama sta zelo aktivna v seksu skupaj mislim, da skoraj vsak dan seksata, ona pravi kaj naj ga imam samo zase, če nebi vedela kaj počne bi me itak varal tako mi pa pove, če se kje poseksa, naj pripomnim, da hodita tudi v svinger klube, doma pa jasno vse štima. Jaz pa mislim, da, ko se bo eden zaljubil bo vsega konec, no to je pa že druga tema.

Zame bi bila pa idealna partnerka ena swingerka… Odprte zveze se ne bi šel, ker je sex ena na ena s partnerjem najboljši.
Rajca pa, če lahko opazuješ, si opazovan, če lahko z večimi v enem dnevu/noči, če lahko vidiš partnerko kako uživa z drugim/i ipd.


Če lahko z večimi v eni noči, potem to ni ena na ena in gre za odprto zvezo. Ko si drugi stavek pisal, si že pozabil, kar si napisal v prvem. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Zakaj ženske verjamete, da se lahko nekdo, ki mu zvestoba ni vrednota spremeni? Jaz v to ne verjamem. Palyboji bodo večno playboji, tako kot osebe, ki jim je zvestoba vrednota, bodo zvesti.

Jaka je lepo povedal, da mu to ni vrednota, torej zakaj ga skušate prepričat, da pa mu to mora biti in da še ni našel prave. Vsak živi po svojih prepričanjih in zdi se mi zelo pošteno od njega, da to pove. Na ta način ne zavaja nikogar. Je pa res, da nikoli ne veš, če to tudi v real lifu ženski pove. Pa recimo, da je temu tako.[/quote]

Samo nekaj, Jaka.

Ti prave ženske zase še nisi srečal. Če bi jo, ti ne bi padlo na pamet, da bi ji predlagal odprto zvezo. Me prav zanima kako bi mirno gledal ko bi ona flirtala z drugimi moškimi in bi se ti sem in tja kakšen kolega pohvalil kako dobro mačko imaš doma?..da jo je on že preizkusil in da je pravi cukrček v postelji?

Odprta veza je fejk. Vsaj od začetka, ko je sploh predpogoj za vezo tudi zaljubljenost ter emocije in veza še nikoli ni bazirala samo na golem seksu (fuk frendi niso veza).
Poznam kar nekaj takih parov, a so to vsi taki ki so v vezi že dolgo let in so si pač zaželeli popstritve in so se s tem strinjali s tem tajrat, ko je bila veza že utrjena in ni bilo razloga za strah da bi eden od fukačev prevzel stalnega partnerja. Se opravičujm izrazu, a odprat veza je domena free fuk sveta. Ki pa vemo da ne obstaja. Vse ima drugo plat in to je Jaka do sedaj verjetno že spoznal. Tudi opozorjen je bil. Odprta veza funkcionira torej le pod določenimi pogoji, pa še tam vedno obstaja dvom, kaj če bo partner vseeno le odšel z drugim. Namreč, zakaj si je Jaka tako želel biti v vezi in hkrati imeti druge? Druge bi lahko imel tudi brez prve. Ker je želel varnost pred užitkom. In ravno tu je catch 22. Varnosti si partner ne more zagotoviti s tem da drugemu predlaga odprto vezo že od vsega začetka, ker potemtakem se temu sploh ne bi reklo veza ampak intimno prijateljevanje. Vse ki poznam pri odprtih vezah, so dovolili VSE, samo da jih partner ne zapusti. Ker potem ni več varnosti. Ampak itak vedno obstaja dvom. V odprti, neodprti vezi, kjerkoli. Zagotovila ni. Ženske povečini pristajajo na odprti vezo, ker je na drugi strani žrebec ala Clinton ali Trump, kjer se ženske zavedaji, kakšne bonuse imajo z njim kot pa brez njega. Simpl.
Jaka, če imaš ženski kaj ponuditi za v vezo na takem nivoju, potem verjamem da si jo in jo boš našel svojo Melanijo. Če pa nisi, pomeni da je povpraševanje premajhno za tvojo ponudbo. Štekaš? Vse ima svojo ceno. Ali si jo nabij ali pa pač ostani samec, ki parim naredi otroka.
Glede primerjave s polgamijo pa samo toliko – v muslimanskih državah so bile svoj čas dovoljenje poroke ene za drugo, danes pa 4 žene ki vedo drugo za drugo, s tem da se ve da je partner še z drugimi, samo se z njimi ne poroči. Ženske pa tu nimajo drugih moških. Hvala lepa za enostransko takšno poligamiho torej! Imam potem raje našo krščansko monogamijo, ki je družbena domena (zakon) na papirju, vse ostalo pa je stvar dogovora. Poligamika je zgodovinsko gledano domena moških, pa še to bogatih, saj si je ta sloj lahko poleg preživetja privoščil še užitek.
Če vprašaš mene (pa imam svobodomislne nazore), odprte veze ne bi nikoli izbrala,ker bi ogrožalo mojo lastno varnost do nedotakljive celice kar vez in družina je (omenjaš otroke!), če pa bi naneslo, da bi mi bil kdo drug všeč, bi vsekakor o tem naznanila partnerja, da bi bil siguren da ga ne bom zapuščala. To je fer in to si vsak zasluži. In ko si tako daleč in zrel, potem ni bojazni da bi tudi otroci dojeli kot odprto vezo kot nekaj majavega ali nekaj kar jim je potrebno prikrivati. Saj otroci niso neumni. In to jim je edina dobra popotnica za življenje. Ker tudi oni potrebujejo trdnost in varnost. Kar jim družinska celica edina da. Torej sklep – sem proti varanju in sem proti odprti vezi od vsega začetka. Sem proti da so pari kar tako skupaj, da imajo otroke. Sem pa za eno – da si par lahko po toliko letih veze, kot najboljša prijatelja pogledata v oči in povesta svoje želje in fantazije. In to potem ni varanje, ampak njuno pojmovanje in njuna odločitev. Če je seveda takšna njuna želja. Iskrenost in zaupanje bi morala biti na prvem mestu, pa bi bilo na tem svetu veliko manj bolečine. Sama osebno še vedno verjamem v monogamijo. Ampak vem pa tudi da če se po toliko letih ne bo izšlo, se ne bom kar razšla s partnerjem, oz. ločila, ampak bom poskusila razumeti človeško naravo. Če pa bom spoznala moškega ob katerih pa nikoli ne bom pomislila na seks za drugim, pa lahko rečem za sedaj da so to le sanje, ki se mi morda uresničijo. Če pa se mi ne bodo, pa ne bo konec sveta. Vsaj prevarana ne bom. To vem. Pa lahko noč!

To je za neodgovorne ljudi. Če čutiš potrebo po varanju partnerko preprosto pustiš.

New Report

Close