Najdi forum

Vprašanje za ženske: odprte zveze

Tudi pri živalih obstoja monogamija. Primerjava pa je težka, ker je človek inteligentno, sociološko in kulturno pogojeno bitje. Zgolj nagonsko ravnanje je pravzaprav najenostavneje, ampak bi vodilo v suspenz družbenih vrednot, morale in propad civilizacije, ker če se znajdemo na živalski ravni, velja darvinistično pravilo močnejšega. Saj poligamijo prakticirajo tudi samo bogatejši muslimani, kar je zame odraz privilegiranje močnejšega oz. družbeno vplivnejšega v njihovi kulturi. Ampak civilizacijsko je to po moje korak nazaj.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ne razumem, kaj ima islamska poligamija, ki niti ni odprto partnerstvo ne za moškega, še manj pa za žensko, veze z našo debato. Partnerstvo, kjer je eden lahko poligamen, drugi pa mora biti monogamen, vse skupaj za zapoveduje družba, ni odprta zveza, zgolj variacija patriahalne zakonske zveze.

Sem se soočil s komentarji in tudi odgovoril nanje, čeprav površno, tako da te občutek vara.

Menda pa ja ne misliš, da bom z vami v neskončnost premleval to zadevo, glede katere sem v bistvu odločen in ni česa premlevati?

Odhajam zato, ker itak že celo večnost visim na tem forumu in enostavno ne da se mi več. Tako da si ne domišljaj, da se bojim tvojih argumentov, ali kaj podobnega.

Je pa pomenljivo, kako navalite na nekoga, ki po pravici pove, kaj pričakuje in kaj si želi. Če bi pisal, da sem poročen in da imam mlado ljubico, dvomim, da bi požel tako žolčn odziv.

Kot sem že napisal: večini ljudi hinavščina v lajfu ni tuja. Zato so vam odkriti ljudje-čudni.

Mene pač nihče nikoli ne bo spravil v paket ” navadna monogamna zveza”. Ker sam vem, da v ta paket ne pašem. Kurbat se na skrivaj se pa ne mislim.

Verjamem, da bom našel, kar želim. In odnosi med partnerjema so le njuna stvar, ne stvar široke javnosti.:)

To je to folks..

Aja, Janis, hvala za komentar:)

Čau bau

nova
Uredništvo priporoča

Zate. Zame pa ne. Ti bom še razložil, zakaj ne.

Ker si ne domišljam, da spolni organi moje partnerke pripadajo eksplicitno meni. Zato ne.

Tako preprosto je to.

Verjamem, da me ima partnerka lahko iskreno rada, čeprav ima zraven mene tudi ljubimca.

Bistvena mi je pa odkritost, da si to vzajemno priznava.

Verjemi mi, meni bi bilo v lajfu lažje, če bi bil hinavec. Nalagal bi eno žensko , kako mi pomeni vse na svetu, kako je edina…potem bi se ji pa kurbal za hrbtom.

Tako dela 80 % slovenskih moških. Meni se pa to gabi.

Meni je lastninjenje partnerja pač tuje, ne morem pomagat. In ker se nočem iti skrivalnic, raje najdem žensko, ki se strinja z mojimi pravili, ki so pač svobodnjaška, ohlapna.

Ženske, ki bi kolebala, ali naj “pristane” na to, itak ne bi želel. Ali razmišlja, kot jaz, ali pa ne, hvala, nasvidenje.

Ja, samo to mi manjka, da bi si na glavo nakopal eno amterialistko, ki bi stehtala pluse in minuse in bi s eodločala, ali s eji “splača”, ali ne.

Ne razumeš? Noeben ženske en bom prepričeval v nič..

Zato sem pa postavil vprašanje, kaj ženske mislijo, ali je veliko takšnih žensk. Takšen si, ali pa nisi, tu ni vmesne poti.

Ženske s povprečnimi romantičnimi fantazijami me ne zanimajo.

Sladice:)))) Sladko življenje:))) Jaka, Jaka:))) počakaj še malo, na drugo plat “je_banja”, nisi pravičen,še, do sebe, malo sebičen si z jemanjem lepšega dela te življenske (dvo)jebe.

Ženske, ki bi kolebala, ali naj “pristane” na to, itak ne bi želel. Ali razmišlja, kot jaz, ali pa ne, hvala, nasvidenje.

Ja, samo to mi manjka, da bi si na glavo nakopal eno amterialistko, ki bi stehtala pluse in minuse in bi s eodločala, ali s eji “splača”, ali ne.

Ne razumeš? Noeben ženske en bom prepričeval v nič..

Zato sem pa postavil vprašanje, kaj ženske mislijo, ali je veliko takšnih žensk. Takšen si, ali pa nisi, tu ni vmesne poti.

Ženske s povprečnimi romantičnimi fantazijami me ne zanimajo.[/quote]

Jaka, ne gre se za romantične fantazije. Gre se za to, če vsi veste kaj ponujate. Dolgoročno. Saj to hočeš, ne? Dolgoročno, vendar odprto zvezo.

LEP POZDRAV

Všeč mi je da si iskren in da bi ženski tudi to povedal, nisi neki plejr ki bi to delal za hrbtom in privoščil samo sebi sexsanje z drugimi.
Vsak zase ve kaj mu paše in kako bo v življenju fural partnerstvo, zato tudi nevem kaj toliko pripomb saj ne boste vi dekleta in fantje živeli njegovega življenja.
Jaka upam, da boš našel kar želiš no vem, da boš :))) poročaj kako bo šlo, da mogoče kdo, ki je do sedaj samo varal sproba odprto zvezo če ima jajca
mhm pa Janis zelo dobri komentarji najboljši tukaj :)))

Lepo se mejte pa veliko se smejte, pa pustite drugače mislečim da to tudi so :)))))))

Kot vidiš se ti ni javilo ravno kandidatk, da bi lahko izbiral. Mislim, da je problem, ker se nobena ženska ne vidi kot glavna jed brez sladice. Če bi dal ponudbo za sladico, bi se ti takoj pojavilo en kup nepotešenih glavnih jedi, ki si želijo sladice. Če si res tako iskren kot si zamišljaš (priznam, da mi deluješ bolj nedoraslo in predvsem boječe, bojiš pa se zapuščenosti), potem raziskuj dalje. Ljudlje se sčasoma tudi spreminjamo, predvsem pa spoznavamo svoje resnično bistvo. Šteje pa bolj reala kot virtuala.

Jaka, came back 🙂

še prej kot sem pričakovala 🙂

Eh dajte no z moraliziranjem. Tu človeka falusirate v glavo, le ker ima na hamburgerju rad majonezo, vi pa ajvar.

Za primer. Jaz sem popolnoma drugačen od njega in nazorov ter videnj ki jih našteva. Popolnoma. A sem to sprejel. Kljub vsemu riskantnemu in slabemu, ki utegne priti s tem, s to življenjsko potjo. In vendar ga razumem. On se je odločil isto. In deluje enako objektivno in pravično do sebe in potencialne ˝partnerice˝, ter tudi do vas postaši. Nekdo ga obtožuje, da beži pred sabo in da ne ve kaj bi rad ter da je neprilagojen. Ljubi bog no.

Verjamem, da bo kot človek dopolnjen v zvezi z žensko ki jo išče, mnogo bolj pristen in pozitiven član družbe, kot pa če bi proti svoji naravi ˝ustrezal˝ predstavi, ki jo za ˝pravilno˝ postavljate tisti ki ga obtožujete.

Nekdo se je obregal da zveza kot jo jakec opisuje, ne nosi pristne ljubezni?! Še en, verjetno najbolj misteriozen in nedoločljiv dejavnik, ki ga je človek kot bitje sposoben proizvesti. Ne morete popredalčkati Ljubezni, niti nekih nazorov, ki po vašem veljajo znotraj nje. Je jih toliko kolikor je ljudi. Pa še v vsakem človeku se znotraj njega cepi na različne načine. Čeprav je do vseh enotna in vseobsegajoča.

Razmislite ob tem in najdite spokojnost znotraj sebe.

Jakecu uspeva. Ponudite mu strpnost. Utegne vas presenetit.

Jaz pa mislim, da gre tukaj bolj za zadovoljevanje ega in površnih čutov. Noben ne more videti v človeka kaj mu manjka, ponavadi je tako da tisti ki imajo več partnerjev niso ravno srečni znotraj sebe,na zunaj se hvalijo,se kažejo srečne,itd.. razno če so na nivoju golega zadovoljevanja potreb. Vendar tudi dno čaše brez vsebine je le prazna čaša ali drugače rečeno nekoristna čaša.
In verjamem, da se tudi taki enkrat ustalijo,..
Sama sem zavestno podlegla določenim trenutnim IN-OM in ni mi žal, ker sem želela spoznati razmišljanje, svetove drugih, vendar tudi inteligence se razlikujejo od človeka do človeka, zato vse kar lahko tukaj mislim je, da jih skušam razumeti, tako kot sebe lahko.

Sem poznala en tak par. Bila sta poročena, imela 2 otroka, on še (vsaj) enega izvenzakonskega z drugo žensko, ki se je rodil v času zakona z ženo…

Končalo se je tako, da se je žena zaljubila v enega njenega “sladkorčka”, ki je očitno bil v nečem boljši od moža, in sta se ločila. Zdaj je tip totalna zguba. Nobena ga več ne povoha, postal je star in grd, brez glavne jedi in brez sladic. Zakaj je prišlo do tega, ne vem. Možno, da je prej bil v očeh žensk “Jack” samo zato, ker je imel tako “odprto” ženo. Saj veš: za vsakim uspešnim moškim stoji uspešna ženska.

Jaz sem bila nekaj let v takšni zvezi. No, jaz na sladice nisem hodila.

Tip je bil daleč zunaj moje lige, kot bi temu rekli Američani. Bil je lep, pameten, seksi, izklesano telo, mlad, vendar že takrat precej premožen, ambiciozen, simpatičen, prijazen … Nekako sva se spoznala, nekako sem mu postala všeč in nekako sva ugotovila, da sva si zelo naklonjena. V glavnem, nekega večera je izrazil željo, da bi bil z mano in jaz sem mu rekla, da ga je škoda samo za eno žensko. Seveda so se mu kar sline pocedile in tako sva postala par.
Ne vem, koliko žensk si je privoščil še zraven, ker moram rečt, da nisem nikoli opazila, da bi se kaj dogajalo: nikoli mi ni manjkalo njegove pozornosti, nikoli nisem imela občutka, da je s čustvi in mislimi nekje drugje. Ko sva bila skupaj, je bil samo moj, v javnosti ni nikoli odkrito gledal, kaj šele osvajal druge ženske. Verjetno se je marsikatera vprašala, kaj sploh vidi na meni …
Enkrat, še bolj na začetku, sva bila v tujini na njegovi tekmi in smo zvečer šli ven na pijačo. On je šel prej s svojimi kolegi v bližnji pub, jaz sem prišla malo kasneje. Ko sem prišla, je bil okoli njega grozd deklet in takrat sem pomislila, joj, tole se zame ne bo dobro končalo. Ampak ko me je zagledal, so one nehale obstajati, lepo se je izvil iz tistega obroča in stopil k meni, me objel … in se ni več zmenil zanje. Res, delal je z mano kot s princesko in mi govoril, da sem ženska njegovega življenja.

Ampak potem je prišel čas, ko bi morala resno razmisliti o družini. Mene je že od samega začetka preganjala huda želja, tudi biološka ura se je začela oglašati. Ampak on je bil takrat ravno sredi največjega ustvarjanja kariere, malo tu, malo v tujini, stalno razpet. Skupaj naj bi se preselila v tujino, jaz pa sem si želela, da bi vsaj rodila tukaj. Nekako nisva našla kompromisa in on se je preselil sam.

Sem poročena, imam tri otroke – nobenega z njim 🙂 On je samski (pri skoraj 40), ima krajše zveze, pa se pri nobeni ne more ustaliti.

Ja, zavestno sem privolila v takšno ureditev, ker je bil to verjetno edini način, da sem lahko bila z njim. Glede tega se ne slepim. Pri nobenem drugem mi ni padlo na pamet kaj podobnega. Kar se mene tiče, mora biti za takšno sladkanje dobra kompenzacija, in to ne v obliki dovoljenja, da tudi jaz lahko počnem isto – ker mi niti slučajno ni do tega. In evo, še ta kompenzacija je bila navsezadnje premalo, ko je šlo za družino.

Moje prijateljice so bile podobnega mnenja – v tako ureditev bi šle samo z vrhunskim samcem, če sploh. Ja, načeloma pa kričijo, da bi moža takoj vrgle skozi vrata, če bi jih varal. Samo takšnega, kot je bil ta moj bivši, bi vseeno prenašale 🙂 Ljubezen je včasih tudi kupčija.

Kaj je vrhunski samec!? Tisti, ki ima veliko pod palcem, a ne? Seveda, kjer gre za materialne koristi, tam so kupčije.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Odprta ne morem verjet kake ti pišeš.. On pa lahko ima druge, ker je dosti lepši od tebe in samo, da si z njim pa si srečna.. Kake take neumnosti pa še nisem slišala.. 🙂

Odprta ne morem verjet kake ti pišeš.. On pa lahko ima druge, ker je dosti lepši od tebe in samo, da si z njim pa si srečna.. Kake take neumnosti pa še nisem slišala.. :-)

NISI ?!

Kje pa ti hodiš in s kom se družiš? Predvidevam da si ženska in Slovenka. Vsaj tako se te bere. In to zdaj ni žalitev, ampak omenjeno sta temeljna kriterija za tak tip osebnosti kot jo ima ˝odprta˝.

Navsezadnje pa sem hvaležen da je tam zunaj več neumnih žensk kot pa hudobnih. Vsaj to.

Moški, moški, točno veste, o kakem tipu govorim (matjazko, ti se kar tolaži, da je za vrhunskost dovolj denar). O takem, ob katerem se vam zbudi zelena zavist, ker ima VSE. Ženske so pa pripravljene “požreti” še veliko več, kot sem jaz. Ampak večini tega itak ni treba, ker sploh nikoli niso bile in ne bodo pred takšno izbiro.

To je to od mene, grem nazaj v svoje povprečno življence z vrhunskimi spomini.

“Odprta” je napisala zelo realistično. Vsaj jaz tako razumem. In čisto nič neumno… kvečjemu zelo odraslo razmišljanje je bilo to. Tudi zavedanje realnosti in posledična odločitev.

Torej Jaka… vidiš da se da. Samo vseeno ti ostane tisti zahtevni prvi del… da se z žensko najprej resno “poklikata” in ona v tebi prepozna vrednost, ki je vredna kompromisa.
To je vse.

To pa so “vrhunski” spomini, ko ženska pristaja, da ima moški cel harem priležnic zraven nje, ker pač zatisne na eno oz. celo na obe očesi in malo potrpi, če so seveda koristi obojestranske, saj ima “vrhunski samec” debelo denarnico. Odlična “ljubezenska kupčija” in slaba tolažba. Tu se pač točno ve, kdo časti in kdo plača….

Ja, NEKATERE ženske ste pripravljeni “požreti” veliko več, pač odvisno od karakterja in osebnih preferenc $$$€€€…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

New Report

Close