Najdi forum

Vprašanje za ženske: odprte zveze

MALA PIŠKA

kokokokodajs :)))

Zelo lep realnoživljenjski epilog. Kot ponavadi.

Se bom spet malo ponovil, vendar točno takšnih razmerij in medpartnerskih odnosov je precej, čeprav nihče ne skače po tujih posteljah. In, ko pride do težav “prizadeti” odnos lepo zapakira v celofan brezmejne ljubezni, ostali pa s(m)o to lepo pripravljeni kupit.

Še dodam: stvar je poštena. Prav nihče pa ne bo potencialnemu partnerju na začetku pošteno priznal, da pravzaprav ne potrebuje partnerja(ke), temveč samo inkubator oz. darovalca sperme in lik očeta/matere, tudi če nima želje po izvenzakonskem seksu

nova
Uredništvo priporoča

V bistvu smo vsi nategnjeni. Ženske si želijo stalnost, dobijo pa spremembe. Moški si želijo spremembe, dobijo pa stabilnost, ki z leti samo pridobiva na teži 🙂 Nič ni stalnega. Razen naše iluzije (ni zraslo v mojem kokošnjaku).

po tvoje:otroc grejo, vidva se lahk prec pokopljeta-svoje sta opravla!

Jaz za odprto zvezo nisem.
Poznam pa eno punco, ki tudi ne more biti samo z enim partnerjem, ampak ona pravi, da ni za odprto zvezo, on raj vara pa da njen to ne ve. Mogoče boš tako najdu 🙂

Koliko enega gneva samo zaradi odprte veze …

Dobr, da je uporabnik Jaka to šel spraševat pod svojim nickom, da mu tako lažje podtikate, da išče inkubator za svoje otroke… that’s just sick, folks!

Sploh ga pa zmaga matjazko s svojimi “deviaciami” v spolnosti: anala, eksibicionizem, vojaer … si morda tud za homoseksualnost pogledal, če morda obstaja kakšna tabletka (ali virus), ki sproži homos. nagnjenja? Ah, ja, permisivna vzgoja matere in odsotni oče …

Glodajte, psi!

😉

ojej, zo lahko po tej logiki nadaljujemo:

– doggy style prakticirajo tisti, ki so v primarni družini imeli domače živali
– oralo prakticirajo tisti, ki so jim starši predolgo pustili dudo
– …

V čem je problem ??

Ni ga samo denar moraš imeti, da boš vse to vzdrževal. Če si propalica končaš s kakšno obupanko, če pa si Tiger Woods ali pa Švarzi pa boš podiral vse kar leze in gre.
Ne delaj pa si utvar, da boš to dobil zastonj.

Kaj drugače za svingerstvo še pa nisi slišal ali kaj ?? Tam bo mogoče bolj poceni res pa je, da bodo tudi tvojo punco na licu mesta obdelali. Seveda, če te to ne moti.

po tvoje:otroc grejo, vidva se lahk prec pokopljeta-svoje sta opravla![/quote]

Dober komentar! 🙂

ZivelaPomlad, ker sem samo mala piška ne vem, če je kaj od tega letelo tudi name. Bom pa za vsak slučaj komentirala. Pomembno se mi zdi, da se vse, kar se plete med odraslimi, zgodi s konsenzom. Da pa sploh lahko pride do zaresnega konsenza, je treba ponujeno “pogodbo” dobro razumeti. In droben tisk tudi. Jakatova želja se mi ne zdi nič posebnega. Samo, če se on že v virtuali raje skensla z neta, kot da bi se soočil s komentarji, ki jih bo pokasiral tudi v reali, dobim občutek, da ni premislil vseh točk. Se pravi, da v osnovi še sam ne ve kaj ponuja oz. v kaj se spušča. Free odnos je lahko uravnotežen dokler je par brez otrok. Ko se rodijo otroci, zadeva postane zelo asimetrična, kar dokazuje veliko zgodb, ki jih lahko prebereš tukaj na mon-u. Veliko ljudi se čuti izdanih. Ne vem, kako je s swinganjem in če to reši Jakatove želje. Kajti, tudi swingerji imajo neka pravila, ki so dosežena s konsenzom.

Dober point! Se povsem strinjam.

po tvoje:otroc grejo, vidva se lahk prec pokopljeta-svoje sta opravla![/quote]

ni to ravno po moje. Morda tako razmišljajo tiste, ki in ki bi morda prav zato svoje sinkote rade dojile še ko jih ti imajo 40 ter si jemljejo pravico odločanja katera ženska je zanj primerna in katera ne (pravzaprav se taka verjeto še sploh rodila ni). Si morda med njimi?

V Slovenij pač na široko vlada kultura krivde in sramu, kjer sicer lahko izstopaš iz “predpisanega paketa edino pravega življenja” in boš celo požel nekaj razumevanja, dokler to delaš skrivoma in dokler si še zmeraj pripravljen glumiti, ampak gorje ti, če si upaš ta edino zveličavni “predpisani paket” javno postavljati pod vprašaj. Zakaj? Ja, zato, ker s tem kršiš nenapisan družbeni dogovor, da se slona v sobi, ki se mu reče “ali je predvideni paket edino pravega življenja res ustrezen za vse ljudi ali celo za večino ljudi in ali niso nekatere postavke potrebne temeljitega premisleka” ne omenja, o njem se ne govori in predvsem, nikoli in nikdar se ga ne postavlja pod vprašaj. Zakaj? Ja, zato, ker bi to zahtevalo družbene spremembe. In trud. In švic. In konec izgovorov in zvračanja odgovornosti za svoje življenje na x in na y in na z.

Sem monogamna oseba. Za razliko od velike večine lahko rečem, da sem koncept poligamije sprobala v praksi in prišla do zaključka, da sicer vse skupaj ni nič hudega in za v luft skakat drugačnega, ampak optimalno pa lahko funkcioniram samo z enim človekom, torej monogamno. To je v moji naravi. Tudi zato “argumenta”, da monogamija ni naravna, ne kupim. Narava ni ena, narav je več, živalske vrste in živalski posamezniki smo okoli tega različni med sabo in vsak človek mora, seveda z upoštevanjem pravic drugih ljudi, živeti v skladu s svojo naravo. Živeti v odprti zvezi, kjer so vse karte na mizi in kjer je tvoj partner ali partnerka enake narave kot ti, ni zloraba. Zloraba je varanje. Zloraba je zamolčanje ključnih informacij v razmerju. In navsezadnje, zloraba je, če izkoristiš tujo čustveno stisko, da mu vsiliš način razmerja ali seksualnega življenja, ki ni v skladu z njegovo naravo.

Kar se mene tiče, je biti pošten in biti to, kar si, veliko boljša naložba v življenje in v odnose z ljudmi kot pa gluma in izigravanje drugih ljudi.

Sprobala že, ampak sem 90%, da na pobudo tvojega (tedanjega) moškega, a ne? Sama si tega nisi želela, namreč mnogo žensk gre v te “svobodne” zveze, ker jih moški zmanupilira, ker bi rad seksal z večimi, potem pa mora neki izgovor najti… Redki so primeri, da je sklepčnost in želja oboejstranska in da bi celo ženska dajala pobudo.

Da bi mi drugi žensko “drajsali”, je zame nezamisljiv koncept, odraz tega, da ji pač ne pomenim veliko.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sprobala že, ampak sem 90%, da na pobudo tvojega (tedanjega) moškega, a ne? Sama si tega nisi želela, namreč mnogo žensk gre v te “svobodne” zveze, ker jih moški zmanupilira, ker bi rad seksal z večimi, potem pa mora neki izgovor najti… Redki so primeri, da je sklepčnost in želja oboejstranska in da bi celo ženska dajala pobudo.

Da bi mi drugi žensko “drajsali”, je zame nezamisljiv koncept, odraz tega, da ji pač ne pomenim veliko.[/quote]

Komaj čakam, da Janis tole komentira :-)))))

A imaš zmeraj navado drugim polagati besede v usta in vleči zaključke, čeprav imaš premalo informacij zanje? 🙂 Samo zato, ker ti v resnici ni do debate, ampak do dokazovanja svojega prav vsem okoli sebe? 🙂

Ni bil moj moški, ker takrat nisem imela nobenega moškega. Bila je skupna odločitev mene in moje ženske in to po dolgi debati. In ko sem se odločila, da ta način zveze ni zame, je bil razlog “ljubosumje na seks z drugimi” precej nizko na lestvici.

Ljudje se tudi poročajo zato, ker jih partner zmanipulira. Tudi otroke imajo zato, ker jih partner zmanipulira. Boš tudi za poroko in otroke rekel, da je to apriori slaba odločitev, ker obstajajo pari in ni jih malo, kjer odločitev za poroko in otroke ni bila niti premišljena niti povsem svobodna zaradi pomanjkanja informacij in je bil vsaj eden od partnerjev izigran? Ljudje smo pač taki – pošteni ali nepošteni. In nepošteni bodo zmeraj, v vsakem tipu zveze, našli način, da izigrajo partnerja, ki jim zaupa. Nič novega pod soncem. Orto tradicionalist in hud alternativec sta zmeraj lahko poštena ali nepoštena do svojih partnerjev.

In to sklepaš po čem? Iz lastnih izkušenj? Iz poznavanja veliko parov, ki so ali ki trenutno živijo v odprtih zvezah? 🙂

Da se razumeva: ne podpiram in celo preziram tiste, ki so do svojega partnerja nepošteni. Ki izkoriščajo njegovo čustveno ranljivost in večjo čustveno investicijo v zvezo tako, da izsilijo “my way or no way” v razmerju. Ampak rešitev ni v pavšalnem obsojanju odprtih zvez, ki same po sebi niso ne dobre ne slabe. Rešitev je v obsojanju nepoštenih ljudi vseh nazorov in v podpiranju ljudi, da imajo tudi v intimnem razmerju pravico reči ne vsemu, kar jim čustveno škodi in jih boli in česar nočejo.

In tukaj je vir vsega problema. Da je to tebi nezamisljiv koncept. Ampak veš, ža obstaja ena lekcija, ki jo otrokom začemo govoriti že v vrtcu: ti nisi center vesolja in nisi merilo vesolja. Zato je zmeraj vsaj znak hude naivnosti, če že ravno direktne arogance, da sebe in svoja čustva in svoje koncepte vzameš za standard, po katerem se ali bi se morali ravnati vse ljudje in vneto zametavaš ali se celo zgražaš nad vsemi tujimi izkušnjami in tujimi potrebam. Tukaj imaš najmanj enega človeka, Jaka, ki ti govori, da so njegove potrebe in njegova pričakovanja fundamentalno drugačna od tvojih. (In mogoče bi on nekaj, kar je tebi v razmerju čisto normalno, razumel, kot da ti tvoja žena ne pomeni kaj dosti.) V svetovnem merilu je ljudi, kot je Jaka, veliko. In Jaka, kakor je stvar predstavil, ni manipulator, ki bi rad doma zvesto ženico, sam se bo pa gonil okoli. Ljudje te vrste se poročijo in navidez zagovarjajo seksualno in čustveno monogamijo, potem jih pa beremo na sosednjem forumu. Del modrosti življenja je tudi, da poznaš samega sebe in svoje omejitve. In nikjer ni rečeno, da sta seksualna in čustvena monogamija eno in isto in da vsi ljudje potrebujejo eno ali drugo ali oboje v enem razmerju ali od enega človeka. Največ škode soljudem pa itak naredijo tisti, ki se za vsako ceno poskušajo stlačiti v neke “edino prave in sprejemljive” kalupe življenja, čeprav vanje ne pašejo – in to ceno v veliki meri potem plačajo nedolžni, ponavadi njihovi partnerji in otroci.

Janis

Fenomenalno. Lepo si razložila fundamentalni objektivni pogled, dojemanje in predelovanje. Zelo prav. Zelo korektno. Sam sem popolnoma drugačen. Vendar se strinjam z tem kar podajaš. Z jedrom bistva. Dodal bi le, da je takšen pogled korekten in pravilen karkoli da se že dela v medčloveških odnosih: vodi zveze, vojskuje ali štrika pulovre.

Lep dan

Vsekakor imaš pravico, da si to želiš. In po moje dolžnost, da svoj nazor razložiš ženskam, s katerimi stopaš v takšno ali drugačno zvezo. Če bo šlo to skozi, je pa druga stvar. Mislim na to, ali ti bo uspelo najti kakšno, ki bo pri tem sodelovala. Jaz osebno ne bi.

Jaka, ne it… Jaz razumem tako mišljenje, ampak žal poznam bolj malo žensk, ki bi se za to prav načrtno odločile.. Saj veš, ko se zaljubiš, vedno verjameš v pravljice.. pa ko to propade, pa misliš, da pač ni pravi in da pri pravem varanja ne bo.. Potem se poročiš, si ustvariš družino in ugotoviš, da je zvestoba precenjena in da dolgoročne zvestobe nisi zmožen. In varaš… takih pa poznam veliko. Jaz bi bila komot za odprto zvezo.. zdaj.. ampak nimam takega partnerja. Po moje, da bi ga infarkt, da bi predlagala kaj takega. Mi je pa všeč ideja in mislim, da je tega vedno več in še več tega bo.. Ljudje nismo monogamna bitja!

New Report

Close