Najdi forum

Vprašanje za ženske: odprte zveze

Poznam par takih primerov, ampak gre za fejst tipe z ornk denarnico. Hiša, bazen, dolga potovanja, šoping v New Yorku … V takem primeru verjamem, da se marsikatera ne bi branila bit glavna jed. Ne vem pa, kaj dobijo ljubice, tolk seznanjena pa nisem.

ja, no… saj je jasno…. sladice :))

Ne, ne, njihovi starši. Spolnost na lep način razkriva psihične vsebine posameznika, npr. k mazohizmu so nagnjeni ti, ki so imeli dominantne in ukazovalne starše, k sadizmu, kjer je bilo v družini veliko nasilja, ekshibicionizem, kjer je bilo otroku onemogočeno vplivati ali biti opažen s strani staršev… Spolnost se uproablja/zlorablja kot gledališko areno, kjer je vsak svoj scenograf oz. režiser (nekdanje družinske) drame.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaka, dej prid nazaj k maš tko lepega mucka pa tudi povsem zdravo pamet. Si eden redkih, ki premorejo lasten pogled na svet. Predvsem pa si upajo ta pogled tudi priznati in uporabiti.

Če boš našel tisto pravo punco, ti bo vseeno če je poročena ali če te vara. Pripadal boš njej. Tudi takrat, ko se boš z njo razšel zaradi popolnoma različnih stališč glede barve skupnega avtomobila.

Če si boš izbral neko zasilno verzijo, te lahko doleti moja zgodba. Saj sploh ni bila slaba, za oceno 4. Zvestobe za vsako ceno možu nisem nikoli obljubila, tudi on je ni meni. Pri odprtih vratih sva si bila zvesta 25 let

…..priri odprtih vratih sva si bila zvesta 25 let…..

kak te je to??

In jaz verjamem, da ti bo uspelo najti ‘svojo polovico’. Čeprav morda vajin odnos ne bo čisto tak, kot si ga danes zamišljaš. A to naj ostane med vama.

Zanimiva tema. Resno.

Sicer si se ufišli poslovil iz foruma če me spomin ne vara, ampak saj vsi vemo, da še vedno kukaš v odgovore. 🙂
Naj še jaz dodam svojega …

Vse ok – do tega imaš vso pravico tega sveta. Živi svoje življenje tako, da bo tebi ustrezalo. S čimer se strinjam ker …

… očitno tako ne nameravaš nikogar prizadeti, oziroma celo opazim nekakšno skrb, da tega ne bi storil. Kar je okej in prav. Fer plej.

Če si dejansko prepričan v to in tako mišljenje tudi živiš – potem jo boš našel, sploh ni najmanjšega dvoma. Gliha vkup štriha …

Ta prispodoba mi sicer ni povšeči, ampak okej, če se greš odprte karte, potem bo tudi tvoja ‘glavna’ partnerka sprejela enako razmerje odgovornosti. In če ji to ne bo pasalo, je to potem njen problem.

Ta krog je definitivno ožji, ampak če res živimo po načelih, o katerih tako na široko pametujemo (dobiš partnerja, kakršnega pritegneš s svojo stopnjo emo. razvitosti oz. nekih zavedanj), potem to sploh ne bi smelo biti vprašanje. Ker potem igra “igle v senu” sploh nima nobene realne vloge v naših življenjih. Odvisno kaj v resnici od te ženske pričakuješ. Kot ženska si upam trditi (povsem individualno seveda), da bosta celo življenje preživela – če ga bosta – v nekakšnem trajnem “fu*k friend” razmerju. (Kar pa po vseh teorijah spet ne bi smelo zdržati, ker se slej ko prej eden malo bolj emocionalno pritegne, drugi mu pa iztisočinenegavzroka ne sledi … in bum, problemi iz klasičnih vez so spet na pladnju.)

To je pa edini del, ki mi ne pije vode.

Če se gremo fer plej, bit odprti, karte na mizo, etc, etc … pri otrocih se pa zatakne? Zakaj?
Če si ti s to filozofijo zares (zares!) pomirjen in poenoten, je popolnoma kontradiktorno, da pa to skrivaš pred otroci in jih povrhu vsega vzgajaš še v laži.

To, da se otrok ne seznanja, da ima njihov starš ljubico/ljubimca ima svoj razlog popolnoma drugje. V njihovem primeru gre za varanje, za prekrivanje, za nekaj, kar v tisti zvezi ni normalno, je boleče, nekdo trpi, whatever … skratka ni nekaj, v kar bi ta dva partnerja verjela. Se pravi je ta par že v štartu v drugačnem izhodišču, kot bi bil ti z materjo tvojih bodočih otrok. Torej tega ne gre primerjati ker so jabolka/hruške.

Ana, zelo zanimiva opazka, tole glede otrok. Le kako sem to zgrešil. 🙂 Me prav zanima mnenje avtorja glede tega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

anabanana in marko, mar vidva, četudi poročena, seksata otrokom na očeh? si dasta duška v spalnici pred odprtimi vrati medtem ko v sosednji sobi otrok dela domačo nalogo? seksata v avtu medet ko je otrok na zadnjih sedežih? ej, zakaj skrivata pred otroci da seksata’ to je pa ja čist normalno? vedno se gre za to, kar je v neki družbi sprejemljivo in obstajajo družbe v katerih je popolnoma normalno, da ima ženska več partnerjev in da ima otroke z različnimi moškimi, večinoa se niti ne ve kdo je v resnici otrokov oče in so družbe v katerih ima moški več žena..zakaj bi otrokom morali razlagati s kom seksamo? če jaki in njegovi ženi paše da seksata z drugimi, lahko to samo pozitivno vpliva nanju in na njune potomce, ker ne prihaja do napetosti med njima , vsi vemo da se pari večinoma kregajo zaradi denarja in spolnosti

jaka, pajki ali kdorkoli že si…

za začetek bodi toliko pošten, da svojih oz. svojih nesojenih ljubic ne vlečeš po forumu. ko že omenjaš, kako imaš razčiščeno v glavi in veš kaj hočeš (to se seveda bere izredno lepo in odraslo) bodi vsaj toliko fer, da jih ne razgaljaš pred svetom, jim ne groziš, jih ne zmerjaš … kot si to počel v preteklosti. žal je slika o tebi (pač tisti, ki te beremo že dlje časa) nekoliko drugačna od te, ki si jo želel ustvariti s tem postom.

je pa tale forum lahko precej priročen, pri razpravah s samim sabo in s svetom, kajti dobivaš različna mnenja in mogoče ti lahko katero res odpre tvoje priprte očke. vse dobro ti želim.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ne, ne, njihovi starši. Spolnost na lep način razkriva psihične vsebine posameznika, npr. k mazohizmu so nagnjeni ti, ki so imeli dominantne in ukazovalne starše, k sadizmu, kjer je bilo v družini veliko nasilja, ekshibicionizem, kjer je bilo otroku onemogočeno vplivati ali biti opažen s strani staršev… Spolnost se uproablja/zlorablja kot gledališko areno, kjer je vsak svoj scenograf oz. režiser (nekdanje družinske) drame.[/quote]

Matjazko, zanimiv pogled imaš na te stvari in ti zelo pritrjujem. Zanima me kje lahko najdem kaj več na to temo… obstaja kakšna internetna stran s to vsebino?

anabanana in marko, mar vidva, četudi poročena, seksata otrokom na očeh? si dasta duška v spalnici pred odprtimi vrati medtem ko v sosednji sobi otrok dela domačo nalogo? seksata v avtu medet ko je otrok na zadnjih sedežih? ej, zakaj skrivata pred otroci da seksata’ to je pa ja čist normalno? vedno se gre za to, kar je v neki družbi sprejemljivo in obstajajo družbe v katerih je popolnoma normalno, da ima ženska več partnerjev in da ima otroke z različnimi moškimi, večinoa se niti ne ve kdo je v resnici otrokov oče in so družbe v katerih ima moški več žena..zakaj bi otrokom morali razlagati s kom seksamo? če jaki in njegovi ženi paše da seksata z drugimi, lahko to samo pozitivno vpliva nanju in na njune potomce, ker ne prihaja do napetosti med njima , vsi vemo da se pari večinoma kregajo zaradi denarja in spolnosti[/quote]

No, tukaj je pa treba ločit med tem, da se z otroki odkrito pogovarjamo o spolnosti in tudi povemo, da ati in mami to počneta, in med tem, da se starši dajejo dol njim na očeh. Dve zelo različni stvari.

In če se odkrito pogovarjamo o tem, da je spolnost del vsakdana, da je nekaj normalnega in celo lepega (ne pa, da jo zavijamo v neko tančico skrivnostnosti, če ne celo umazanosti in perverznosti), potem jim lahko popolnoma odkrito predstavimo tudi spolnost z več partnerji – da to počnejo moški in ženske, ki so si tako všeč, da si želijo to početi in da s tem ni nič narobe. In tako dalje in tako dalje. In tukaj je Jakov paradoks – njemu se seks zunaj zveze ne zdi nič napačnega, vseeno pa tega načela ne bi predstavil otrokom. Zakaj, če je pa s tem vse v redu in to ne pomeni, da žene/mame nima iskreno in resnično rad? Kaj bi s tem naučil otroke? Točno nasprotno od tega, v kar je sicer prepričan. To bi bilo potem enako priznanju, da je seks zunaj zveze nekaj neželenega in celo prepovedanega. Kako je torej s tem? Paradoks.

O, tebe pa že dolgo ni bilo brati.

Očitno si falila njegovo temo na SVM.

Ne, ne, njihovi starši. Spolnost na lep način razkriva psihične vsebine posameznika, npr. k mazohizmu so nagnjeni ti, ki so imeli dominantne in ukazovalne starše, k sadizmu, kjer je bilo v družini veliko nasilja, ekshibicionizem, kjer je bilo otroku onemogočeno vplivati ali biti opažen s strani staršev… Spolnost se uproablja/zlorablja kot gledališko areno, kjer je vsak svoj scenograf oz. režiser (nekdanje družinske) drame.[/quote]

Matjazko, zanimiv pogled imaš na te stvari in ti zelo pritrjujem. Zanima me kje lahko najdem kaj več na to temo… obstaja kakšna internetna stran s to vsebino?[/quote]

V knjižnici prebrskaj za knjigami teh avtorjev. Prvi je psiholog, druga dva seksologa:
Christian Gostečnik
Marijan Košiček
Slavko Ziherl

Od Slavka Ziherla sicer nisem zasledil nobenih publikacij, se pa najde veliko njegovih člankov na internetu.Med drugim njegov intervju v zadnji Vivi – Spolno življenje Slovencev in Slovenk.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Okej sori Ilija, ti si pa tko kisnil/a mimo, da sploh ne bom trudila replicirat … 🙂
Sploh je pa že metulka lepo obrazložila …

Ja, res, metulka pa res vse zavije v vatko relativnosti. 🙂 o spolnosti običajno ne govorimo, ker zanjo nimamo pojasnila. Razen v medicinskem smislu še nisem slišal človeka, ki bi kaj pametnega o seksu povedal. Če si lačen, si kaj skuhaš, denar da kaj kupiš dobiš z delom, če te zebe se oblečeš, za milijon stvari imamo tako rekoč “navodila”. Za seks jih ni. Je pa polno “pametnih”. In takih profesionalcev, ki ti za denar vse strokovno pojasnijo.

Matjazko, zanimiv pogled imaš na te stvari in ti zelo pritrjujem. Zanima me kje lahko najdem kaj več na to temo… obstaja kakšna internetna stran s to vsebino?[/quote]

V knjižnici prebrskaj za knjigami teh avtorjev. Prvi je psiholog, druga dva seksologa:
Christian Gostečnik
Marijan Košiček
Slavko Ziherl

Od Slavka Ziherla sicer nisem zasledil nobenih publikacij, se pa najde veliko njegovih člankov na internetu.Med drugim njegov intervju v zadnji Vivi – Spolno življenje Slovencev in Slovenk.[/quote]

Hvala lepa, bom pogledala.

Ma dej…goni se ti, sam otrok pa ne bi smel vpletat v to. Dva v zvezi se lahko dogovorita kar jima paše, če maš pa družino se pa morš odpovedat določenim bonitetam. Smisel tega je ravno vzgojit samozavestne, zdrave osebe,ki se bojo kasneje znašle v življenju, tule so pa že temelji gnili-ti bi jih vzgajal v laži. Če se ti zdi, da morš izpolnt svoje poslanstvo in posejat gene po svetu, jih raje daruj v kakšno banko sperme.

Ilija, povsem zgrešena primerjava.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Naši bivši bratje imajo dober rek: ne može jare i pare. Point tvojega pisanja je, da bi rad otroke in po možnosti še vso domačo oskrbo z “domačico”, rekreiral pa bi se drugje.

Ne bom razglabljala o lažni morali in infantilnih fantazijskih vzorcih. Razglabljala bom o bistvu. In bistvo je v elastičnosti krivulje ponudbe in povpraševanja. Verjetno ni nobena tako butasta, da bi si domišljala, da je to, kar ponujaš, kakšen simetričen odnos. Kajti, tista, ki bo darovalka maternice za tvoj genski material, bo po vsej verjetnosti fasala eno tako sitnost ki se ji reče materinska čustva. Torej bo želela skrbeti za svojega otroka, pa čeprav bo tudi tvoj. Kar pomeni, da boš vsaj dve leti bistveno v prednosti kar se tiče nabiranja črtic. In tako se postavi logično vprašanje? Kaj lahko dolgoročno ponudiš domačici, da bo pristala na tak deal? S čim boš izravnal neskladje?

New Report

Close