Najdi forum

Vprašanje za ženske: odprte zveze

Pa bi ti sploh folgal več žensk?
In ali si prepričan, da bi sploh katera hotela biti samo tvoja sladica?

Da se ne bi na koncu osramotil, ker ti sploh ne bi uspelo dobit nobene druge poleg glavne jedi. Ona bi se pa veselo sladkala naokrog.

Ne vem no, meni se ta varianta sicer zdi čisto možna (u, ravno je en cukrček pritekel mimo mojega okna), ampak dejanska izvedba pa hudo zahtevna.

Ah če se zmenita in sta OBA zato, potem je to za moje pojme najbolj zdrava oblika “varanja”. Samo otrok se pa s tem res NE seznanja, ker pač… ni njihova stvar nenazadnje! Vsaj jaz jih ne bi in bi to počel z ženo/partnerko nekako na skrivaj, druge pač nič ne briga kaj počneva. Drugače pa tega ne počneva. 🙂

Jaka, ženske obstajajo, ampak so redke. Lažje bi našel takšnega moškega, čeprav znajo biti nekateri moški še bolj odločni glede zvestobe kot ženske.

Torej, ne gre za razliko med spoloma, gre za razliko med osebnostmi.

nova
Uredništvo priporoča

Ne gre za zmožnost furanja odprt zvez, ampak za zmožnost furanja ekskluzivne zveze, kjer si si blizu s partnerjem, kjer ni laži, kjer je bližina, s tem pa dosti večji strah, jasno da…
V zvestobo moškega (ali pa ženske) ne bo spreobrnil noben drug partner, če se sam tako ne odloči. Tako da je tako prepričevanje (ali pa krivljenje ) nesmiselno. Zakaj se je ta človek odločil, da ne bo ljubljen, da ne bo pustil nobenega zares blizu, to je pa drugo vprašanje.
Zakaj je tako žensko težko najti? Ker hrepenimo po odnosu z bližnjim, ki bi temeljil na zaupanju, ljubezni, ranljivosti, ki je brez ekskluzivnosti ni. In se nočemo že v štartu temu odpovedati. Neskončno žalostno, da bi se bilo treba.

Zakaj predpostavljate, da je v odprti vezi ni zaupanja, ljubezni in spoštovanja?

Koliko parov je v vezah, kjer sploh ni varanja vmes, so pa vseeno skrajno nespoštljivi odnosi?! Kar malček hecno, ko mahate s tem, koga spustiš blizu pa s kom si iskren, ko pa je največ sranja in problemov v vezah ravno to, da se pari med seboj ne pogovarjajo, da si dejansko niso blizu. Nekdo pa pride z odkrito željo ven in se ga obsodi nezrelosti. Paradoks.

Pri odprti vezi ne gre za to, da se čustveno zbližaš z drugo osebo (no, morda v primeru swinganja parov in medsebojnega druženja v prostem času, drugače pa to ni običajno), ampak zgolj seks.

Da ne bo pomote, sama v odprti zvezi ne bi zmogla funkcionirat, drugače delujem, ampak vseeno ne obsojam takšnega načina življenja.

Jaka,
sem ženska, in verjamem v zvestobo, ljubezen in predvsem spoštovanje. Predvidevam, da si star tam okrog 20 let (še najstnik) ker odrasel moški pač tako ne more razmišljati. Tvoje ugotovitve oz. bolje rečeno “flancati, ki si jih natrosil” enostavno ne pijejo vode. Vsaj zame ne. Si ne predstavljam, da bi poleg svojega moškega bila še s kom drugim intimna. Fuj, fuj, fuj…. bi se sama sebi gnusila, nikoli se ne bi mogla dovolj umiti. Govorim zase, vsak sam pa tudi zase ve, kako in kaj, da ne bo slučajno kakšne hude krvi.

Če bi mi moj moški samo omenil kakšno “odprto zvezo”, bi takoj končala razmerje. Toliko pa imam sebe rada in se cenim, da si pač ne bi delila.

Zame je moj moški sladica in verjamem, da tudi jaz zanj 🙂 Ko bi pa ugotovila, da to nisem več, bi pa pobrala šila in kopita.

Kakšna pa je tvoja primarna družina? Oče, mati…. ali si to od doma pobral?

Že res, da nisem več najstnica, ampak to kar ti opisuješ je pa nepojmljivo, tudi če si res najstnik. Ali pa se samo hecaš. 🙂

Skratka prosil si za mnenje. In to je moje mnenje.

Glejte moralizatorji, na vaša moraliziranja se mi ne da posebaj odgovarjati. Star sem 31 let. Spremenil svojih prepričanj ne bom.

En je napisal, da se otrok s tem ne seznanja. Normalno da ne. Otrok se tudi ne seznanja, da ima njihov oče ljubico, žena pa ljubimca.

Konec koncev je razmerje vedno dogovor med partnerjema. O tem, kaj vse se dogaja med pari, ki jih poznate, pa lahko le ugibate.

Marsikatera ženska, tudi debatnice tukaj, je poročena s kurbirjem, ki ji vsak dan laže, da je zvest. Takšna družina seveda na zunaj velja za “idealno”. Ampak to je pač problem ljudi, ki v takšnih zlaganih razmerjih živijo.

Jaza v laži ne mislim živet. Če imate eni s tem na forumu problem, pa vam priporočam, da malo raziščite, koliko so vaša “normalna” razmerja dejansko iskrena.

Jaka se s tem sestavkom poslavlja od med.over.net-a in interneta na splošno. Lepo je bilo sodelovati…samo se mi več ne da.

Bodite v cvetju.

Tistim, od katerih sem dobil koristne odgovore, se pa še enkrat lepo zahvaljujem.

Verjamem, da bom našel, kar želim..

Čau bau

Jaka se s tem sestavkom poslavlja od med.over.net-a in interneta na splošno. Lepo je bilo sodelovati…samo se mi več ne da.

Eh Jaka. Pa menda se ne boš pustil odgnati iz čaburabnice zato, ker ti ena punca pri sosednji mizi govori, da si neumesten ker imaš na hamburgerju rad ajvar namesto majoneze, ki jo ona smatra za edini sprejemljiv dodatek ?!

:)))

eh, he, heh… saj jaka se je že večkrat poslovil, pa nick zamenjal in prišel nazaj. sem prepričana, da bo tudi tokrat. saj ne more brez nas, mi pa ne brez njega 🙂

saj se ni pustil odgnati, jaka je v bistvu en čustven fant, ki se skriva pod neko kao trdo lupino, ki pa je sicer mehka 🙂

očitno se je zamislil, nad napisanim in nad odgovori. pa ne samo tukaj na ČI 🙂

Nisem se oglašal v tvojih temah, sem jih pa nekako z razdalje in od daleč spremljal!

Če si sklenil, da iščeš svoje mesto zase in tudi svoj svet kje drugje, ni druge, kot to sprejeti in se navsezadnje sprijazniti s to tvojo odločitvijo. Dobra novica je le, da se bo svet vrtel še naprej.

Jaka, kjerkoli boš, upam, da boš našel tisto, kar iščeš – in predvsem sebe.

Ne vem, če boš potreboval sreče, vendar – naj ti bo vsaj usoda mila in naklonjena.

MyD

Karkoli debatirate, človek pač naj ne bi bil monogamno bitje. Po mnenju strokovnjakov bi naj bil celo sposoben ljubiti več oseb hkrati. Pravila naše družbe so pač trenutno takšna, da tega ne dopuščajo. Je pa še veliko drugih razlogov. Npr. nekdo je v zvezi in misli da ljubi, potem pa se zaljubi v drugi osebo in smatra, da je dokaz, da prvega več ne ljubi in se ves zmeden reši prvega partnerja, ter se zaplete z drugim. Kaj človeka pripelje, da se odloči za takšne način zveze, kot ga omenja Jaka, je spet odvisno od njegovega karakterja in doživetih izkušenj. Lahko, da je to samo trenutna “odločitev” zaradi razočaranja ali premalo lastnega samozaupanja itn. V muslimanskih deželah je recimo moški z samo eno žensko čuden in ga sprašujejo zakaj si še ne dobi kakšne, če je seveda dovolj premožen.
Se pa po drugi strani strinjam, da zrel človek, sposoben prave bližine ima dovolj enega partnerja, če se tako odloči. Še vedno osebno zagovarjam ta način, mimogrede, nimam pa nič proti drugi obliki, saj nikogar ne ogroža. Izbira je svobodna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

O, pa saj ti vendar znaš tikat. Al je to odvisno od spola in ženske striktno vikaš?

Jaka,
upam, da nisem bila jaz povod za tvoj odhod. Moj namen ni bil kakršnokoli moraliziranje, sem pač podala samo svoje mnenje, moj pogled. Nikogar pa ne obstojam, in si tudi ne jemljem te pravice.

No, kakorkoli že, se strinjam z Markotom “Izbira je svobodna”!!!

@metulka

Jaka je bil dobrodošel obiskovalec in gost v (u)počas(nje)nem življenju,
kjer sva se že pred časom začela tikati, tako kot še z nekaterimi drugimi,
meni ljubimi osebami in to nima nobene zveze s spolom.

Vikam osebe, s katerimi se pogovorjam, ki pa jih ne poznam
ali si nismo dovolj blizu, da bi se tikali.

Upam, da vam bo moje pojasnilo zadostovalo!

[hr]

Jaka, oprosti mi, prosim, da v tvoji temi pojasnjujem svoje »težave«!
.

Spremembe otroci zaznajo v “družinskem ozračju”, ki ga ustvarjata partnerja. Če je “kurbarija” posredi, lahko družinske skrivnosti delujejo razdiralno na nje. Malo off-topic, ampak zanimiva mi je psihoanalitična teza, da npr. navdušenci analnega spolnega odnosa, da naj bi bilo pogosto povezano s čutom za drugega kot izmikajočega, varljivega, ki ga je mogoče doseči samo skozi skriti vhod ali zadnja vrata – starši naj bi imeli skrivnosti v zvezi v zvezi s svojim notranjim svetom in bi naj včasih skrivali dejstva o svoji lastni zgodovini. Vzdrževanje skrivnosti je škodljivo, saj zato pa imaš npr. konfesije pri verstvih ali pa da se “spoveš” dobremu prijatelju, kaj te teži, ker se ti tako nekako odvali kamen od srca.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ja, težko jo boš našel tako, ker smo ženske v večini nagnjene k iskanju ekskluzivnega samca, ki ga ne želimo deliti. In če ga delimo, ponavadi to pomeni, da do njega ne čutimo kaj veliko, kar spet posledično pomeni, da zakon ni dober. Česar si najbrž ne želiš. Moški so zmožni imeti rekreativni seks, ženske dosti manj, zaradi same naše narave. Zato moraš razumet, da tipične ženske ne tak način ne boš dobil. Vendar to ne pomeni, da ne boš našel nobene. Skoraj zagotovo je kje kakšna, ki ne razmišlja tako in v kateri je malce več moške narave.

MyD, oprosti ker še jaz smetim tole temo. Sem želela samo povedati, da je navada, da se na internetu tikamo. Meni osebno je tvoje vikanje precej moteče, je pa to seveda tvoja odločitev, kaj in s kom boš kakšen način nagovora uporabljala…

že spet, ali kaj?
pa nobene brihtne ni bilo mimo?
ej ej ej

Hja, tu ni kaj moralizirat, če imamo pač različne vrednote. Ampak… Le katera bi bila tako trapasta, da bi prala gate in štumfe, ti stregla spredaj in zadaj, zraven pa froce vzgajala, hkrati pa pristajala samo na to, da je glavna jed, njen dragi pa drugam na sladice hodi. Ma, bi morala biti fejst butasta.
p.s. Pa tudi dvomim, da si tak seksualni macho, sicer bi svoj harem sladic že imel, tudi če dovolj bebave glavne jedi še nisi uspel najt :p

Matjazko, super terorija zarote. Tisti ki prakticirajo analca, imajo skrivnosti v odnosu.

hahahahahhhhhahahahhahhahahahhahahahhahahahahahhahahahahahahhahaha

New Report

Close