Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost vprašanje za IVF- trpinke

vprašanje za IVF- trpinke

Pozdravljene!

Sem že kar pozabila, pa se obračam na vas.

Če si v postopku IVF, in si v fazi hormonske stimulacije povejte, kateri hormon se po krvi ‘spremlja’, da se ve, kdaj s stimulacijo prenehati oz. je je dovolj, da se da stop injekcija?

Namreč špri prvem postopku (leta nazaj) mi je dr. na podlagi tega en dan rekel, no danes pa nič več injekcije, ker je ???? dovolj visok. Bomo dali le še stop injekcijo.

Pa sem pozabila.

Hvala za pomoč in lp,

Karmen

Pozdravljena!

Mislim, da je to estradiol.

Lp, Alex

Točno tako, kot ti je napisala Alex. Vendar so ta test delali meni (vsaj) samo pri spontanem postopku, ne pa pri stimuliranem

nova
Uredništvo priporoča

tudi meni tega testa niso delali pri stimuliranem postopku… bomo videli kako bo pri spontanem.

Estradiol. Meni so ga na gk pri čisto vseh postopkih merili. Kako je na drugih klinikah se pa ne spomnem. Dr.Reš kolikor vem ga navadno ne meri, v Mb pa ne vem.

Vsaj dvakrat, lahko tudi večkrat merijo estradiol pri stimuliranem postopku. Meni so ga dvakrat, ker je bila potem nedelja in ob nedeljah tega ne delajo. Tako je na GK Lj.

Estaradiol.

Dr.Res me je do sedaj poslal 2x na Adrialab zmerit estradiol, obakrat ko sem zelo slabo reagirala na stimulacijo in tudi glede na dinamiko rasti ni bil ziher ali gre za cisto ali folikel

Kadar pa ni bilo dileme in sem pridelovala vecje stevilo foliklov me je narocil na puncijo brez te informacije.

Hojla Karmen M.
Prav lepo je zaslediti še kakšno poznano ime izpred nekaj let.
Saj se prav spomnim, da ti je enkrat že uspelo, kajne. Tako redkokdaj še zaidem sem …..

Greš ponovno?????

Pogumno punca, jaz si nisem upala! Saj če bi imela zamrznjenčke, potem bi še šla, ampak ponoviti vse skupaj ….. Ni bilo korajže!!!!

LP;

NatašaH

New Report

Close