zanima me nekaj, če mi lahko obrazložite. kaj je to pasivno agresivna osebnostna motnja? kaj so vzroki? kako se jo zdravi? kje tičijo vzroki za to motnjo? hvala za morebiten odgovor.

Pozdravljeni,

po ameriški klasifikaciji gre za osebnostno motnjo pri kateri je posameznik v osnovi negativistično in pasivno naravnan. Pasivno se upira izpolnjevanju socialnih in poklicnih nalog, se pritožuje, da ga drugi ne cenijo dovolj ali da je napačno razumljen, je kritičen do avtoritet, je nevoščljiv, zamerljiv do drugih, ki se mu zdijo “srečnejši”, se nad svojo nesrečno usodo pritožuje…

Pri polno izraženih lastnostih je motnja patološka, posamezne lastnosti pa srečamo lahko pri posameznikih, ki nimajo tovrstne ali drugačne diagnoze.

Za zdravljenje se odloča posameznik takrat, ko zaznava potrebo po spremembi. Glede na to, da gre za neke pretirano izražene, večinoma negativne osebnostne lastnosti je to manj verjetno kot v primeru bolezenskih sprememb, ki bistveno odstopajo od normalnega funkcioniranja posameznika.

Zdravljenje je v osnovi le lajšanje vedenskih težav ali simptomov. Uporabljamo psihoterapijo in zdravila.

O vzrokih pa na tem mestu ne bi, ker ni enoznačnega in preprostega odgovora.

lp

1. kaj pa če je to kar misli res? kaj če izvira iz takega okolja kjer so do njega slabi, in ima za to resnične dokaze? kako je potem naravnan?

2. lajšanje vedenjskih težav ali simptomov? in kaj se s tem napravi? pozdravi? vzroki tičijo globoko v duševnosti..

3. zakaj je o vzrokih tako težko govorit? a niso vzroki najtemeljnejši pogoj da se sploh posameznik zaveda kaj pa je blo tko bad, zaradi česa se tko počutim?

1. kaj pa če je to kar misli res? kaj če izvira iz takega okolja kjer so do njega slabi, in ima za to resnične dokaze? kako je potem naravnan?

2. lajšanje vedenjskih težav ali simptomov? in kaj se s tem napravi? pozdravi? vzroki tičijo globoko v duševnosti..

3. zakaj je o vzrokih tako težko govorit? a niso vzroki najtemeljnejši pogoj da se sploh posameznik zaveda kaj pa je blo tko bad, zaradi česa se tko počutim?

Pozdravljeni, še enkrat

1. zapisano se je nanašalo na osebnostno motnjo in na splošen pristop posameznika k stvarem, ljudem, življenju, na vzorec, ki se ponavlja v različnih stikih, situacijah…

2. Če odpravimo ali omilimo moteče vedenje mogoče posamezniku olajšamo funkcioniranje v njegovem socialnem okolju, če omilimo simptome izboljšamo počutje…

3. vzroki so biološki, psihodinamski in o njih ni težko govoriti, presegajo okvire tega foruma (ki v osnovi nima namena izobraževanja, posredovanja strokovnih informacij, te so vam pa na voljo v literaturi v knjižnicah, spletu…

Osebne in delovne izkušnje pa mi pravijo, da prepoznavanje vzrokov pogosto ni dovolj…

lp

no jz upam, da bom odkril pravo pot zdravljenja. zdravila že namreč jemljem, ampak rabil bi neko psiho-socialno podporo, pomoč. sam ne zmorem.. sem prijavljen k psihiatrinji, pa bomo vidl kako in kaj naprej.

New Report

Close