Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vprašanje

vprašanje

spet imam eno vprašanje glede očeta.
ima službo kjer veliko dela tudi z brusilko-se pravi da pogoltne veliko prašnih delcev., pri tem ne uporablja “nagobčnik” kot zaščito.

sedaj vedno pogosteje ponoči vsaja ker ga peče v predelu pleksusa-žličke, ter kašlja kot da bi že kadil sto let, pri tem mu tudi piska.

kaj je kaj resnega oz. kaj se dogaja v njegovem telesu!

jaz mu svetujem naj uporablja nagobčnik samo me ne uboga.
ali je možno da dobi antrakozo?

************************************************************ To je samo moje mnenje, ki ga nočem vsiljevat drugim, saj lahko vsakdo dela to kar hoče; da le ne škoduje drugim!

Spoštovani!

Silikoza se pojavi pri ljudeh, ki delajo v pripravi šamotne opeke in tam, kjer je v materialu veliko silicija.

Ali je oče kadilec?

Bolečine v žlički govorijo za težave s kislino v želodcu, dvanajstniku ali zaradi zatekanja kisline v požiralnik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

oče že cca 5 let ne kadi. nisem mislil silikoze temveč antrakozo nabiranje antrakotičnega pigmenta.

potem ti prašni delci niso krivi za bolečine v žlički, ker tudi piska ko diha.
to kašlanje in bolečina se ponavadi pojavi ponoči in traja kakšne pol ure nato je vse normalno.

kaj bi to bilo?

************************************************************ To je samo moje mnenje, ki ga nočem vsiljevat drugim, saj lahko vsakdo dela to kar hoče; da le ne škoduje drugim!

Spoštovani!

Če je pred tem vsaj pet let kadil, ima najbrž kronični bronhitis, ki povzroča kašelj. Prav pa bi bilo, da gre na pregled, saj nočni kašelj bolj spominja na astmo, ali pa gre za kombinacijo kroničnega bronhitisa in astme. Brez več podatkov in pregleda je nemogoče biti zelo jasen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

kakšna pa je terapija v takem primeru?

Spoštovani!

Najprej opustitev kajenja. Nato vzdrževanje nekajenja. Nato nobene cigarete…

Za olajšanje znakov dušenja se dobijo zdravila večinoma v obliki pršilnikov, ki nekoliko izboljšajo stanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

oče že 10 let ne kadi.
dela samo v takem okolju kjer je veliko praha (brusilka)

Spoštovani!

Potem pa mora čim prej na pregled k zdravniku in najbrž tudi k pulmologu, da mu naredi ustrezne preiskave. Verejtno je po sredi kronični bronhitis zaradi preteklega kajenja in dodatnih dejavnikov na delovnem mestu, ki kronični bronhitis lahko poslabšujejo, ali pa so vzrok astmi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

danes je šel k zdravnici ostalo je vredu poslala ga pa je na slikanje pljuč

Spoštovani!

Se slišimo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

rtg slika pljuč je vredu, spirometrija ok.

sedaj so ga poslali na ORL pregled ter naredili bodo KKS in SR, ter potem mogoče naredili alergični test?

ali je lahko alergija?

New Report

Close