Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vnetje ušesa

vnetje ušesa

Spoštovani,

Imam vnetje ušes in sem dobila antibiotik Hiconcil. Sedaj ga jemljem že več dni, pa ni nič bolje. Ušesa me še vedno bolijo, pa tudi vročina ne poneha. Jemljem tudi Lekadol. Kaj mislite, je Hiconcil primeren ali bi morala jemati kaj drugega? Kaj svetujete?

Spoštovani!

Zelo verejtno vnetje ušes ni vzrok za vročino, temveč virusna bolezen, ki je bila podalga za vnetje ušes in ki ga tudi spremlja.

Nadaljujte z lekadolom in se ogalsite na kontrolo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

spoštovani!

Včeraj sem bila ponovno pri zdravniku, ker sem čutila še vedno bolečine v ušesu do vratu. Pregledal mi je kri in sem imela L 9,9, sedimentacijo pa 94. Ostali parametri so bili dobri. Poslal me je v bolnico na pregled, kjer so mi slikali pljuča, pregledal me je internist, ponovno so mi vzeli kri. Pljuča so uredu. Bezgavke niso povečane. Iz interne so me poslali na ORL, kjer tudi ni bilo videti izrazitega vnetja ušes, slika pa je pokazala nekoliko odebeljeno sluznico v lični votlini (tam me sicer ne boli). Dali so mi Primotren in me poslali domov.
Temperaturo imam še vedno okrog 37,2, bolečine v ušesih so manjše.

Najbolj me skrbi sedimentacija 94, ker se bojim, da ni s tem nič povezana. Kaj menite kaj naj naredim?

Spoštovani!

Lepo vas prosim, če mi poveste ali je možno da imam subakutni granulomatozni tiroditis, ker me boli tudi v vratu, imam vročino in antibiotiki ne pomagajo. Je lahko pri tem obolenju sedimentacija 94? Kaj bi pokazal UZ ščitnice?
To diagnozo sem prebrala na spletu.

lp

Spoštovani!

Povečano in ento ščitnico, spremenjene pa bi bile tudi vrednosti ščitničnih hormonov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Počakajte na učinek zdavljenja. Pospešena sedimentacija kaže na to, da imate vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close