Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vnetje mehurja

Vnetje mehurja

Pozdravljeni!

V dosedanjih postih sem nabrala kar nekaj informacij na to temo, vendar imam se vedno eno vprasanje. Probleme z mehurjem imam izkljucno po spolnih odnosih in to skoraj vedno, kar se ponavadi konca z obiskom pri zdravniku in Primotrenom. Opazila sem, da predlagate 2 tableti Primotrena takoj po odnosu. Zdravnica me vedno opozori, da je Primotren antibiotik in da ga moram jemati do konca, torej cel teden. Vendar pa vi predlagate samo dve tableti. Ali je to tudi dovolj oziroma, ali si ne bom naredila tako se vec skode kot koristi? Zanima me tudi, ali bi jemanje teh dveh tablet po odnosu kaj vplivalo na delovanje kontracepcijskih tablet. Ali bi imele slabsi ucinek, kar se velikokrat dogaja ob jemanju antibiotikov?
Ta moj problem me resnicno spravlja v obup, zato bi mi cim bolj natancen odgovor res prisel prav.

Hvala in lep pozdrav!
Tanja

Spoštovani!

1. Primotrena nikoli ni treba jemati “do konca”, ker je v zavojčku zdravil za pet dni, zadošča pa jemanje tri dni.

2. Pri ponavljajočih se okužbah, ki so vezane na spolni odnos, so ugotovili, da tak režim zdralvjenja zadovoljvio odpravi okužbo in pri tem nima stranskih učinkov, kot bi jih pričakovali pri dolgotrajnejšem jemanju. Primotren tudi drugače povzorča le malo težav, še manj bi jih, če bi bil v njem samo trimetoprim, kot je to po svetu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close