Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija vnetje dlesni

vnetje dlesni

Zdi se mi koker da imam tudi mau večjo stran od desne. Tak ne prijeten občutek imam v ustih na dlesnih ( levo zgoraj) p do konca imam vroče zob me ne boli samo da imam problem z dlesni da je vroce. Popila sm lekadol vendar ne pomaga se vedno isto. Ne morm spat v miru zaradi tega.

Kaj svetujete? Kako resno je to ali po izginilo. Sicer sm pozabila povedati da imam na levo stran lice kokr en “mozoj” in se noce zacelit kokr d se lušč nvm tocn kako nj povem ali je to kj mogoce povezano da imam vroco dlesn levo zgoraj? A morm nujno k zdravniku? Imam se za ucit in seveda nocm da vsako malenkost iti.

lep pozdrav

Lili Z.

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let, za zadnjim zobom na spodnji desni strani mi je otekla dlesen, opazna je večje rdeča bula in pod njo manjši bel krogec, iz katerega izteka gnoj. Srednja bolečina je prisotna ves čas, me pa precej močno boli, če jem in pride hrana v stik z desno polovico ust. Na preventivnem zobozdravniškem pregledu sem bila nazadnje pred mesecem in pol, kjer je bilo rečeno, da so moji zobje čisto vredu… Tudi sicer nisem imela z zobmi še nikoli problemov.

Je možno, da gre le za afto, ki bo minila ali je skoraj nujen pregled pri zobozdravniku? Sprašujem, ker sem trenutno v tujini.

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

prek spleta in brez pregleda lahko samo ugibam kaj se dogaja. Lahko je afta, lahko je poškodovana dlesen nastala ob hranjenju, lahko vnet gingivalni žepek, morda vnetje ob izraščajočem modrostniku. Vseeno bi vam svetovala obisk zobozdravnika, pa rtg analizo zaobovja, da se lahko določi v kakšnem stanju so modrostniki. Če ni nič hujšega in imate sedaj težjo dostopnost do zobozdravnika, vam svetujem izdatno umivanje zob, morda izpiranje s kakšno ustno vodo za razkuževanje (Listerine, Curasept ipd.).

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni Lili_Z,

kar čimprej pojdite k zobozdravniku! Očitno gre za vnetje.

Srečno.

Nataša Prebil, dr.dent.med. Zobna ordinacija Prenadent tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.12.01.2015 sem teden po poljenju dobila imediatno zgornjo zacasno protezo, ki sem jo seveda placala.12.5 sem placala 70 € za podlozitev proteze.21.9. So mi delali vestibuplastiko, ki sem jo placala 130 €.8.10 sem dobila stalni protezo preko zavarovalnice, mrezico sem seveda placala sama.Letos sobse zacele pojavljati tezave pri novi protezi.Otekajo mi ustnice in imam tezave z govorom in cuden pritisk v glavi.Inam alergijo na nikelj in cim si namestim protezo sem otecena c ustnice okoli ustnic in imam pritisk v sinuse.Vendar mojemu zobozdravniu to ne morem dopovedati.Kaj nah storim

Pozdravljeni,

če s svojim zobozdravnikom ne moreta najti skupne rešitve, ga zaprosite za napotnico za pregled pri spec. zobne protetike.

Srečno.

Pozdravljeni.

Predvčerajšnjim sem začutila, da me boli dlesen. Naslednji dan sem poklicala osebno zobozdravnico. No danes zjutraj sem jo obiskala. Odprla mi je šestico zgoraj na levi strani in ščistila kanale saj sem imela pod staro plombo gnoj. Pojavila se mi je tudi oteklina na obrazu. Zob je pustila odprt prav tako pa mi je pisala tudi Amoksiklav. V ponedeljek je rekla naj spet pridem. Rekla je tudi, da bi mogla oteklina s čadom izginiti, malo že danes, vsekakor pa se ne sme povečati. Dlesen me ne boli več oteklina pa ni čisto nič izplahnela. Pomaknila se je celo malo navzdol, z lica še na spodnjo čeljust. Zanima me če je to normalno? Bojim se namreč, da me ne boli več ker se bi oteklina povečala…

Pozdravljeni,

vnetje ste verjetno v tem času že pozdravili. Naj pripomnim le to, da absces (oteklina z gnojem) ne more izginiti preko noči, saj organizem potrebuje čas, da ga sanira, pa tudi antibiotiki ne morejo učinkovati prvi trenutek. Pomembno je, da vnetje začnete čimprej in pravilno zdraviti.

Srečno.

Jaz imam pa zelo hudo alergijo na nikelj in ko so mi vstavili kovinski mostiček nisem jedla in spala 14 dni, imela sem zelo podobne probleme kot si jih opisala ti. Zdravnika sem opozorila na alergijo pa se za to sploh ni zmenil.
Takoj ko so ta mostiček odstranili je bilo vse v redu. Ne razumem zakaj našim zdravnikom to predstavlja tak problem. Ljudjem z alergijo na oreščke tudi ne ponudiš orehov…še posebno če ti povejo da so alergični.

Pozdravljeni,

načeloma se pri alergiji na nikelj lahko poslužujemo brezkovinskih protez in prevlek, tako da ne vem zakaj se je pri vas tako neljubo zapletlo.

Srečno.

Spoštovani!

Že tri leta imam zobni aparat. V zadnjem času se je že večkrat pojavilo vnetje dlesni. Zobozdravnica mi je priporočala spiranje z ustno tekočino.Pri čiščenju zob uporabljam električno z. ščetko in zobno prho.
Katero tekočino mi najbolj priporočate? V lekarni mi je farmacevtka dejala, da je Curasept zelo dober, sem pa opazil, da so različne koncentracije. Kakšno koncentracijo mi priporočate in koliko časa lahko neprekinjeno tekočino uporabljam?
Hvala.

Andrej

Pozdravljeni,

priporočam obisk ustne higieničarke, ki vas bo dodobra poučila o ustni higieni in vam odstranila vse morebitne obloge, ki povzročajo vnetje. Če po tem posegu vnetje ne mine, se lahko posvetujete s svojim zobozdravnikom ali ortodontom. Če bo potrebna kirurška odstranitev dlesni, je to najelegantnejše opraviti z laserjem.

Srečno.

Pozdravljeni,

Že nekaj mesecev sem imel spodnjo dlesen malce temnejšo, a se nisem preveč menil za to.

Celoten čas se je to vnetje držalo spodaj pod zobmi, v zadnjem tednu pa se mi je okoli dveh zob (obe dvojki) pojavila bolj rdeča dlesen.

Ali je možno, da gre že za periodontitis?

Omenil bi še, da se mi je jasno na zobu že nabralo nekaj kamna.

Star sem 18 let.

Lep pozdrav,
Benjamin

Pozdravljeni,

zagotovo gre za parodontalno bolezen (trde zobne obloge okoli zoba, pordela in krvaveča dlesen ipd.). Priporočam obisk zobozdravnika, ki vas bo pregledal, postavil diagnozo in vam sam odstranil zobni kamen ali pa vas napotil k ustni higieničarki.

Srečno.

New Report

Close