Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vneti ustni kotički

Vneti ustni kotički

Pozdravljeni, prosim za vaso pomoc in nasvet pri naslednji tezavi. Konstantno imam vnete koticke ustnic in izredno izsušene ustnice. Vsak dan ko se tusiram in se ustnice razmocijo lahko zdrgnem stran celo plast ki se odlusci.
Zdravnik mi je enkrat predpisal daktarin oralni gel katerega naj bi namazala na koticke ustnic ampak ko namazem s tem gelom dobim na mestu kjer je bil gel rdeco kozo ki pece takocda potem izgleda res grozno ko imam na vsaki strani velik rdec flek in potem preneham z mazanjem.
B vitamine jemljem. Zeleza mi ne primankuje.
Zakaj se mi to dogaja?

Spoštovani,

oralni gel je namenjen uporabi na sluznicah, ne na koži.
Pri vnetih kotičkih gre navadno za infekcijo razmočene, razpokane kože. Svetujem vam mazanje antibiotičnega mazila (ne kreme), vmes pa nego z mazilom Bepanthen (ne s kremo). Zdravljenje naj traja vsaj 7 dni.
Ustnic ne oblizujte, ne močite. Če ne bo bolje, pa uporabite kremo s protiglivičnim delovanjem.
Če vse našteto ne bo pomagalo, priporočam pregled pri dermatologu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close