Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vneti učki

Vneti učki

Pozdravljeni!!

Moj sin (2 leti pa 8 mesecev) ima v 3 mesecih sedaj že drugič vnete učke-se mu gnojijo. Lani tak čas je imel tudi vnetje. Zakaj se mu to ponavlja? Bo tako imel celo življenje, ko bo malo zapihalo, pa se mu bodo vnele?

No danes smo šli k dežurnemu in je dobil kapljice – 1 kapljica 3x na dan. Pozabili pa smo vprašati, koliko časa ne sme iti v vrtec?

Hvala

Če se vnetje nekajkrat ponovi, ne štejemo, da je kaj posebnega narob e. Tako kot se prehladimo lahko tudi 12x letno.
V vrtec naj ne gre kakšen dan ali dva, ko ne bo več izcedka.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

hvala za odgovor. še nekaj me zanima. Od česa se sploh vnamejo učki? a zaradi vetra? če zaradi vetra, moramo pazit, da če piha nismo zunaj?

hvala

Pri prehladu so pogosto vnete oči, pri nekaterih virozah so obvezni in zelo prepoznavni znak (npr. pri adenovirozi). Vnetje lahko nastane zaradi mencanja, ko v oko zanesemo bakterije. Veter povzroči samo solzenje, vnetja oči pa ne, če ne pride do vnosa prahu ipd.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Lep pozdrav!

Se bi kar priključila temu vprašanju o vnetih učkih.

Imam 14 dni staro punčko, ki je imela že od rojstva vodeni izcedek iz enega očesa. Po nekaj dneh pa je postal izcedek gnojen, zato smo dobili Tobrex kapljice. Imamo jih že 5 dni, pa je izcedek še vedno gnojen. Če ne bi sproti umivala s fiziološko raztopino ne bi mogla odpreti oči. Opazila sem le manjšo izboljšavo. Pediatrinja v porodnišnici je naročila, da se moramo po enem tednu spet oglasiti, če oko ne bo boljše, da ji vzamejo bris. Glede na to, da je pri dojenčkih vnetje zelo pogosto, me zanima, ali bi bilo to sploh smiselno in zakaj bi mogli dati bris? Ker menda da ta postopek ni prijeten, bi se rada temu izognila…

Novoroječek ima lahko kakšno okužbo v zvezi s porodom, zato ga obravnavamo drugače kot večjega otroka. Vsako navodilo ima strokovno podlago in ni kar tako. Pojdite na odvzem brisa, ki ni nič neprijeten ali boleč- se pač pobriše z vatirano paličico očesno veznico.

New Report

Close