Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija viroza brez povišene TT?

viroza brez povišene TT?

Pozdravljena dr. Tanč!

NAša deklica 20mwesecev, je v začetku meseca pojedla Hikoncil zaradi vnetja desnega ušesa, ki ga ni spremljala povišana TT. Deseti dan smo šle na kontrolo, je rekla P, da je desno uho vredu, na levem, pa se nekaj dogaja. Mogoče kakšen virus… Čez tri dni je res dobila nahod, TT do 37,6 zelo slabo rzpoložena, sva ostali doma še en teden se pravi vse skupaj že 16 dni. Ta teden se ji počutje ni izboljševalo, temveč je zelo sitna, nerazpoložena samo na roke sili, TT nima povišane, pomoči zelo nemirno spi in med 23 in 2 kašlja,dražeč suh kašelj.Skoraj vsak dan sva s P govorili po tel, pa pravi, da če nima povišane TT, naj raje ne hodimo v čakalnico po nove viroze.
Sedaj je začel grozno kašljati tudi starejši bratec, on ni mel niti en dan povišane TT, nobeden od njiju nima močnega nahoda, noske pridno čistimo in damo operil pred spanjem. Ko začneta kašljati jima naredim parne inhalcije, toplo oblogo.
Oba sta zelo nerazpoložena, bleda in utrujena… zelo me skrbi in ne vem več kaj naj še storim, da jima bo čimprej bolje!
Je lahko to viroza, ki jo bomo uspeli predelati doma ali je bolje , da gremo jutri do P?
Kakšni so znaki za virusno pljučnico?

Vsekakor svetujem jutrišnji pregled, kajti ni nujno, da se poslabšanja kažejo vedno z vročino. Včasih po takem dolgotrajnem prehladu, neješčnosti, nerazpoloženosti, utrujenosti, naredi antbiotik čudež, čeprav čisto objektivnega mesta vnetja ne najdemo.
Virusna pljučnica poteka skupaj z znaki viroze (prehlad, hud suh dražeč kašelj, lahko dražeč in sočen, nad pljuči pa slišimo pokce pri vdihu, ki ne izginejo niti po inhalaciji niti po izkašljanju sluzi. Kakšnega posebnega znaka, ki bi ga videli pri otroku, pa ni (razen kašlja in znakov, ki jih ima itak pri virozi).

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Potem je najbolje, da jutri gremo do P in potrdimo in ovržemo bolezen pri obeh?

Zdaj po popoldansekm spancu, ki je bil za oba dolg in zelo sta se prepotila, mi zgledata vredu, zato spet oklevam, če ne bom delala gneče pri P!!!

Hvala za odgovor!

Sledite otrokovemu razpoloženju in splošnemu stanju. Če je v redu, ne potrebuje pregleda, če kaj ni v redu in traja že toliko časa, potem pač pojdite.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Pozdravljeni!

Mene tudi zanima nekaj in sicer sva bila s sinom 9.1. pri pediatrinji zaradi suma alergije, nakar je pediatrinja potrdila na podlagi laboratorijskih izvidov, da gre za viroza, medtem ko je telesni pregled (poslušanje pljuč, pregled ušesk in ustne votline) brez problema. Za zdravljenje nisva dobila ničesar, pač ker gre za virozo. Zdaj pa je že skoraj 3 tedne in pol od pregleda in moj sin kiha in ima zamašen nos, ki mu ga spiraj s fiziološko, ampak se kasneje sliši, da je še vedno zamašen, ampak posrkat z aspiratorjem pa ne morem nič, ker ne pride ven. Danes je še dvakrat bil sin zahripan. Skrbi me, ker nahod ali viroza traja že predolgo? kako dolgo običajno traja viroza, nahod? Skrbi me, da se ne bi vse stopnjevalo do bronhitisa? Sin pa vročine nima. Kaj svetujete,ali se greva k pediatrinji ponovno pokazat?

Tak dolgotrajen potek je možen. Otroku čistite nos s fiziološko, dajte mu tudi Operil P 3x dnevno 5-7 dni. Će se vam zdi, da je otrok manj aktiven, utrujen, da je spremenjen karakter kašlja, da težko diha, pojdite na pregled.

Zdravo Tanč!

Sva bila danes spet na pregledu, ker je sin zelo kašljal. Še prej sem pozabila povedati, da sem sinu dajala kapljice Operil 6 dni, ampak ni kaj bolje, mogoče malenkost. No, da se vrnem na današnji potek pri pediatrinji; ko ga je pregledala je imel grlo vneto, ušesa so ok in pljuča so bila slišati čista. Kašelj naj bi prihajal iz žrela in ne iz pljuč. Dal je še kri, ki je bila kar v redu, ni pa bilo tako drastično, da bi bil potreben antibiotik. Tako mi je rekla in spet nisva dobila ničesar. Zato sem sinu danes kupila sirup za izkašljevanje in še naprej mu bom čistila nos z fiziološko pa bom videla kako bo dalje. Povejte mi kako dolgo traja kašelj in kako dolgo se lahko vleče zamašen nos?

Hvala.

Kašelj lahko po prehladu traja več tednov, 2-3 je povsem običajno. Nosek pa lahko tudi teče teden, potem pa občasno še kakšen teden dlje.

Hvala, torej se moram psihično pripraviti, da bo še trajalo in trajalo.

Bo trajalo, ampak bo vsak dan malo boljše, po 2 tednih običajno še občasno pokašljajo po kakšnem dobrem divjanju ali pri prehodu iz mrzlega na toplo.

New Report

Close