Najdi forum

Za darilo sem dobila vibrator iz “jelly” materiala (pač mehek, ne tisti iz trde plastike) in nek lubrikant. Sedaj pa me zanima, če ima kera kake izkušnje, je to varno za uporabo? So možne kake alergije na lubrikant ali na tisti material vibratorja? Ali kaj drugega? Kako naj prvič dezinficiram vibrator in kako naj ga čistim v nadaljnje? Hvala vam za resne odgovore! 🙂

Jaz sem ga samo umila pod vročo vodo.. vedno ga umijem, ko sem “fertik” 😉 Dvomim, da bi dobila kakšno alergijo, če si dovolj mokra, ga sploh ne boš potrebovala 🙂 Če pa si slučajno alergična, boš pa videla itak takoj po prvi uporabi in ga kasneje pač ne uporabljaš več. Ampak mislim, da so večinoma nareti iz takšnih materialov, da ne more naredit velike škoda.

..velike škode* 🙂

Kaj drugega??? Morda lahko zanosiš:-))

Nevem, material se mi zdi čuden in smrdi po novem oz. po tej čudni jelly masi… Upam, da ne bo več smrdel ko ga operem. Lubrikant se mi zdi pa tudi nek xy, pa se pač bojim da bi mi kaj škodil… Vsega kar mi pride pod roko pa tudi ne vtaknem vase. 😛

A si slišala za kondome ….še bolše je če se pod kondomom pa le skriva en taprav dec.

Kje piše da ga mora ženska kar doma met a nimate nobene phone call veze …pokličeš se natelovadiš in greš

Lastne izkušnje? 😉

JOLKA, kje si pa ti tale vibratorčk dobila, mislim, kdo ti ga je dal, brez navodila, aaaaa….a se ti mal z nami hecaš, kaj?

Dobila za darilo od frendov. Navodila so, ampak o tem kar sprašujem ne piše nič. 🙂

Najprej si preberi malo na tem linku… http://www.holisticwisdom.com/sex-toy-materials-jelly.htm

Jelly se nasploh težko znebi vonja, tudi če ga umivaš… pomaga lubrikant z vonjem, pa še to ne preveč. In ja, nekatere punce jellyja ne prenašajo prav dobro. Če se boš kaj čudno počutila spodaj takoj prenehaj z uporabo.

Glede lubrikanta – če se ti ZDI, da je nek xy, to še ne pomeni, da je. Tudi Durex ni najboljši in tudi po K-Y lubrikantu, ki ga uporabljajo ginekologi, imajo nekatere težave. Eni si lahko dajo vase marsikaj, drugi so občutljivi…

Čiščenje, kot so ti povedali, topla voda+milo, še boljše je sredstvo za dezinfekcijo+voda. Hramba na suhem, temnem mestu, če ne se začne potiti.

Tako nekako…

Bad ideas indicate an open mind...

Hvala vsem za odgovore. Predvsem me pa zanimajo mnenja uporabnic. 🙂

100 ljudi… meni osebno so totalno antipatični tisti ta trdi plastični in mi je boljš kak iz mehkih materialov… doma imam 3 – en plastičen, en silikonski, en jelly… moj na srečo ne smrdi in tudi reakcije ni nobene… negativne seveda… 🙂

In glede na to, da sem zaradi službe tudi v stiku s temi zadevicami, ti lahko povem isto – načeloma je ženskam bolj všeč prijeten, mehek material… ampaaaaak, ta trdi plastični pa boljš tresejo… zdej pa bodi pameten… :S

Bad ideas indicate an open mind...

Kakšna pa je razlika med silikonskim in jelly?

Upam, da te ne bo motilo ker je v angleščini… se mi ne da ravno prevajat, pa na dolgo pisarit…

SILICONE (soft to hard, expensive)

The fastest growing and most popular ingredient used in sex toys today is silicone. Silicone is popular for many good reasons: it’s extremely durable, warms to the body and retains heat, non-porous, easy to clean and disinfect, hypoallergenic, pliable, and comes in an assortment of bright, vivid colors. On top of that, silicone toys have a more realistic look and feel than toys made with latex, vinyl or jelly.

Most manufacturers of silicone toys are small businesses that don’t reproduce their toys on an assembly line, so the toys are of higher quality and better craftsmanship. Silicone toys are more expensive than most others, but many people say they’re worth the price because of their long life-span and durability.

If you want a high-quality, realistic toy that will last and last, silicone is the way to go.

JELLY (soft, inexpensive)

Jelly sex toys are a wonderful combination of realistic feel and affordability. Because jelly is easy to mold into almost any shape imaginable, jelly sex toys come in a huge variety of shapes, sizes and colors. These toys are soft, often squishy, and a good choice if you prefer a softer feel than materials like metal, glass or hard plastic. Jelly often looks translucent and has a strong ,rubbery odor.

For many people, the risks of jelly toys outweigh the benefits. Jelly toys are fairly porous, and can’t be disinfected. But the biggest concern with jelly toys is the inclusion of Phthalates in the material (see Elastomer toys above for a description of Phthalates and the associated risks). As well, jelly toys often contain latex, which can cause allergic reactions in some people.

In general, jelly toys aren’t as durable as toys made with silicone or vinyl, so they don’t last as long. All that being said, jelly toys are an excellent choice for those on a budget. But remember to always use a condom. Condoms decrease the chance of infection and allergic reaction.

Pa še en link s podobno vsebino… http://www.edenfantasys.com/sex-guides-and-tips/guides/latex-versus-silicone-sex-toys

Bad ideas indicate an open mind...

O, hvala za odgovor! Jaz imam ravno tega iz jellya. 🙁 A moram sedaj vedno uporabljat kondom al kaj (ker je škodljiv)? Uporablja sploh še kera takega iz jellya?

Lej, jaz mam jelly vibrator doma in nimam problemov, pa ga imam že več kot 1 leto… drugače pa, kot povejo, če so problemi, se pokažejo že na začetku, kot recimo če si alergična na kondome ali pa kak lubrikant…

Na sceni je še marsikaj kar je bolj sumljivo kot ta jelly vibrator, tko da… odločitev je tvoja… 🙂 Tudi tisti, samo iz lateksa znajo biti zoprni – če je oseba nagnjena k alergijam, seveda… OSEBNO mislim, da z enim sredstvom za dezinfekcijo in milom in vodo ne bi smelo biti problemov…

Bad ideas indicate an open mind...

OK, hvala. Ti ga torej uporabljaš brez kondoma?

Jp, tako je… sam lubrikant, po uporabi pa ga obvezno pošpricam s sprejem za dezinfekcijo in potem namočim v vodi in umijem še z milom… pred uporabo ga pa tudi umijem, just in case… 🙂

Bad ideas indicate an open mind...

Baje, da ga je treba dezinficirat samo pred prvo uporabo. Ampak tam gor, članek v angleščini pravi, da je jelly material porozen in da se ga sploh ne da dezinficirat. In tisti “Phthalates” v jellyu nej bi bil ful škodljiv za ljudi. :S Vem, da kompliciram, ampak nočem si še kakih težav nakopat, še tako dokaj pogosto dobim kako vnetje… Sicer ga pa komaj čakam sprobat! 🙂

Jaz imam kovinskega in sem zelo zadovoljna. Ker sem že precej čez 50 ga moram zaradi suhosti včasih tudi namazat z lubrikantom. Umivanje je prav tako zelo preprosto.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close