Najdi forum

Veselje do življenja

Nekaj bi rada vprašala…
Kako dobiš veselje do življenja? Zdi se mi, da sem že od nekdaj depresivna, plaha, že če mi kdo pokaže prst, bi se kar zjokala, če hočem govoriti in se počutim negotovo (to je zelo pogosto), pa mi kar zmanjkuje glasu. Ukvarjala sem se že s samo sabo in iskala odgovore na raznih koncih, pa ni pravega učinka. Imam mogoče neuresničljive želje – pričakujem preveč, varno okolje, pretirano ujčkanje in sprejemanje? Kot da v mojem življenju manjka pravega smisla – rada bi ne vem kaj dosegla, pa se mi zdi, da nisem dovolj nadarjena – in se bojim neugodnih odzivov – češ kaj se mi je treba siliti, če … in bojim se zaupati ljudem, ker mislim, da me nihče ne bo imel rad. Saj take ljubezni, kot si je želim, res nisem nikoli dobila. Mogoče vse skupaj zveni nekam megleno, ampak — kaj naj konkretno naredim, da se izvlečem iz tega? Nočem, da mi življenje v nedogled mineva na ta način.
Pozdravljeni in hvala za odgovor!
D.

Spoštovana Darja,
glede na to ,da ste o svojih življenjskih navadah,poklicu in okolju v katerem živite napisali zelo malo, bo tudi odgovor bolj splošen: poskusite se čimveč gibati v družbi srečnih ljudi in ker človek ne more biti res srečen, če vidi drugega v nesreči, bo zato njihova skrb da vam bodo pot do sreče pokazali, le prehoditi jo boste morali sami…

New Report

Close