Najdi forum

Vegani, kaj in koliko pojeste?

Izdelujete izdelke in bi si radi naredili dodatno promocijo? Skupaj z nami gradite VEGI- USTVARJALNICO ob tem pa si lahko naredite odlično promocijo. Saj veste- ljudje raje kupijo tisto o čemer poznajo tudi zgodbo.
Svoje članke za rubriko VEGI USTVARJALNICA ali KUHAMO lahko oddate na [email protected] ali nam pišete na zasebno sporočilo.

Nudimo vam tudi BREZPLAČNO IZDELAVO lastnega bloga, kjer se bosta lahko razpisali o čemerkoli

http://WWW.VEGILANDIJA.SI

Genetsko nespremenjene soje se danes več ne najde, kar je že en od razlogov, zakaj jaz nikoli zavestno ne jem soje. Večina je proizvedena v ZDA, kjer so zakoni zelo zelo ohlapni, kar se tiče uporabe herbicidov in na splošno fitofarmacevtskih sredstev. No, saj koruza ni daleč za sojo.
Vsi so pa tako navdušeni nad sojo, predvsem zato, ker je zelo poceni. Zato njene “derivate” porivajo v vso mogočo predelano hrano (podobno kot je s palmovim oljem v sladki procesirani hrani).
Soja po mojem mnenju res ni dobra, kljub relativno visoki vsebnosti proteinov.

Kar se pa tiče veganstva, pa lahko samo rečem, kdo sem jaz, da bom govorila, kaj nekomu paše in kaj lahko dela in kaj ne? Dokler se vsak sam zase zavestno odloči zato in ne vpliva name, hvalabogu, da imajo ljudje svobodno voljo. (Kar še zdaleč ne pomeni, da se strinjam s tem, da so otroci ali po možnosti dojenčki vegani).


Takšne bedarije lahko piše samo nekdo, ki nima pojma.
Bolj ali manj vsi izdelki iz soje, ki se pri nas prodajajo, so iz avstrijske soje, ki pa ni GSO.
Večina jih je z BIO certifikatom.

Srečno s to mislijo!

to temo sem našla ker me je zanimalo nekaj glede veganstva in vem da je tema stara… ampak vseeno…80% OH zdravo človeško telo sigurno ne potrebuje, oprosti, kvečjemu 50-55%, ne poznam te knjige, in bi priporočala vsakemu, da se ne ravna po njej, če priporoča vnos 80% ogljikovih hidratov na dan pri kolikor toliko zdravemu človeku. LP.

New Report

Close