Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija vazovagalna sinkopa

vazovagalna sinkopa

Pozdravljeni!
Že več let izgubim zavest ob pogledu na kri in igle. Tudi če le-tega ne vidim (sem npr. v laboratoriju – gledam stran) in me je močno strah, izgubim zavest. Pojavi se mi temnenje pred očmi, vrtoglavica, šumenje v ušesih, izgubim sliko pred očmi in padem po tleh. Simptomi se odvijejo zelo hitro, v približno 10-15 sekund. Ko so prisotni simptomi in je meni že jasno, da bom izgubila zavest, nisem več sposobna povedati osebi poleg mene, da naj mi pomaga. Ko me potem dajo v ležeč položaj, se mi zavest povrne v nekaj minutah, mogoče sem potem rahlo zmedena par minut, vendar se potem vsega spomnim, kaj se je dogajalo preden sem izgubila zavest. Tisti, ki me ne poznajo, se ustrašijo in želijo celo poklicati zdravnika, saj ne vedo kaj se dogaja.
Zanima me če gre za vazovagalno sinkopo? Obstaja kakšen način zdravljenja? Kaj lahko pri tem sama storim? Je mogoče to vpisati v zdravstveno kartoteko, da tudi ostali zdravniki to vedo?
Hvala za odgovore.

New Report

Close