Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Varikokela

Varikokela

Pozdravljeni,

 

O varikokeli nisem našel nobene novejše teme, zato sem odprl novo. Precej časa že imam varikokelo (cca 1o let) vendar pa se je stanje zadnje leto precej poslabšalo in me zelo pogosto boli – tišči. Bil sem že na UZ in urologu, in varikokela je >4.2mm zato se odločam za zdravljenje/operacijo. Zanima me, katero metodo zdravljenja priporočate (klasično, laposk., mikrokirurško, embolizacijo)? Oziroma kje bi izvedel, katere metode sploh izvajajo v kateri bolnišnici.

Ali je emolizacija boljša od klasične operacije? Ali katera bolnišnica izvaja mikrokirurško operacijo (in da ni samoplačniško).

Hvala in LP,

bas

Odgovor na objavo uporabnika
bas, 14.01.2022 ob 07:41

Pozdravljeni,

 

O varikokeli nisem našel nobene novejše teme, zato sem odprl novo. Precej časa že imam varikokelo (cca 1o let) vendar pa se je stanje zadnje leto precej poslabšalo in me zelo pogosto boli – tišči. Bil sem že na UZ in urologu, in varikokela je >4.2mm zato se odločam za zdravljenje/operacijo. Zanima me, katero metodo zdravljenja priporočate (klasično, laposk., mikrokirurško, embolizacijo)? Oziroma kje bi izvedel, katere metode sploh izvajajo v kateri bolnišnici.

Ali je emolizacija boljša od klasične operacije? Ali katera bolnišnica izvaja mikrokirurško operacijo (in da ni samoplačniško).

Hvala in LP,

bas

 

Lep pozdrav,

sem opazil, da ni noben odgovoril na vprašanje… Imam isti problem kot on. Zraven bi še postavil vprašanje ali je možno v Sloveniji varikokelo odstraniti z lasersko abolacijo?

Mene tut redno boli in tišči varikokela in mi doktori nočejo pomagat..bil v novem mestu dvakrat ali trikrat..nesposobn do amna..in v Slovenj Gradcu pa tut neč..imam povečano več kot 4mm plus spermatokele..prosim za pomoč??

Pozdrav Tine,

moj nasvet je, da greš h samoplačniškemu urologu ter mu omenu da te močno boli. Nato preveri če je embolizacija mogoča. Mene so v Lj “popravili”, v enem dnevu si vredu+zviša se ti raven testosterona, ko odstraniš varikokelo.

Odgovor na objavo uporabnika
Violina6262, 19.04.2023 ob 23:01

Pozdrav Tine,

moj nasvet je, da greš h samoplačniškemu urologu ter mu omenu da te močno boli. Nato preveri če je embolizacija mogoča. Mene so v Lj “popravili”, v enem dnevu si vredu+zviša se ti raven testosterona, ko odstraniš varikokelo.

Kakšno pa je okrevanje, oz. Kaj to pomeni, da so te popravili v enem dnevu.

Kakšna je odsotnost od dela, bolniška

Lp

New Report

Close