Najdi forum

V nos jim gre način, preko katerega sva se spoznala

Ah, 30let nazaj bi se pač prilagodil življenju takrat, danes so pač možnosti drugačne.

Prepričan sem, da so tudi pred 30 leti obstajali mladeniči, ki niso znali z ženskami. Svojo težavo so najbrž rešili z obiskom prostitutke. In potem mogoče postali pogumnejši.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Spider, sigurno nekateri počnejo to še danes, ampak glej, vsak po svoje, vsi pač niso pogumne narave in imajo ponekod v življenju blokade. Žal, vsi nismo popolni. 🙂

Aja, popoln si, če greš do prostitutke al kako? Al tisti, ki so nekje uspešni, so kar avtomatično popolni?

Resnica je, da nihče ni 100% pogumen na vseh področjih, vsi smo nekje šibki, ampak to še ne pomeni, da se skrivamo, izpuščamo priložnosti, da prelagamo odgovornost za lastno nesrečo na druge, na okoliščine.

Tale fant se je mesece ukvarjal z eno punco, s katero je na koncu ostal v kolegialnih odnosih, obenem ni predelal začetnega problema (kaj bo pa okolica rekla), torej je na nulti točki, kot je že lepo ugotovil Markiz. Če avtor ni retardiran (z nizkim iq-jem), je potem samo len in nepripravljen na spremembe in tako rajši vztraja v svoji coni udobja, ki mu je znana, čeprav ga istočasno zadržuje na isti točki. Začaran krog? Premalo motivacije očitno. 22 let ali 40, tu ne vidim nobene razlike.


ojej1? Če s to punco ni zalaufalo, sem retardiran oz. nimam motivacije? Ni nobene potrebe po žaljenju, kajti s tem samo dokazuješ da nisi nič boljši/a. Očitno s to punco enostavno nisva za skupaj in zato zadeve niso peljale k želenemu cilju, pa bo zato uspelo pri kateri drugi. Sploh pa je ta punca bila prva, s katero sem se pogovarjal še o čem drugem in ne le o tem, kaj je profesor dal za domačo nalogo.

Še to

Ko ti vsi naokoli morijo zaradi tega na kakšen način si spoznal nekoga, obenem pa ta punca dejstva, da še nikoli nisem bil s kakšno punco ne sprejme najbolje, kako naj človek ob vsem tem sploh ima motivacijo?

Je tako težko razumet ta stavek?

Če avtor ni retardiran (z nizkim iq-jem), je potem samo len in nepripravljen na spremembe in tako rajši vztraja v svoji coni udobja, ki mu je znana, čeprav ga istočasno zadržuje na isti točki.

Retardiran ni žaljivka, je strokovni izraz za nekoga z nizkim iq-jem. Tvoj problem je daleč obsežnejši kot zgolj propadli odnos s tole punco.

Pri 22. letih se nisi z nobeno punco pogovarjal nič drugega kot zgolj o šolskih/študijskih temah? Kje si pa prej živel, v jami? Oprosti, ampak hud primerek asocialneža si. In ja, totalno nepripravljen na spremembe. Pa ne moreš vsega, kar hočeš, skoncentrirat zgolj na eno punco!

Najprej avtor trdi, da je star 19, nato je pa naenkrat že 22-letni študent.


Tema se res že tako dolgo vleče, da je morda sam dobil občutek, da traja že tri leta. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


In kako naj bi to spremenil? Zgrabil to punco in jo zalizal?


Propadli odnos? Zakaj že? To pomeni da ne bi smela ostati samo prijatelja?


Tako nekako. Če je debata nanesla na spolnost, sem se izmotal ali pa pogovor preusmeril drugam. V 1. in 4. letniku srednje šole me je sošolka vprašala ali sem se že kdaj poljubljal, to je pa tudi vse.


Ja, sem asocialen in imam težave pri navezovanju stikov, v nasprotnem mi menda ne bi bilo treba posegati po oglasu.


Kakšne spremembe konkretno? Da naslednji punci takoj rečem da v kolikor ne bova postala par, lahko kar prekineva stike? Ali da jo moram poljubiti že pri prvem srečanju? Izjasni se.


Na oglas se mi je odzvalo 5 punc, toda so se mi 3 od njih čez nekaj dni nehale javljat.

Še to da ne pozabim

In kaj ta moj problem še obsega poleg tega, da s to punco ni zalaufalo?


Kaj pa naj bi naredil?

Na 2 straneh v več kot 200 prispevkih imaš napisano, kaj narest, kako se lotit, kje so tvoje šibke točke, kaj lahko izboljšaš… začni DELAT, ne pa spraševat. Naredi karkoli, nekaj kar je pač drugačna reakcija od tvoje stare reakcije. Brez aktivnosti boš čez 10 let isto spraševal. Pa brez zamere, jaz sem izgubila upanje s tabo.

P.s.: Nimaš samo 22 let, ane? Komu lažeš s sprenevedanjem podatkov? Nam tujcem? Kaj imamo od tega?


Bom začel delat na tem.


Koliko jih pa imam po tvojem?

Z njo sva prišla do zaključka da bo najbolje, če ostaneva samo prijatelja. Povedala mi je da nisem osamljen primer, ki ima težave s puncami. Namreč njen bratranec je tudi bil v podobni situaciji kot jaz, je prvič navezal stik z neko punco in bil že vesel, da se je začelo dogajati, nato pa se je vse skupaj podobno zakompliciralo kot pri meni. Štiri leta zatem je pa končno spoznal prvo punco. Mi je rekla da bo najbolje da še naprej navezujem stike s puncami in se dobivam z njimi, kajti da bom le na ta način premagal strah pred njimi ter spoznal njihovo delovanje.

Čestitke. Upam da sta ob mojem prebiranju tvoje objave še vedno skupaj in da sta jim tako sama dokazala, kako zelo so se motili 🙂
srečno 🙂

Nikoli nista bila skupaj. Fant pa peca že drugo, pri kateri je ravno tako lesen. Za povrhu pa defenziven in težko sprejme kak nasvet.


Si slučajno ti, Andreja, to pisala?


Si slučajno ti, Andreja, to pisala?[/quote]

Moje ime je Peter. Kaj je to važno za komentiranje teme? Se slučajno poznava?


Moram omeniti, da so me one že na začetku spraševale po izkušnjah.


Prebiram literaturo o samopodobi. Glede tega ali bi mi punca dala potrebno samozavest ti zaenkrat ne morem povedat, kajti tega še ne vem. Mogoče pa ima Sapra73 prav, da bi se moral prepustiti in če se pri eni punci ne bi zgodilo kaj več, bi se pa morda pri drugi. Bojda ko se med fantom in punco dogaja kaj več, gre tukaj za obojestransko pomoč, punca pomaga fantu in fant pomaga punci da pride do česa več. Morda pa ta punca ni zame oz. ni med nama kemije.[/quote]

Definitivno ni med vama kemije…pa lahko ti ne vem koliko literature prebereš pa boš trd kot kamen…pri tebi je rešitev, da punca naredi prvi korak,ta že vrjetno veš da ga ne bo.. pa sploh ne vem zakaj tolko obremenjevanja s tem…bodi takšen kot si. Drugače pa samozavest pride najbolj takrat ko narediš napako in se iz nje naučiš…torej več kot boš delal napak bolje ti bo šlo od rok, več si boš upal in tvoja samozavest bo rastla. Pa vso srečo 😉


Mislim da situacija ni tako črnogleda, kajti obstajajo punce ki si upajo naredit prvi korak.

New Report

Close