Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje v 5. tednu se na UZ ne vidi popolnoma nič

v 5. tednu se na UZ ne vidi popolnoma nič

V petem tednu sem bila na pregledu, da mi potrdijo + … in me je najprej pregledal, potem UZ ampak se ni videlo nobenih znakov nosečnosti?! Sem potem še enkrat naredila test pri ginekologu, ki je spet pokazal nosečnost. Glede na to, da me je močno bolelo v spodnjem delu trebuha mi je napisal napotnico za bolnico v primeru, da bi se bolečine stopnjevale oziroma če bi prišlo do krvavitve. Omenil je možnost izvenmaternične nosečnosti … ena od možnosti je pa tudi ta, da se pač v 5. tednu še nič ne vidi… MOČNO UPAM, DA JE DRUGA VARIANTA 🙂

Je imela še katera podobno izkušnjo pa je bilo potem vse ok?

Zdaj imam pa 21.6. pregled in se mi ti dnevi takooooo vlečejo …

Da te potolažim. Ja, pri meni je bilo enako, test pozitiven, UZ pa ni pokazal nič. Ginekolog je omenil izvenmaternično nosečnost, kotrola za en teden, napotnica za bolnišnico v primeru hudih bolečin ali krvavitev. Naslednji pregled: prazna gestacijska vrečka, zraven strdek, me je dal na bolniško. Doma počivam, dva dni kasneje krvavitev. Grem v bolnišnico, na UZ spet samo prazna gestacijska vrečka ter viden strdek. Sprejem in krvni testi. Krvna vrednost pada, opravijo ponoven UZ dva dni kasneje. Viden plod z utripi. Nosečnost 5 tednov. Ugotovijo, da imam dvorogo maternico. Zdaj sem v 17 tednu. Sem na bolniški, nekje do 12 tedna sem jemalo Dabroston. Počivam in čakam na naslednji pregled. Malček oz malčica pa lepo raste, zdaj meri že nekje 11 cm.
Drži se in misli pozitivno. Držim pesti.

hvala Yvaine

Sem bila dans na pregledu in je vse ok, se lepo vidi plodek pa tudi srček se sliši …. juhuuuuu 🙂
Je pa še čisto majčken 2,5mm 🙂

Bravo, lepo to slišat.

New Report

Close