Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina trigliceridi

trigliceridi

Spoštovani,
na rednem zdravniškem pregledu (medicina dela) sem letos dobila izvid krvi z označeno vrednostjo trigliceridov 2.2 (starost 45, višina 1.70, teža 68, krvni pritisk 120/80) pred štirimi leti pa 1.3. Vrednost skupnega holesterola pa se mi je znižala in sicer s 6.1 na 5.6.Lepo bi prosila za obrazložitev, kaj so trigliceridi in njihov vpliv. O holesterolu je napisanega veliko, o trigliceridih pa nisem zasledila posebnih člankov. Predvsem me zanima, kaj najbolj vpliva na njihovo povečanje in kako njihovo povečanje vpliva na celotno zdravje, dieto pa sem dobila priloženo, ker drugih odstopanj laboratorijskega izvida ni bilo. Zahvaljujem se vam za vaš odgovor in vas lepo pozdravjam!

Spoštovani!

Sami trigliceridi kakega bistvenega neposrednega vpliva nimajo, so pa nekako znak prevelikega vnosa energije v obliki maščob ali sladkorjev. Seveda je možna tudi velika biološka variabilnost, to pomeni, da je hudo odvsino, kaj ste jedli zadnje dni pred odvzemom krvi. Več maščob v krvi je navadno povezanih z večjo težo in drugimi motnjami presnove, česar pa pri vas niso odkrili, zato se vam ni treba pretirano obremenjevati s tem izvidom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pri visokih vrednostih trigliceridov lahko pride do sindroma x
pantotenska kislina 300 mg trikrat na dan je v Italiji je standardna terapija za odpravo trigliceridov.alenka je pisal/pisala:
>
> Spoštovani,
> na rednem zdravniškem pregledu (medicina dela) sem letos
> dobila izvid krvi z označeno vrednostjo trigliceridov 2.2
> (starost 45, višina 1.70, teža 68, krvni pritisk 120/80) pred
> štirimi leti pa 1.3. Vrednost skupnega holesterola pa se mi
> je znižala in sicer s 6.1 na 5.6.Lepo bi prosila za
> obrazložitev, kaj so trigliceridi in njihov vpliv. O
> holesterolu je napisanega veliko, o trigliceridih pa nisem
> zasledila posebnih člankov. Predvsem me zanima, kaj najbolj
> vpliva na njihovo povečanje in kako njihovo povečanje vpliva
> na celotno zdravje, dieto pa sem dobila priloženo, ker drugih
> odstopanj laboratorijskega izvida ni bilo. Zahvaljujem se vam
> za vaš odgovor in vas lepo pozdravjam!

New Report

Close