Najdi forum

Trgovine in nedeljsko delo

Kdo hudiča hoče prodajat? Janković ja, potem pa kar naj gre sam za blagajno in SAM kasira ob nedeljah, saj gre tako vse v njegov žep. Trgovke imajo ob tem bore malo oz. nič.

Globoko se strinjam.

Megaboy vsake toliko prideva pri kateri stvari skupaj. Tukaj ti dam absolutno prav.

nova
Uredništvo priporoča

Eh eni lahko preberejo stokrat, pa jim ne bo potegnilo…

Aja… Zaradi mene lahko mirne duše uvedemo “družinski” dan v tednu. Ampak ta dan naj potem velja za vse. Čisto vse… Ali je morda družina neke trgovke/trgovca kaj boljša od drugih?

Me samo zanima koliko delavcev več je Janković zaposlil ob uvedbi nedeljskega dela. Mislim, da nobenega. V šatucni kamor hodim včasih nakupvat vidim že vrsto let ene in inste obraze trgovcev (ob nedeljah jih ne vidim, ker ne hodim po nedeljskih nakupih). Torej po kakšni logiki jih bo sedaj odpuščal?

Ne, samo, da v tem fohu RESNIČNO NI POTREBNO nedeljsko delo. Sicer pa, kakor je že eden rekel gre pri nas po principu, če je meni crknila krava naj še sosedu.

Draga Mina,

verejetno nima smisla, da bi te učil osnov kulturnega dialoga. Nekdo, ki ima drugačne mnenja kot ti, še ni nujno debilen, da ga (jih) kar vsepovprek nadiraš.

Vsakdo ima pač svoje mnenje. Tudi trgovke (med katere verjetno spadaš tudi ti). Verjamem, da je pač lepše biti ob nedeljah doma in konec meseca vseeno dobiti plačo. Še lepše pa je biti doma v soboto in nedeljo in seveda dobiti plačo. Še lepše pa bi bilo biti doma 6 dni v tednu in konec meseca dobiti plačo. Tako, da tvoje stališče popolnoma razumem. Se pa z njim ne strinjam.

Ne strinjam pa se s prisilnim nedeljskim zapiranjem trgovin zato, ker se takšne stvari v demokratični državi načeloma ne urejajo z zakoni, pač pa z dogovori. Sindikat trgovcev bi se moral dogovoriti z delodajalci, kaj in kako, pod kakšnimi pogoji in v kakšnem obsegu bi delavci še bili pripravljeni delati v nedeljah. Ampak sindikat ni samo eden, ampak jih je 25 (številka je izmišljena, verjetno pa ni daleč od resnice), sindikati med sabo se zaradi boja za oblast ne morejo dogovoriti, da bi enotno nastopali, prav tako ne delavci sami. Eni bi pač v nedeljah radi delali, drugi ne. In tako je padla odločitev, da odgovornost za nedeljsko zapiranje trgovin prevalijo na rameno slovenkih volivcev. Tako ne bo nihče kriv, trgovci pa bodo, vsaj nekateri, veseli. Kaj pa bo z zaposlenimi, ki bodo svoj status naenkrat spremenili v nezaposlene, pa sedaj tako ali takoni primerno vprašanje. Pa kaj, je nekdo rekel, saj so povečini tako študentje tisti, ki bodo zgubili zaposlitev. Kot da so študentje tretjerazredni državljani, ki delajo tako samo za luksuz, denarja pa ne potrebujejo. Egoizem brez primere!

Ne, ni mi kapnilo. Ker preprosto ni vse tako idilično, kot bi radi imeli… Pa še vedno ne vidim, v čem je trgovka boljša od natakarice, kuharja…

A ne, ni res. Če ima gostinec višji zaslužek v nedeljo, bo gostilna takrat odprta. Po enaki logiki to velja tudi za trgovca. Vsi s(m)o enaki. In za obe panogi velja, da bi brez njih v nedeljo lahko preživeli. Seveda bi. Pa ni poanta v tem… Če že bereš in komentiraš – preberi vse.

Točno tako. Lepo nazorno povedano – tudi za tiste, ki bolj počasi dojemamo… 😉

Sindikati se borijo na napačni fronti. Lažje kot poskrbeti za ustrezen nadzor koliko in kdaj kdo dela ter za kolikšno plačilo, je pač trgovino zapreti. Potem se vsaj v nedeljo zakonodaja ne more kršiti.
Vsak poklic ima svoje pluse in minuse. Delo trgovcev v nedeljo res ni nujno, ampak kaj poleg zdravnikov, policistov in gasilcev pa je. A je morda nujno, da delajo žičničarji, pa ljudje v kinodvoranah, pa fitnes centri… Pač gre napredek naprej, stil življenja se spreminja in z njim delovni čas določenih poklicev.
Mene najbolj jezi, da imamo referendum, ki tako ali tako ne bo odločil o ničemer. Če ne bo uspel, bodo trgovska podjetja sprožila ustavni spor. In ta se bo vlekel in vlekel in vlekel in na koncu bodo verjetno uspeli. Mi bomo pa stran vrgli par milijard.
Če bodo trgovine v nedeljo zaprli, bodo ljudje preživljali nedelje v družinskem krogu (tako tisti, ki ob nedeljah delajo in tisti, ki nakupujejo). Po skupnem zajtrku bodo šli k maši, nato na krajši izlet in domov na skupno kosilo. Po kosilu, obvezni kavici in krajšem počitku, bodo igrali družabne igre, ali pa se odpravili na kakšen obisk…
Ker se bodo straši več ukvarjali z otroci, se bo otrokom dvignil učni uspeh, prišli bodo na željene srednje šole in fakultete. Ker bodo bolj zadovoljni sami s sabo, se bo zmanjšala stopnja kriminala, problemi drog, alkoholizma, motje hranjenja, bodo izginili. Samo, da bo v nedeljo mama (ali oče doma)… In potem svizec zavije čokolado.

Dragi Korl!

Ne, res me ni treba učiti osnove kulturnega dialoga. Ga obvladam. Nikjer nisem nikomur rekla, da je debil. Če si ti iz mojega pisanja razbral to, si sebi pripiši.
Res je, da ima vsak svoje mnenje. Hec v tej državi je, da imajo samo nekateri lahko svoje mnenje, če pa kdo pove drugačnega je pa nekulturen fobist. Sicer pa narobe misliš. Nisem trgovka in zaenkrat imam službo od 7 do 15 in sobote in nedelje proste. Je pa res kot je zapisal Roman. Kaj če se nekdo v tej državi, ki hoče imeti vse vsak trenutek na dosegu roke, kar ni izključeno, spomni, da morajo delati ob nedeljah tudi avtomehaniki, državna uprava,…potem bom pa gvišno med njimi tudi jaz.
Mislim, da je bolj prisiljeno nedeljsko odpiranje trgovin kot zapiranje. Kar se pa tiče demokratičnosti države, v pravih demokracijah se take stvari urejajo z zakoni, zato so tudi demokratične, ne pa po načelu močnejšega. Zakaj so trgovine ob nedeljah odprte? Zato, ker sij e tako pač zaželel Janković, uspelo pa mu je ob asistenci prijatelja komunista Kučana in pa seveda vladajoče LDS.
Kot sem že zgoraj napisla Janković na osnovi nedeljskega odpiranja trgovin ni zaposloval nove ljudi, vsaj toliko ne kolikor sedaj grozi, da jih bo
odpustil. Torej po kakšnem ključu jih bo potem toliko odpustil. Žal je to še en poskus zastraševanja močnejših šibkejšim- zaposlenim. In še enkrat žal je takega zastraševanja pri nas vse več. In če bomo tu popustili, kot pravi Roman se bo požar razširil naprej.

Oštarije so ob nedeljah odprte že od nekdaj, štacune pa so se začele odpirt v “Kučanovi dobi.” In še to je veliko oštarij ob nedeljah zaprtih.

Pardon, ampak pri nas so bolj ali manj vse gostilne, restavracije… odprte. Ker je tako pač več profita. Sicer pa je tako najboljše, če se držimo kot pijanec plota vsega, kar že doooolgo obstaja in ne dajemo prednost novemu – po “pameti” seveda. Vmes pa je vedno treba udrihat po vsem, ki so na oblasti ali imajo oblast (ne da bi kogarkoli zagovarjala)… Joj, nikamor ne pridemo tako…

Če hočeš, da bodo trgovine odprte moraš glasovati PROTI.
Za božjo voljo preberite si kako jezastavljeno vprašanje na referedumih predno obkrožujete.

> Saj trgovke niso edine osebe v Sloveniji, katere imajo
> otroke in delajo ob nedeljah.
Res je, ampak njihovo delo ni nujno….delo zdravnikov je….umirajoci pac ne more pocakati do ponedeljka!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaz sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah. Osebno nedelje raje prezivim z meni dragimi, nekje v naravi….vsekakor pa ne v shopping centrih! In sest dni v tednu mi je dovolj, da nabavim tudi tisto kar rabim v nedeljo!!!

Res je. Ni pa nujno potrebno tudi delo gostincev, delo delavcev na črpalkah, nočno delo delavcev v firmah… Veliko je “nepotrebnih” stvari, pa vseeno še dalje obstajajo…

Aja: in zelo zanimivo je bilo videti, ko so na neki lokalni (?) tv pokazali posnetek “nedeljskih kupcev” – med njimi je bilo veliko parov (mladih, starih…), in veliko takih, ki po nakupih peljejo tudi otroke… neke vrste družinski izlet, torej… Samo za v premislek… Eni raje v naravo, drugi v trgovine, gostilne… – potem dajmo vsem enake možnosti za “izvajanje nedeljskih opravil”…

Janković in njegov prjatu Kučan. Pa še vsi LDSovci za povrh.

Zdaj vsaj vemo, kdo je kriv za vse nesreče, ki so nas doletele v zadnjih 10ih letih. Tudi plaz na Logu pod Mangrtom, potres, poplave in letošnja suša za povrhu. Tipe bi bilo treba strapti v zapor, še boljš pa bilo kaj drugega narediti z njimi, da nam ne bi več srali. Saj tako nekako misliš, a ne, mina?

Nedeljsko odpiranje trgovin ni nobena prisila (za razliko od predlaganeganačina zapiranja). V nedeljo so trgovine odprli tisti trgovci, ki so to pač želeli. Tisti, ki nočejo, imajo trgovine ob nedeljah (in nekateri tudi ob sobotah) še danes zaprte.

Sicer pa, da ne bo ravno Janković vsega kriv, spomni se, kdo je v vašem kraju prvi imel svojo prodajalno odprto v nedeljo zjutraj. Bile so to majhne trgovinice, ki so v nedeljskem odpiranju videle konkurenčno prednost pred velikimi trgovci. Poleg njih so bili vedno odprti tudi šiptarji s svojimi zelenjavnimi trgovinami. Potem pa se je zgodilo to, kar se je. Ljudje so(smo) se navadili hoditi v trgovine tudi ob nedeljah, trgovine, ki so bile v nedeljah zaprte, so zgubljale promet. In kar se je zgodilo, je bilo edino logično. Trgovine so vedno bolj odprte tudi ob nedeljah. V to pa jih je prisilila zgolj konkurenca, ne pa Kučan, niti LDS. Isto bi se zgodilo, tudi če bi bil na oblasti kakšen tebi bolj priljubljen vodja (morda z grosupeljskim naglasom). Oblast ni kriva za to, kar so si trgovci sami zakuhali. Verjetno bi bilo zanje najbolje, če bi se v okviru združenja za trgovino znotraj GZS dogovorili, kdo in pod kakšnimi pogoji bo imel v nedeljo odprto. Da pa moramo sedaj vsi plačati ne koliko milijard zaradi njihovih razprtij (beri konkurenčnega boja) – to pa se mi zdi neumnost.

Še enkrat, kar se mene tiče, ne bom kde ve kako prizadet, čudi če bodo trgovine zaprte 4 dni v tednu. Ne zdi pa se mi referendum pravi način odločanja o tem. Zato bom glasoval proti nedeljskemu zapiranju.

Kdo pa si, da misliš, da lahko misliš namesto mene?! Prvi odstavek si pa res napisal oprosti trapasto.
Na druge stvari se ne splača replicirati, razen na to, da je v tej državi veliko stvari zelo, zelo zgrešenih za kar pa bi morala odgovarjati oblast, ki pa seveda ne bo. Raje prevali odgovornost na pleča davkoplačevalcev z referendumi. In pravna demokratična država bi morala take probleme reševati z zakoni. Hecno pa je, da samo pri določenih referendumih mahajo oz. mahate s stroški izvedbe referenduma. Ko je šlo pa za trboveljsko TET 3 in podobne referendumske odločitve je pa vse v redu. Dvoličnost pa taka.

New Report

Close