Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija trebušček

trebušček

ravnokar sem na enem izmed forumov zasledila, da če ima otrok napihnjen trebušček, je to resen znak za alergijo.
mi9 imamo probleme z kožo že več mesecev (izpuščajčki, ki ne izginjajo, so pa na točno določenih mestih večina na ličkih), občasno še hudo vnetje ki se are z močno grobo rdečico. slednjega že en lep čas ni, drobne pikice pa kljub vsemu ostajajo. izvidi pri 8m so bili negativni (KM, dlaka, pšenica, arašidi, pršica in jajce). na bioresonanci se je pokazala alergija na KM, volno in pa pršico ter banano – kar je res, po banani je mala flekasta, vendar ker pač BR ni priznana, nam je naša pediatrinja dajala, da ni potrebno ukrepat, tako lahko jemo vse (razen jajca in arašidov) kar pa smo se doslej pridno izogibali, razen z jajci, pa še to rumenjaki smo sprobali malo pred dopolnjenim 12m. krči so bili prisotnio prve 3m in to v hudi obliki, nato pa izginili. sedaj me zanima v kolikor je trebušček res napihnjen oz. izbočen ali je potrebno ukrepat? bi potamkem bil napihnjen v vseh položajih tudi ležečem ali samo stoječem in sedečem? naša ga ima ravno ob sedenju in stojenju.
prosim za pomoč. glede kakanja je pa različno. kaka 1-2 dnevno. v začetku med dojenjem ni kakala po 14dni. je različnih barv, včasim moćno neprijetnega vonja.
hvala

šemorda podatek, da sve pri obisku dermatologinje dobile skinorenovo kremo za te izpuščajčke, mažem teden in pol, tako da o izboljšanju še nemorem govoriti. je rekla dermatologinja da bojo pozdravljeni čez cca pol leta. glede izboljšanja pa sem prebrala, da naj bi bil po 4tednih uporabe. se pravi če izboljšanja po 4tednih nebo, pomeni da naj nadaljujem z mažo ali naj nas ponovno dajo na testiranja. moji P se zdi nesmiselno.

Samo napihnjen trebušček seveda ni noben pomemben znak alergije. Napihnjen trebušček je samo znak, da je prebava nezadostna in da pri tem nastaja več plinov. Je pa prisoten pri celiakiji vedno, pri alergijah pa redko.
Opis nakazuje atopični dermatitis, ker pa pri AD ne gre vedno za preko IgE posredovane alergije, je seveda zeo možno, da so alergijski testi negativni. Tisto, za kar opazite, da otroku škoduje, se izogibajte.
Skinoren je po mojem mnenju za to zdravljenje popolnoma neprimeren in jaz bi se najverjetneje odločila za drugo mnenje dermatologa.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Pozdravljeni,

naj se navežem na to temo… doma imamo 21 mesecev staro punčko, dober mesec nazaj je prebolela bronhiolitis, bili sva na pediatrični kliniki v LJ. Ko je zbolela se ji je napihnil rahlo prsni koš in tudi trebušček, vendar še cel mesec po tem ima napet in trd trebušček…sploh pa zvečer. Sicer ne vem ali je to povezano z okužbo dihal, ampak nekako istočasno se je to pojavilo. Naj poudarim da jo trebušček ne boli, odvaja redno vsak dan, blato je normalno na videz, vendar kar zaudarja. Ko sem omenila zadevo pediatrinji, ki jo je samo na oko ocenila, je rekla da gre verjetno za prebavne motnje in naj ji kupim kak probiotik. Že 3 tedne pije probiotik WAYA, toda ni nekih sprememb… Razmišljam da bi jo ponovno peljala k pediatrinji, ker ta trebušček kar ne splahne…sicer je pa vesela in zelooo živahna “skoraj” 2 letnica. 🙂

Aja pa še to…visoka je 88 cm, težka pa 13,5kg. Je malenkost polna deklica,ni čisto drobčkana, ampak trebuščka pa dober mesec nazaj pa vseeno ni imela. 🙂

Hvala in lep pozdrav

Pa še vprašanje…ki sem ga mimogrede pozabila postaviti… 😉 Na kaj vse lahko napihnjen trebušček nakazuje? Brala sem sicer o celiakiji, vendar nima nekih tipičnih simptomov…ali pa se samo motim mogoče… Na kak način se le-ta ugotovi?

Lahko gre samo za prisotnost plinov, ki nastajajo lahko povsemnormalno, lahko pa nakazujejo,m da je prebava nezadostna (po okužbi? zaradi kronične bolezni?) in se zato tvori več plinov. Najprej je potrebno do otrokovega pediatra, UZ trebuha je osnovna preiskava, s katero lahko ocenimo, kaj je v trebuhu. Seveda tudi kronične bolezni, kot je celiakijo, povzroča značilno napihnjen trebuh, vedno pa ob prisotnosti drugih znakov za to bolezen.

lp (še vedno) Tanč Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih. Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!! http://med.over.net/forum5/search.php?46

Hvala za tako hiter odgovor. 🙂) Vsekakor stopim do pediatrinje znova. Povejte mi še… glede njene višine in teže, ali sta “preimerni” za njeno starost (21m) ali je pretežka? 😉

V katere rastne krivulje gredo njene mere si lahko ogledate v tabelah rasti. Če se krivulja višine sklada s krivuljo teže, je rast harmonična.

New Report

Close