Najdi forum


To je pa najstniška romantična fantazija, ki se v reali pokaže popolnoma neuresničljiva.

Da bi se nekaj lahko spremenilo, si to mora želeti človek sam. Nimamo pravice spreminjati druge.
[/quote]

Se strinjam, saj sem napisal, da je pogoj da sam pride do spoznanja. Drugi mu lahko pri tem pa “pomaga”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

G. Stepni Volk, z veseljem prebiram vaše razmišljanje v različnih temah. Če imate kakšna priporočila glede literature, kjer ste pridobili vaša znanja in uvide, bom zelo vesela, če delite z mano/nami. Hvala.

Tole sem zelo pozno opazil (nekaj mesecev se nisem “sprehajal” po teh koncih – včasih me ni tudi nekaj let). Spisek priporočene literature je tukaj: KLIK (sem dodal še nekaj deset novih naslovov, verjetno bo trajalo preden jih objavijo).

Seveda pa je potrebno še malce širši pogled na stvari, kjer pa je potem potrebno dodati še Klein – Doktrino šoka, Bryson – Kratko zgodovino vsega, Ferguson – Civilizacija, Gaarder – Zofijin Svet.. skratka celotno filozofijo, sociologijo (Weber, Tylor, Mayo..) ter zgodovino.

Lahko ves čas beremo, pa še vedno nič ne vemo.. če malce parafriziram antične mislece.

[img]https://cdn.quotesgram.com/img/90/98/753027192-socrates-philosopher-to-know-is-to-know-that-you-know-nothing-that-is-the-meaning.jpg[/img]

De omnibus disputandum..


Manipulator.
Ki svoje cilje uresničuje na račun drugih. Ne zna priti do ciljev na pošten način.
Ko ti nekdo začne zapovedovat kako boš komuniciral, je na delu manipulator.. ne more komunikacija dveh ljudi potekat po točno določenem načinu, ki si ga je zamislil en od njiju- torej vedno mora biti ton glasu primeren, vedno mora biti prijazno rečeno, vedno mora biti pozitivno rečeno, pa čeprav je naredil on neko negativno pizdarijo. Če opozoriš na to, krivdo vrže nate- preslikava lastnih namenov na drugega, s tem preobrača pozornost s sebe in svojega dejanja na drugega. Fina manipulacija.
Nič ne moreš.
Pojdi stran.
[/quote]

Bravo to so čisti psihični manipulatorji.
Pri meni je žena popolnoma taka .
Mesce in mesce traja da spregovori kakšno besedo.
Po pravici povedano da bi ji dal eno pošteno na go…bc

Bravo to so čisti psihični manipulatorji.
Pri meni je žena popolnoma taka .
Mesce in mesce traja da spregovori kakšno besedo.
Po pravici povedano da bi ji dal eno pošteno na go…bc
[/quote]
In zakaj še ostajaš z njo? Strah ni prava pot življenja…
Ti si odgovoren za svoje življenje, svojo srečo, svoj mir… in nenazadnje za to, da če si se odprl za ljubezen (da daš a tudi prejmeš nazaj, saj nisi kanta za smeti drugih, niti tu da polniš manjko drugega) a ljubezni tam ni, si odgovoren, da odideš stran. Zaradi ljubezni do sebe in otrok, če jih imasta.

Tako obnašanje ni nič drugega kot PASIVNA AGRESIJA. Ni hujšega, kot ignoranca. Še direktna agresija je boljša od ignoriranja. Fant ima ta vzorec seveda podedovan od doma in če sam ne bo po nekem čudežu začel trdo delati na sebi, da to izkorenini, nimaš šans in samo pojdi stran, dokler imaš možnost, če še nimata otrok. To delajo ljudje, ki imajo narcisoidno motnjo, vsaj dva tipična znaka si opisala: mora biti po njegovo in ko ni te kaznuje z ignoranco.
Človek, ki je sposoben zahtevati, da je večino časa po njegovo in je potem dejansko zmožen človeka ignorirati več dni, nima razvite empatije, kar ti mora biti zelooooo velik alarm, da odneseš pete čim prej in čim dlje. V kolikor vztrajaš v takem odnosu, pomeni, da si odvisna od odnosov in imaš tudi sama velik problem, zrel vsaj za psihologa, če ne tudi psihiatra. Pasivna agresija te namreč lahko sčasoma pahne v depresijo, iz katere boš težko prišla brez tablet.
Pa ne sanjaj, da ga boš spremenila, ker on se je s tem rodil, to so mu privzgojili starši, to so tako močni vzorci, da sama nimaš moči. To je borba proti mlinom na veter.

New Report

Close