Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Težave v ustni votlini

Težave v ustni votlini

Spostovani,

Hčerkica je stara leto in pol. Ima hudo vnetje v ustni votlini, zgleda kot mehurcki oz. afte. Otečene ima tudi dlesni in na zunanjem robu ustnice se en mehur, ki zgleda kot herpes. Posledično ne more jesti in piti. S težavo ji z brizgalko vnesem nekaj tekočine npr. piščančje juhice, kamilični čaj, gosti sok ali mleko. Hrano odklanja. Zraven jo še spremlja vročina 2 do 3 X na dan, tam do 37,9 in slini se močno. Ponoči se zbuja na pol urce in joče. Občasno tudi močno kašlja. To traja sedaj že 6 dni. Dežurna zdravnica ji je napisala anastezin in glicerol in jaz ji lajsam bolečine se z Calgelom in Gengigelom. Calpol ji ne ne pomaga kadar ima vročino. Prosila bi se za vaše mnenje in nasvet kaj bi to bilo in kako pomagati. Skrbi me, da se ne bi tole razvilo v kaj hujšega. Sicer bom jutri takoj poklicala se njenega pediatra in zahtevala pregled. Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Gre za herpesvirusni gingivostomatitis, prvo okužbo s herpesvirusom v ćivljenju. VEDNo je tako, da ima otrok boleče razjede v ustih, pogosto z visoko vročino, kar traja 7-10 dni. V tem času skrbite, da pije, jedel bo, ko bo zdrav. Ponujate nevtralno hranol, ki ni ne presladka, ne slana, še manj pekoča. Hladni pudingi, mlečni sladoled, blag jogurt, voda za pitje.
Le izjemoma in to v prvih dneh, se pojavi kaj hujšega.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

pisala sem že cca teden nazaj, pa ne vem ali je bilo oddano ali ne.
Gre se za hčerko, staro 4 leta.

Pri njej se cca 3 mesece pojavljajo afte v ustih, ko se ena še ne zaceli prav dobro, se pojavi že druga. So majhne in občasno toži, da jo bolijo, mažem ji z gengigelom.
Bile sva pri zobraju, ki je tudi povedal, da gre za afto. Pojavljajo se na mestiih, kjer se lahko ugrizne, zato na začetku nisem toliko pozotonosti dajala temu, ker sem mislila, da je vzrok poškodba, vendar se sedaj pojavljajo tudi tam, kjer se ne more ugrizniti, namreč na mesu, kjer prehaja notranjost ustnice v dlesen, zgoraj spodaj.

Dajem ji tudi imunoglukan, je drugače precej zdrava. Shujšala ni nič, občasno potoži, da jo boli trebušček, odvaja normalno blato in redno. Razpoložena, brez drugih sprememb, razen teh aft, ki me počasi začenjajo skrbeti.

Kakšen vaš nasvet, pred se obrnem na njeno pediatrinjo?

nova
Uredništvo priporoča

Ponavlujoče afte

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close