težave v nosečnosti

Spoštovani,

Sem v 28. tednu nosečnosti. Zaradi hudih blečin sem se oglasila pri svojem zobozdravniku, ki mi je ugotovil, da imam nagnito korenino na spodnji levi strani. Naredil mi je ” okenček” in mi dal v dlesen antibiotik namočene v trak. Sedaj je od tega že teden dni, pa me še vedno zelo boli zob in še vedno čutim bolečine tudi v levem ušesu in dlesnih. Osebna zdravnica je preverila, da nimam vnetja ušesa. Zobozdravnik pa je dejal da je bolečina v ušesu odmev bolečine zoba.

Zanima me, ali je normalno, da čutim še teden dni po zobozdravstvenem posegu še vedno močne bolečine.

Lep pozdrav,

Laura

Spoštovana laura,

poseg, ki ga opisujete, zagotovo ni dokončna rešitev za omenjeni zob, tako da bo moral zobozdravnik ukrepati še naprej.
Če je zob tako kariozno okvarjen, da gre “nepopravljiv”, potem je na mestu ekstrakcija zoba. Če pa je zob potrebno zdraviti, potem nosečnost za to ni ovira. Zobozdravnik lahko iz ozbnih kanalov odstrani vso mrtivno in vanje aplicira zdravilo, ki ga do konca nosečnosti še nekajkrat zamenja, zdravljenje pa dokončno zaključi po porodu, ko zob lahko tudi rentgensko slika in tako preveri, če je polnitev zoba primerna.

New Report

Close