Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja težave s hrbtenico po EA

težave s hrbtenico po EA

11ur rojevanja!???!!!
pa saj to je noro…
Mene so v LJ pustili z umetnimi popadki rojevat 5 ur (sem dobila vse možne droge)pa je prišla nadzorna G in zaukazala CR… In so rekli da so me pustili ful dolgo ker so vseeno upali da bom uspela rodit po naravni poti – izkazalo se je da imam preozke kosti za povsem normalno velikega otroka (pa zgledam precej rodna)

Mislim, da ti mora najprej zdravnik potrditi, da je to res možni stranski učinek EA.
Moja mama je dobila ep. anastezijo (analgezija je lajšanje bolečin, anastezija pa omrtvičenje) in je imela še kake pol leta precej hude težave, od bolečin v hrbtu do glavobola in slabosti. Potem je minilo. Mislim, da bo tako tudi pri tebi, se pa obvezno prej posvetuj pri zdravniku, ali je fizioterapija sploh primerna.

Naj dodam še svojo izkušnjo. Rodila z EA v Postojni. Ves čas so me prepričevali, da me ne boli več in kako da lahko rečem, da me boli, če me pa vendar ne boli. Jaz pa sploh nisem čutila nobene razlike pri popadki pred EA in po EA. V bistvu mi je šel strašno na živce, vendar mi je prišlo do živega šele kar nekaj časa po porodu) aroganten odnos zdravnikov o tem kaj in kako naj čutim. Po tem, kako danes vidim stvari, mi EA verjetno ni prijela ali pa vsaj ne kot bi morala. Kasneje nisem imela nobenih težav in tudi po porodu sem bila zelo hitro pri močeh.

Vseeno bi raje vedela kdo je bil tvoj anesteziolog. Če ne želiš dajati imen v javnosti, lepo prosim, če mi sporočiš na privat email: [email protected], zaradi pazljivosti in ne česa drugega. Hvala.

Ojla!

Tudi jaz sem rodila v Postojni z EA. Če bo še enkrat treba rodit grem zopet na EA. Popadke res ravno tako čutiš le ne tako intenzivno. Pa še fajn volje si. SE ne mučiš.

LP

Saj bi že same mogle pogruntati kdo mi je dajal anastezijo pri porodu. No, nekateri pravijo, da je res neroden. Druge niso imele težav. Kaj pa ti pomaga, če je lih tisti dan on dežuren!!! Potem sta še dve anstezistki, direktorica in ena baje najbolj fanj ( beri-kos zadevi) iz Ljubljane.

Tudi pri meni se zgovarjajo eden na drugega. Babca ga res ni hotela poklicati dokler se kao njej ni zdelo potrebno, čeprav sem jih NON-STOP govorila, da me boli za umret in da sem podpisala papirje, se odločila in imam pravico do EA!!!!!!!!

Torej, baje je bil poklican prepozno, potem pa mi je isto ves čas govoril, da kaj govorim, da me boli, če me ne. Ja, valda, on bo vedel koliko mene boli.
Anastezija ni prijela, pa naj se je postavil na glavo in me vsakih 5 min vprašal, koliko je bolečina po lestvici do deset in je bila vedno deset in še čez!

Da ne govorim, da mi jo je vstavljal natanko 45 min, ker ni našel kanala in me še dvakrat predhodno prebodel na napačnem kraju. No, in od tukaj izvira moja bolečina! Pa da vstavljanje katetra ne boli. V možgane boli!!!

Sledi, da sem vseeno plačala, ampak samo polovico, ostalo kao za stroške!!!

Sara & Jan, v tvojem primeru bi šla do konca. Saj tudi na papirjih, ki jih podpišemo pred posegom in na predavanjih povedo, da plačilo ni potrebno, če si nezadovoljen!!!

HALOOOOO!!! In to sem mu tudi zmetala v obraz, ker me je ravno on imel na predavanjih. Še ostalih 20 tisoč nisem prebavila!

Važno, da imamo našega sončka, jeza izginja, le bolečina ostaja, ta pa je hudič!!!

Hvala vsem za odkritosrčno debato in upam, da nisem katere splašila, imam pač smolo. Berite vse druge pozitivne izkušnje kot sem jih pred porodom sama.

Mirno noč!

Dej prosim povej no, kdo ti je dajala EA.🙂 Me že res firbec matra.
Mah, veš kaj, so bili res taki arogantni odgovori s strani direkt. porodnišnice, pa še po porodu sem bila v takem čustvenem stanju, da sem šla kar plačat. Čeprav, danes bi sigurno ravnala drugače.
Drugače je pa pri nas veljalo (na predavanju so povedali), da vsekakor moraš plačat..
Lp, Sara:)

Jaz sem takrat brez ugovarjanja plačala, ker sem bila še pod vplivom poroda in videla samo, da so se trudili (obe – direktorica in anestezistka iz Lj) in se sprijaznila, da pač ni prijela in bila vesela, da je porod za mano in sin v mojem naročju. To sem videla takrat, danes bi se sigurno pritožila.

..saj zato pa moraš plačati, preden greš iz porodnišnice, ker vsi dobro vejo, da so takrat porodnice v enem “čudnem” čustvenem stanju in se jim tudi kregat ne da, ker so full ranljive..
Zadnje čase slišim, da na radiu (mislim da Hit ali Antena) zbirajo pomoč za nakup ultrazovka za porodniš. Postojna. Za neko zadevo preko sms-ov gre, natančno ne vem.. Mi je pa čudno, ker se mi zdi, da Postojna že tako ali tako od EA dobiva po 40.000/porodnico (ki se za to odloči), druge porodnišnice pa tega, kolikor vem, ne zaračunavajo.. Torej so v dosti večjem plusu kot druge porodnišnice..? No, lahko se pa tudi motim..
Lp, Sara:)

New Report

Close