težave

Pozdravljeni
Pišem vam v upanju, da mi boste morda postregli s kakšnim pametnim nasvetom. Stara sem 22 let in imam že dalj časa težave, ki se pojavljajo včasih tu včasih tam. Pred približno pol leta sem imela mravljince po desni stravi ibraza, desni roki, ponavadi do komolca in desni nogi do kolena, s tem da sem v nogi imela tudi krče, pa tudi sklepa roke in noge sta bila drugačna ob premikanju, nekoliko topa. Pojavljala se je zraven tudi otrplost, čuden občutek pač, ki ga ne znam opisati. Pri nevrologu so me poslali na MR, zaradi suma na multiplo sklerozo. Tam ni pokazalo ničesar. Po nekaj mesecih se je pomirilo, le na obrazu so ostale bolečine in mravlinčenje, za kar pa so dognali, da gre za neke vrste nevralgijo obraznega živca. Sedaj pa so se krči v desno nogo vrnili, bolečine po nogi, mravlinčenje po desni nogi in roki, predvsem v predelu zapestja in prstov, včasih višje, tudi na desni nogi je isto. zanima me kaj bi to bilo oz. na katerega zdravnika se naj obrnem, zanima me, v kolikšni meri bi na MR lahko spregledali MS, oz znake le te….zanima pa me tudi, koliko bi bilo to lahko psihosomatskega izvora, toda naj omenim, da sem že takrat obiskala psihiatra, pa nisva ničesar odkrila. Hvala za vaše mneje.
pozdrav od janje

Spoštovani!

Zelo težko kaj tehtnega dodam. Karkoli je že, je v tako blagi obliki, oziroma neizrazito, da ni mogoče diagnosticirati, zato tudi ni kaj ukreniti. MR bi pokazala propad možganovine, tumor, vnetja… Vsega tega zaenkrat ni videti, zato ste lahko mirni, čeprav vas neprijetni znaki občasno opomnijo. Počakajmo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close