Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Teža šolske torbe

Teža šolske torbe

Spoštovani!

Sem mama dveh sinov starih 11 in 12 let in težkih okoli 40 kg. Ker so zdajšnje šolske torbe težke tudi do 18 kg, me zelo skrbi, kako vpliva dvigovanje in nošenje take teže na razvijajočo otroško hrbtenico in eventuelno še kakšne druge dele telesa.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Opažam isto. Imam možnost primerjave. Teža devetletke je v kilogramih najmanj za 1/3 večja od osemletke, hkrati pa je najmanj za toliko tudi bolj stresna in zahteva vsaj za 50 % več časa po šoli. Človek dobi občutek, da so si funkcionarji od filozofije zapomnili samo izrek, da iz kvantitete nastane kvaliteta. Dvomim, da se da z večjim pritiskom na otroke delati male Einsteine, kvečjemu psihofizično preobremenjene ljudi, ki ne bodo nič bolj uspešni od maldostno sproščenih naših generacij. Mogoče je bil projekt dobro zamišljen, a se v izvedbeni fazi nagiba k svojemu nasprotju. Kljub temu, da so otroci dlje v šoli, nosijo domov več nalog, več faktografije in manj sistematike. Vodilni sholastiki pač mislijo, da je sprememba tisto, kar izboljša stanje, a se kruto motijo. Mi pa stoično prenašamo ne vem katerega od številnih reformnih eksperimentov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close