Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Teža in velikost

Teža in velikost

moja punčka je stara 4 mesece rojena v 39 tednu nosečnosti,porodna teža 2610,49,zdej naj bi imela 5200 kg in 60 cm.posvetovanico imamo februarja.
ali je to normalno.
je pa samo dojena,premišljujem da bi ji začela adaptirano mleko dodajat vmes.drugač je zadovoljna,po pleničkah ni videt da je lačna ,kaka 2-3 na dan najmanj včasih celo 5x,me pa skrbi njena teža.

za gosto hrano bom še počakala .kaj pa svetujete glede gh kdaj začeti ,ali prvo dam sadje ali zelenjavo

Njena teža je bila pri porodu pod 5. percentilo, sedaj je na 10. percentilu, dolžina na 25. percentilu. Teža in dolžina sta simetrični, je sicer med manjšimi in lažjimi, ni pa trenutno nobenega vzroka, da bi dodajali apatirano mleko, saj raste primerno.
Glede uvajanja Gh dojenčku glejte med pripete teme PREHRANA DOJENČKA.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

kaj naj naredim da se bo mal bolj redila

nova
Uredništvo priporoča

Pogosteje pristavljajte, da se poveča vnos.
5,2 kg težak otrok potrebuje dnevno v povprečju 780 ml mleka, najbolje v 6 obrokih. Čez kakšna 2 tedna lahko poskusite proti večeru narediti riževe kosmiče z vašim mlekom (v začetku nekaj žličk), potem pa po kopanju še dojenje. Tako bi povečali energetski vnos do uvedbe GH.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

ali so to riževi kosmiči posebej narejeni za otroke od 4 mes.starosti ,kaj pa če bi začela po dojenju dat malo adaptiranega mleka ali bi se malo zredila.dala bi ji samo zvečer in zjutri po dojenju

Ko (če) boste začeli dodajati, bo najverjetneje dojenje kmalu prenehalo, tako velik otrok pa tudi hitro pogrunta, da po steklenički lažje teče. Ker zaostanek na teži ni prevelik, se splača še potruditi z dojenjem in dodajati AM čim kasneje.
Riževi kosmiči se dobijo v oddelkih z otroško hrano.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala za nasvet,
nisem pa vedla da lahko dam riževe kosmiče pred gh.
bom nadaljevala dojit in bom kmalu zacela z rizevi kosmiči,ali so to mleti riževi kosmiči od hipp,milupa ali mislite na že pripravljene kašice iz riževih kosmičev.
koliko tega naj bi pojedel 4,5 meecni otrok,ali dam enkrat na dan ?

Lejte, tu se loviva eno drugo za rep. V prvem odgovoru sem napisala, da pravzaprav otrok ne potrebuje drugega kot pogostejše dojenje. Da vnos ogljikovih hidratov ne more biti takšen, da bi pomembno povečal kalorično pokritje in da otrok potrebuje mleko (=maščober, beljakovine, ogljkove hidrate). Vi bi dodajali AM, pa vam napišem, da dodajanje ni najboljša iodeja, če otrok vseeno napreduje primerno, saj se najpogosteje zgodi, da dojenje potem zamre. In da morda za boljšo pokritost poskusite samo riževe kosmiče zvečer, nekaj žličk. Z vašim mlekom. Kar pomeni, da kjpite riževe kosmiče (ne tiste rpedpirpravljene, ki že vsebujejo AM) ali pa tiste, ki se pripravijo z vodo, potem opravite večerni ritual s kopanjem in ostalim in še podojite. Na ta način boste povečali energetski vnos (mleko v riževi kašici, riževi kosmiči sami ne pomenijo nekih večjih kalorij) in še enkrat dojenje.
Po 4,5 mes. pa boste začeli uvajati GH, vendar še vedno dojenje po obroku, saj na začetku ne more pojesti toliko, da bo en obrok dojenja pokrit s tisto pusto zelenjavo.
Kolikorat dnevno in kako sem že napisala.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za nasvete,saj je prvi otroček in marsikej me zanima .

Včeraj sem ji po dojenju dala hipp riževe kosmiče (eno majhno žličko sem zmešala z mojim mlekom) in je lepo pojedla,pol je še malo sesala in je zaspala.ji bom vsak večer dala malček več.

Ali ji lahko drug teden postopoma začnem še zjutri po dojenju ?

Kaj pravite na tekočino? čaj sem devala prej ko je imela krče zdej pa ne več se mi zdi da več mleka spije ko ne pije čaj ,edino dam ji po žlički malček prekuhane vode.

lp

Kar nadaljujte z večernim gostenjem.
Na splošno svetujemo gostenje samo zvečer, če sicer otrok dobro je.
Za žejo zadsotuje prekuhana voda.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

hčerka bo konec meseca stara 6m. Prejšnji teden v posvetovalnici je bila izmerjena 63 cm in težka 7500g. Ob rojstvu 50 cm in 3000g. Je polno dojena. GH uvajam od 4 m a neuspešno, saj ji še nisem uspela nadomestit enega obroka.
Pediatrinja je bila nad njeno višino kar zaskrbljena in mi priporočala čimhitrejšo zamenjavo vsaj dveh obrokov z GH. Če do enega leta ne bo dovolj zrasla, bo ukrepala in nas poslala naprej.
Sama sem velika 168 cm, mož pa 178 cm.
Meni se je vsa ta panika zdela malce pretirana, ali pač?

Hvala

lp

Teža je nad povprečjem, med 50. in 75. percentilom, dolžina pa malce pod 25. percentilom za 6 mesecev. TOrej je malce manjša, teža pa kar malce večja.
Nasvet o uvajanju GH je seveda priemren, saj je otrok v najbolj primernem obdobju za uvajanje novih okusov in poskušanje. Hrano pripravite okusno (zelenjava, meso, ogljikovi hidrati, maščobe) in kar pogumno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni !
sem upoštevala vas nasvet in začela zvečer dodajat riževe kosmiče.punčka je zdaj stara 4.5mes.
danes smo imeli posvetovalnico in moja pupika tehta 5650 in 63.
gibalni razvoj je tudi ok .bomo počasi začeli drug teden dodaj gh.
me zanima vase mnejnje glede naraščanje teže oz, rasti ?

lp

Za 4,5 mesečno deklico je teža med 10. in 25.percentilom, kart tako naprej, pa bo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

že zgoraj sem vam pisala o velikost moje punčke.
Sedaj je stara eno leto in še vedno dokaj majhna.

Nekaj podatkov o velikosti in teži:
Rojstvo, 50 cm in 3000g
1m 52 cm in 4340g
2m 56 cm in 5510g
3m 58 cm in 6100g
4,5 m 62 cm in 6940g
6m 63 cm in 7500g
6,5m 66 cm in 7960g
9m 68 cm in 8930g
12m 72 cm in 9670g

Dojena je bila do 8 m. Zelo pozno je zamenjala dojenje z obrokom goste hrane (okoli 7m),
Sedaj pri enem letu, je en mali požeruhec, ki poje kar ji dam. Kuham zelo raznoliko in okusno. Edino pri sadju se malo ustavi, saj razen banane, hruške in jabolko, ne poje drugega.
Še vedno zjutraj in zvečer spije 210ml AM.

Pediatrinja še zmeraj pravi, da je premajhna, da sicer raste, ampak počasi, prepočasi.
Po tabelah rasti, je njena višina nekje okoli 25 percentila.

Če kaj pomaga,naj omenim, da je bil sin pri enem letu velik 75 cm in težek 10170g, pri 18m pa 81 in težek 11800g.

Jaz sem velika 168 cm, mož pa 178 cm.

Kakšno je vaše mnenje o njeni veličini? Bi me moralo skrbeti? Kdaj je čas za ukrepanje?

Hvala in lep pozdrav

Teža je malce nad 50.percentilom, višina pa na 25., tako da ne vidim razloga za skrb. Deklica raste primerno, vendar na svoji rastni krivulji.
Le v primeru padanja, torej prehoda na nižjo rastno krivuljo bi bilo potrebno ukrepanje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

moj najstarejši, skorajda 8-letni sin meri 125 cm in tehta 21 kg. V obdobju od septembra ’10 do maja ’11 je bil precej bolan (viroze, gripa, pljučnica, angine), do takrat pa vglavnem kar zelo zdrav. Letos sem bolj pozorna na težo in se mi zdi, da v zadnjega pol leta ali celo še več ni pridobil prav nobenega dkg kaj šele kg. Ali je njegova teža (in višina) v mejah normale? In ali bi moral otrok ves čas svojim tempom pridobivati na teži? Sicer je živahen otrok in je raznovrstno in vso hrano, normalno oz. lahko bi tudi kaj več…
Tudi midva z možem sva bila suhca kot otroka, sicer pa sva oba visoka 169 cm.

Najlepša hvala za vaš odgovor, mamica :o)

Vaš otrok trenutno je na teži med 5 in 10 P, z višino na 25P. Težko je komentirati naprej če ne vem prejšnjega poteka rasti. Če je ves čas na isti percentili nas ne skrbi. Bolj je problem zastoj rasti. Zaradi viroz katere je preboleval do maja 2011 letos, se je napredovanje na teži ustavilo, vendar nimam o tem podatkov. Od maja bi se teža že popravila če so bile samo viroze. Če Vas njegova pediatrinja ki ima vpogled v otrokove tablice rasti ni posebno upozorila, verjamem da ni razlogov za skrbeti.

Pozdravljeni…. imam 9 mesečnega dojenčka ki je sicer nedonošček ,pa me samo intersira če doro napreduje..
Rojstvo, 47 cm in 2660g
1m 53 cm in 3700g
2m 55cm in 5000g
3mi 15 dni 59.50 cm in 6100g
4,5 m 62 cm in 6100g
6m 66 cm in 7500g
7m 69cm in 7,900 …………unaprej hvala…lp pozdrav s hrvaške =)

Potrebujem še podatek ali gre za fantka ali punčko in koliko je bil nedonošen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close