Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Telesna temperatura

Telesna temperatura

Pozdravljeni!

Imam 16 mesecev starega fantka, ki je sicer zdrav, a ima ob vsakem prehladu ali virusnem obolenju zelo povišano telesno temperaturo. Obicajno je med 39.5°C in 40.2°C, kar se meni zdi zelo veliko. Do sedaj sem temeraturo s sveckami lahko zbila vsaj na 39.5°C, a sem vedno zelo zaskrbljena. Problem je, ker ne vem in se nikjer nisem zasledila, kje je tista kritična meja in kdaj je nujno treba k na urgenco. Koliko casa lahko cakam, da svecka prime in vrocina pade na neko “normalno” raven. Kdaj ga je treba zaceti ohlajati z obkladki? Obkladkov ne mara in zraven zelo joka, zato najprej poskusim s sirupom ali sveckami.
Hvala za odgovor,

Natasa

Spoštovani!

Ni panike. Mislim, da razsodno odreagirate, dajte sirup ali svečko (dovolj velik odmerek – če je težji, več) in namesto obkladkov, še zlasti hladkov, ga raje tuširajte z mlačno vodo, ali brišite z vlažno brisačo, ki ste jo namočili v mlačno vodo. Bistvo je vlažna koža, ki se ohlaja ob izhlapevanju, ne pa neposredno hlajenje. Enak učinek je pri potenju. K zdravniku se odpravite, če sumite, da gre za pljučnico, angino ali vnetje srednjega ušesa in ko obupate nad svojimi ukrepi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close