Najdi forum

Sama sem ! le pes in mačka sta nekje v bližini. Nikogar nimam! odrasel otrok je daleč od doma, le za koga še živim? zakaj delam gnečo na tem svetu, saj tako zelo trpim. Drugi me imajo za zelo močno osebo, ker znam prisluhniti, tolažiti… zase pa nimam več energije. Ko bi le vedeli, kako je meni hudo, pa nočem nikogar obremenjevati s tem… Najraje bi naredila hiter konec s sabo . Kakšen nasvet? (prosim ne popljuvajte me, saj me že življenje zadosti)

Mogoče bom nesramno odgovorila, toda: prvo kot prvo se nehaj smilit sama sebi. Ziher boš našla smisel za življenje. Joj, kak bi te po riti 🙂

jaz te popolnoma razumem ker sem v isti situaciji, osamljen pri 33 letih in mislim kar naprej na samomor. grozno mi je čeprav drugi mislijo da sem srečen

nova
Uredništvo priporoča

@acjom, da nekomu v hudi stiski rečeš naj se neha smilit sebi, mu s tem prej škodiš kakor pomagaš. če sem v hudi stiski to pomeni da se smilim sam sebi?

čemu v najlepših letih sam. nimaš prijateljev, sodelavcev, znancev, družine. ko se boš z njimi družil nikoli ne veš kaj te doleti.

avorica ne znam ti pomagati. sem mislila na isto da bi kar šla, da me ne bi bilo, sicer iz drugih razlogov. si mi pa samo potrdila da imeti partnerja otroka ne pomeni, da boš imel svojega človeka na “stara” leta in ne boš osamljen 🙁

kaj pa kakšno društvo. upokojenci so zelo zelo aktivni. narava, dejavnosti, ustvarjanje, izleti …

JA! Vse se da nekako prebrodit. Vem sama. Sem bila v zelo hudih stiskah in me je samo pozitiva in volja spravila iz takih misli, kot jih imata.

JA! Vse se da nekako prebrodit. Vem sama. Sem bila v zelo hudih stiskah in me je samo pozitiva in volja spravila iz takih misli, kot jih imata.[/quote]

so vzponi in padci, lepi in manj lepi dnevi, v tem se strinjam s tabo
a včasih nekdo rabi le nekoga, da ga malo posluša, pa ramo in objem…. pa je morda prec svet lepši

čemu v najlepših letih sam. nimaš prijateljev, sodelavcev, znancev, družine. ko se boš z njimi družil nikoli ne veš kaj te doleti.

avorica ne znam ti pomagati. sem mislila na isto da bi kar šla, da me ne bi bilo, sicer iz drugih razlogov. si mi pa samo potrdila da imeti partnerja otroka ne pomeni, da boš imel svojega človeka na “stara” leta in ne boš osamljen 🙁

kaj pa kakšno društvo. upokojenci so zelo zelo aktivni. narava, dejavnosti, ustvarjanje, izleti …[/quote]
ne, nimam nikogar razen sodelavcev in kaj naj si z njimi pomagam? pač nismo enakih nazorov. se ti to zdi tako čudno? verjameš ali ne na tem svetu obstajamo tudi osamljeni ljudje. in ko že hočem pritisnit na petelina in si vzet to ničvredno življenje, se ustrašim da se ne bi obstrelil in postal še invalid povrhu vsega. pa sem spet tu na tem svetu sam s sabo

hvala za razumevanje Vi – nekdo?!, ki vas niti ne poznam. ne želim razlagati kaj vse je že za mano in kolikokrat sem se že pobrala ampak sedaj mi dejansko zmanjkuje moči. Poleg vsega le zakaj se pobiram, ko pa vedno padem na druga ledena tla. ko te doleti vse od smrti najbližjih do nesreč in tragedij… potem ti zmanjka smisla za življenje. Prihaja božič in še večji dnevi samote… ne zmorem več . In ti obupan in brez pomoči, res te razumem!

Potem bosta pa tvoja muca in pes morala v rejo! Jaz sem samo enkrat pomislila na kaj takega in me je minilo, da bi drugič. Nikakor ne bi hotela prizadeti svojega psa, da bi ostal brez mene! Stisni se jima, ju počohaj, pelji ju na sprehod… poskusi uživati! Kmalu bo pomlad in bo vse lepše, samo da mine ta december! 🙂

kaj pa, če bi se zmenli in skupaj preživeli kako popoldne? ideja pač.

zagotovo sem prestara za družbo s tabo. imam več kot 50 let

Prav ti je!Trpi!Sama si zato,ker si slabe stvari počela,lagala,škodovala,…in sedaj se ti vse lepo vrača,tako da trpi in kr drži se,ker to trpljenje,če n epriznaš,bo še hujše…in pol veš kaj te čaka + bolezni!Tako da te je lahko samo sram.Tudi v službe te sodelavci ne marajo,ker si os sodelavcih lagala brez sramu.

Priznaj,pa se ti bo svet na bolje obrnil!

ne v dvoje, lahko bi se nas več dobilo

Tudi sama sem pod stresom, ker me muči zdravje, pa vendar…

ko sem že čisto brez energije si zavrtnim priljubljeno glasbo, prižgem svečko, si skuham čaj, primem v roko knjigo (trenutno Učbenik življenja), ki jo res priporočam in spet gre življenje naprej.

Kot je že bilo tolikokrat povedano, vsak ima svojo zgodbo in vsak nosi svoj križ, ki ni lahek. In malo je ljudi, ki niso ali ravno zdaj ne doživljajo velike stiske, strah, žalost, brezup, vendar moramo imeti svoj življenjski nazor in biti prepričani, da za dežjem vedno posije sonce. Poskušajmo v sebi najti mir, potem bo življenje zopet znosnejše..

Objem in veliko pozitivne energije vsem, ki vam ni lahko….. saj bo, vem da bo :))))

Imate mačka in psa (jaz si moram še nabavit enega malega psa). Ste zdrava, če skrbite za vse.
Se družite.
Čisto vse težke misli odmislite! Imejte se lepo. Sprehodi, klepet, dobra hrana, knjige….malo telovadbe ob glasbi…..karkoli, kar vas poživi, veseli.

In seveda MON. Kaj si pa želite?

Škoda, ker se ne poznamo! Vse lepo in toplo ….in to, kar si želite, vam želim! Pozdrav!

Najslabše so 4 stene.

Pojdi ven, v knjižnjico, kavarno. Ni strela da ne dobiš sobesednika. Če ne boš ravno v tla gledala.

Sploh pa je v tem času pester program v gledališčih, kinu. Tudi jaz hodim sama, ker otroci hodijo po svoje, moj predragi pa obožuje kavč. Saj mu ne zamerim. Dela cele dneve in se mu res ne da hodit okoli.

Tako da sem približno na istem. Imam truplo na kavču, pa še brez psa sem.

vse, ki se res mislite ubit, naprošamo, da prej potamanijo kakšnega tajkuna, župana, …

smrt fašizmu, svoboda narodu!

Kaj pa tabletke od mame?V službi tabletke kradla?Nimaš nič več?

Prav ti je!Trpi!Sama si zato,ker si slabe stvari počela,lagala,škodovala,…in sedaj se ti vse lepo vrača,tako da trpi in kr drži se,ker to trpljenje,če n epriznaš,bo še hujše…in pol veš kaj te čaka + bolezni!Tako da te je lahko samo sram.Tudi v službe te sodelavci ne marajo,ker si os sodelavcih lagala brez sramu.

Priznaj,pa se ti bo svet na bolje obrnil![/quote]

ojoj, tetka, to pa ti očitno iz lastne bolečine pišeš, da je tako doživeto!
opraviči se tistim, ki si jih nalagala in jim škodovala, boš videla, da se boš boljše počutila.

New Report

Close