tablete za hujšanje (katere?)

KAJ VSEBUJEJO NE VEM POVEDATI, KER JAZ SEM HUJŠALA PRED TREMI LETI IN NIMAM NOBENE ŠKATLE VEČ.
ZDRAVNICA, KI JE IMELA TE SHUJŠEVALNE DELAVNICE NAM JE TAKRAT POVEDALA, DA SO OD VSEH SHUJŠEVALNIH TABLET TE NAJBOLJŠE ZARADI TEGA, KER SE VSE DOGAJA V ČREVESJU. SE PRAVI TABLETE VSRKAJO MAŠČOBO, KI SE IZLOČI Z BLATOM.
VSE OSTALE TABLETE (REDUCTIL IN PODOBNO) PA DELUJEJO NA MOŽGANE IN MIŠIČEVJE IN NISO PRIMERNE ZA VSAKOGAR.

Ja, tudi efedrin povzroča odvisnost. Malo si preberi o teh stvareh, pa ti bo takoj jasno. Saj efedrin je ja doga. In kot pri vsaki drogi, si lahko hitro v začaranem krogu odvisnosti. Raje se ne hecaj s tem.

Krpan, očitno imaš napačne informacije. Preberi si malo po knjigah o efedrinu, pa boš videl, da vsepovsod piše, da lahko hitro postaneš odvisen!

Poglej na http://www.zik-si.com/map
L.p.Marinka

DNP…. just kidding 😀

Jaz sem proti vsakršnim tabletam za hujšanje. Z napadom na kile vojna še ne bo dobljena, spremeniti moraš prehrambene navade, sicer se boš vsakič znova zredila nazaj. Pazi na prehrano, ne preskakuj obrokov.
Preberi si več na http://www.skoniks.com, stvar je zelo učinkovita in varna!

SPET TI????

Če želiš, si oglej http://www.mojtrener.com, poglavje spletna trgovina. Tam imaš razne dodatne k športni prehrani, njihovo sestavo, namen…

Osebno menim, da je Chitosan Fatstop primeren takrat, ko se pregrešiš pri prehrani (pomeni, da poješ obrok z veliko maščobami), ker delujejo tako, da zaužito maščobo vežejo nase in se izločijo.

Fino mi je tudi Energy Carnitina, ki ga uporabiš pred treningom. Deluje tako, da hitreje aktivira maščobne celice in pospeši pridobivanje energije iz njih.

Jaz uporabljam oboje že slabe 4 tedne, hodim 4krat tedensko na bodystep, pa se mi je uspelo znebiti 4 kg. Pri prehrani pazim, da imam več beljakovin kot OH, pa čim manj maščob. Ker pa moraš nekaj maščob dnevno tudi zaužiti (še najbolje je, da čim večji % nenasičenih, ala omega3), pojem še majhno žličko lanenega olja dnevno (kjer je ful teh omega3).

Sem bila tudi jaz zelo skeptična, kar se tiče uporabe teh dodatkov, ampak zaenkrat ne opažam kakšnih čudnih stranskih učinkov…

dosti večja ponudba na maxximum-shop.com

Že možno, ampak to, kar jaz kupujem, je ceneje preko mojtrener.com.

EFEDRIN
O efedrinu je zadnje case veliko govora. Sploh po tem, ko so to substanco prepovedali, se marsikdaj vname ostra debata med tistimi, ki efedrin zagovarjajo in tistimi, ki so prisluhnili novicam o stranskih efektih.
Ne glede na vse skupaj ostaja dejstvo, da si mnogo ljudi želi shujšati, ne vedo pa, kaj je prav in kaj je škodljivo. Zato smo vam pripravili clanek, s katerim želimo v cim vecji meri razjasniti tako pozitivne kot negativne strani efedrina.
Kaj je efedrin?

Efedrin (ang. ephedrine), Ephedra, Ma Huang so najpogostejši termini, ki imajo skupni imenovalec – grmicasto rastlino Ephedra iz družine Ephedracae. Najdemo jo predvsem v pušcavskih predelih Kitajske, pa tudi drugod po svetu (Evropa, Amerika, Avstralija, Indija…). Stari Kitajci so rastlino uporabljali kot zdravilo za bronhialno-astmaticna obolenja. Tudi danes se uporablja pri blaženju astmaticnih napadov ter za dvigovanje krvnega pritiska.
Steblo Ephedre vsebuje 1-3% alkaloidov, v katerih je 30-90% efedrina, odvisno od vrste rastline. Mimogrede – med alkaloide spadajo tudi kokain, morfij, heroin… Poleg efedrina je pomemben tudi pseudoefedrin, ki je v rastlini zastopan v manjši meri. Efedrin je kemijsko zelo podoben amfetaminom. Tudi lastnosti efedrina oz. njegovo delovanje na cloveški organizem je v veliki meri precej podobno lastnostim amfetaminov. O amfetaminih je vecina ljudi že slišala zaradi “rekreacijske” droge Ectasy. Struktura molekule efedrina je prikazana na sosednji sliki. Efedrin, stimulator simpaticnega živcnega sistema, ima dobre antispazmodicne lastnosti – sprošca nabreklost sluznice dihalnih poti. Pseudoefedrin je koristen pri sprošcanju pretiranega nabrekanja nosnega ožilja. Zaradi tega ju uporabljamo pri zdravljenju bronhialne astme, bronhitisa, pogostem kašljanju, sopihajocem dihanju, zamašenih sinusih itd.

Efedrin in hujšanje
Zaradi stimulativnega ucinka na centralni živcni sistem se je efedrin pricel uporabljati tudi kot sredstvo za zmanjševanje mašcobnega tkiva. Opaženi so bili vzpodbudni efekti – zmanjšanje apetita, zaradi stimulacije žleze šcitnice povecan metabolizem, termogenski efekt (povecanje telesne temperature, kar v splošnem povecuje energetsko porabo in s tem tudi kurjenje mašcob). Sliši se torej zelo obetavno – cudežna rastlina, ki so jo poznali že modri Kitajci, povrh vsega še naravna snov, nobenih škodljivih lastnosti…Kot že velikokrat prej ni bilo tudi zdaj nic nepricakovanega, da so modrost starih ljudstev in zdravilstva izrabili. Vedeti moramo, da se v farmacevstki in prehrambeni industriji zasluži ogromne kolicine denarja pri izdelkih, ki so povezani z zmanjševanjem telesne mase, mašcobnega tkiva oz. v splošnem s hujšanjem. Sodoben clovek razvitega sveta ima na razpolago energetsko bogato hrano (mašcobe, mastno meso…), ki je bila vcasih bolj ali manj redek priboljšek. Povprecenemu sodobnemu cloveku tudi ni vec treba opravljati težkih fizicnih del – vecina služb je sedecih, svoje telo uporabljamo vecinoma za tipkanje, prenašanje papirjev, držanje telefonske slušalke, krmiljenje avtomatiziranih strojev ipd. Nic cudnega torej, da pojemo bistveno vec kot porabimo, pa še kvaliteta hrane je na racun okusa slabša. Zato nam želijo “dobri ljudje” iz industrije cudežnih preparatov pomagati – zakaj bi se mucili na trim stezi, zakaj bi morali žuliti zadnjo plat na kolesu ali se potiti v fitnesu ali na aerobiki? Vzameš malce tega praška, po jedi ono tableto, pa bo telo vitko in zdravo.
Velikokrat se premalo zavedamo, da so razni športni dodatki namenjeni predvsem zdravim ljudem, ki jim je rekreacija del življenja, nekateri dodatki pa so smiselni le za vrhunske športnike, ki lovijo desetinke ali stotinke sekunde.

Pasti efedrina

Efedrin se je pricel torej množicno uporabljati kot sredstvo za hujšanje, kmalu je prišlo na dan, da se ucinek še poveca v kombinaciji s kofeinom in aspirinom. Prodajati so ga zacele ugledni proizvajalci farmacevtskih izdelkov in športnih prehrambenih dodatkov. Na sreco pri nas ni bilo takšnega navdušenja in uporabe kot npr. v ZDA.
Že po nekaj letih uporabe efedrina se je pojavilo vec primerov s smrtnim izzidom, kjer so ugotovili posredno ali neposredno krivdo uživanja efedrina oz. izdelkov, ki so vseboali efedrin. Prav tako so pri vec sto osebah, ki so konzumirali efedrin, opazili razlicne škodljive ucinke:
– povecan krvni pritisk
– naglo bitje srca in aritmija
– nevropatija (bolezen perifernega živcevja)
– poškodbe mišic
– razne kapi
– glavoboli
– nespecnost
– izguba spomina
– tremor oz. drhtavica
– epilepticni napadi.
Ceprav bi bilo logicno sklepati, da so imeli težave le ljudje s previsokim krvnim pritiskom ali npr. slabim srcem, so se težave in celo smrti pojavile pri povsem zdravih ljudeh. Prav tako ni možno dolociti, ali obstaja dovolj majhna doza, ki ne bi bila škodljiva.

Iz porocil o smrtnem izidu smo izbrali en primer:
December 1993. 44 letni moški je umrl zaradi akutne koronarne tromboze približno 3 tedne po zacetku uživanja prehrambenega dodatka, ki je vseboal efedrin. Aktivno se je ukvarjal s plavanjem in tenisom, nikoli ni imel kardiovaskularnih težav. Prehrambeni dodatek mu je predpisal njegov družinski zdravnik med rutinskim pregledom, ko ga je prosil za nadomestek za kavo in kakav. Dodatek je konzumiral po predpisih in iz svojega jedilnika povsem crtal kavo in kakav. Ko se je 18. decembra 1993 po igranju tenisa vrnil domov, je umrl zaradi odpovedi kardiorespiratornega sistema. Pri obdukciji so odkrili akutni strdek v levi sprednji koronarni arteriji.V želji po nepristranskosti bi sicer lahko objavili tudi primer uspeha pri konzumiranju efedrina, vendar menimo, da je teh prevec tako v ustnem izrocilu kot tudi v pisni obliki na razlicnih vabljivih reklamah proizvajalcev.
Predebatirajmo še glede statistike – o njej velikokrat pravimo, da laže. Kljub temu, da je število smrtnih primerov in poškodb od zacetka uporabe efedrina veliko, bi jih bilo smiselno primerjati s številom smrti zaradi kakšnega drugega razloga. Ampak vendar – razumen clovek verjetno nerad posega po živilih ali dodatkih, za katere obstaja dolocena mera verjetnosti, da mu bodo škodila ali celo povzrocila smrt. Skoraj nemogoce je izkljuciti nesrece pri delu, vožnji v prometu – nekatere dejavnosti pac moramo opravljati. Ob vsem tem pa je nesmiselno verjetnost bolezni ali smrti še povecevati z uživanjem snovi, zaradi katerih je izgubilo življenje ali se je poškodovalo že mnogo ljudi. Efedrin tudi ni dobro primerjati s “pocasnimi strupi”, kot so npr. cigareti – zaradi teh se marsikdo ne obremenjuje prevec, tipicen izgovor je recimo: za leto ali dve življenja se splaca malce uživati.

Velja si torej zapomniti naslednje ugotovitve in zakljucke:

– efedrin je prepovedan s strani uglednih institucij, kot sta npr. IOC (International Olympic Committee) in NCAA (National Collegiate Athletic Association)

– cloveško telo se na efedrin odziva zelo individualno – kljub temu, da ga prijatelj ali trener uporablja že dolgo casa brez težav, to še ni garancija za neškodljivost

– ucinki efedrina in s tem povezane nevarnosti se še povecajo s kombinacijo kofeina in/ali aspirina

– ženskam, ki dojijo, je efedrin strogo odsvetovan oz. prepovedan, saj se nahaja ob konzumaciji tudi v materinem mleku

– zaradi prepovedi efedrina ni nujno, da se proizvajalec (v nekaterih državah proizvodnja efedrina ni prepovedana ali pa lahko naletimo na izdelek iz “crnega trga”) hvali z vsebnostjo te snovi – pazimo na imena, kot so npr. Ma Huang, Mormon tea, Squaw tea, ephedra, Ephedra sinica, ephedra extract, ephedra herb powder, ECA (ephedrine+caffeine+aspirin), Sida cordifolia itd.

– ameriška agencija FDA (Food and Drug Administration) dovoljuje maksimalno dozo 24 mg efedrina dnevno, pri cemer en obrok ne sme presegati 8 mg in celotno uživanje efedrina lahko traja najvec 1 teden – tudi to priporocilo naj velja le za tiste, ki jim efedrin dejansko lajša bolezenske simptome in dobijo zdravilo po posvetu s svojim zdravnikom, ne pa v namen “goljufanja” organizma oz. izgubljanja mašcob

– telo se na efedrin adaptira podobno kot na kofein – tisti, ki so jemali efedrin brez hujših stranskih posledic dlje casa, so opazili, da po nekaj tednih ne deluje vec (ali pa je treba povecati doziranje, kar je lahko usodno); ce po tem ne nadaljujemo s kvalitetnimi treningi in prehrano, se izgubljena mašcobna masa pridobi nazaj

– ker je efedrin v vecini držav prepovedan, obstaja precejšnja verjetnost prodaje na crnem trgu – tu preži še toliko vecja nevarnost, saj pri takšnemu nacinu prodaje in proizvodnje ne vemo, kaj izdelek dejansko vsebuje, ali je v njem morda celo sinteticni efedrin (kar je še slabše) in kakšen je bil nadzor nad kvaliteto proizvodnje.

Za konec lahko torej povzamemo, da na žalost ali pa morda na sreco tudi z efedrinom še nismo dobili cudežnega zdravila, ki bi namesto nas oblikovalo lepo telo. Ce ste v vlogi tistega, ki svojemu znancu šepetaje priporoca efedrin ali ECA se zamislite, kakšno odgovornost s tem dejansko nosite. Ce ste nezadovoljni s svojo postavo in odvecnimi kilogrami, se na podlagi opisanih lastnosti efedrina odlocite raje za bolj neškodljiv nacin izgubljanja mašcob. Mi vam še vedno priporocamo prijetno in zmerno rekreacijo, pa ceprav bo tisti odvecni kilogram izginil mesec dni kasneje

Tablete iz lekarn ne učinkujejo kaj dosti, imajokratkotrajni učinek ali ga nimajo!

Iz lastnih izkušenj vam lahko povem, da so tablete, ki učinkujejo!!!!

Moj primer:
v dveh tednih brez tablet sem shujšala toliko kot v tednu dni s tabletami=2 kg!!!!

To pa so tablete:NOPALIN, FAT BURNERS IN FAT ABSORBER!Pa še vitamin C zraven za povečanje učinka vseh teh tablet!!

Res učinkuje(v kombinaciji s telesno aktivnostjo predvsem in tudi zdravo prehrano=z zelooo malo maščobami)!!!!!!!!!!!!!

Če jih kdo želi, naj se javi!

Vidim, da si že dobila zelo veliko različnih odgovorov. Verjemi, da če bi čudežne tabletke obstajale, na svetu ne bibilo več ljudi s preveliko telesno težo.
Izogibaj se tabletkam, ki vežejo nase zaužito maščobo. Če jih jemlješ brez zdravniškega nadzora so lahko smrtne.
Najboljša tableta za hujšanje je:
Vnos energije s hrano je manjši od porabljene energije, kar pa dosežeš s povečano telesno aktivnostjo.

Ninika, MANJ PAPAJ se glasi ime tvoje čudežne tablete!

Barbi

mene pa zanimajo te tablete NOPALIN. Kje se jih dobi in koliko stanejo?

LP
nina

Ja izbira tablet je res zelo važna!!!

Odvisna pa je od tega, KATERE SI JEMALA, DA SI SE ZREDILA! 😉)

Malo šale, drugače pa mislim, da jih ni tablet, ki bi doglotrajno delovale tako kot si ti želiš. Raje se loti dela, saj veš telovadba in prehrana, to je ta prava tableta!

Kupiš si lahko l-carntin, ki ohranja mišično maso, topi maščobe in povečuje energijo, pri prehrani pa povečaš vnos beljakovin, zmanjšaš pa vnos ogljikovih hidratov!

GP

Te tablete NOPALIN so iz ekstrata nekega kaktusa in jih vzameš” (2 tab 3x na dan) 20-30 min pred jedjo in zmanjšajo apetit, preprečujejo nastanek celulita in ga odpravljajo(ne spomnim se kaj vežejo na sebe), pospešujejo prebavo(kar je pri njih najboljše, saj se presnova ne upočasni in ne pride do jo-jo efekta), pa še nekaj učinkov, ki jih ne vem na pamet.

Mislim da stanejo okrog 4000 sit in se dajo naročit, zdi se mi, da se ne prodajao v trgovnah!

Barbi

A se te tablete lahko naročijo pri tebi? Me zanimajo.

nina

Pozabila sem zadnjič povedat, da je v eni škatlici 100 tablet!

Jaz sem jih naročila pri eni prijateljici, če te zanima, ti lahko posredujem njen mail!

Pozdravček!