stroški gradnje hiše

no ubistvu sem misla tako da sicer dve otroški sobi in ena kopalnica se naredi potem kajti ni še malčkov vendar računava na tri … seveda nism misla da bi takoj vse opremla in tko postopoma važno da se pokrije hiša in opremi tanujne prostore pol pa počasi naprej…. hvala vam za odgovore

Še vedno pa imaš nujene stvari za urediti; tudi klet sama zahteva nujne stavri za ueredit. Sam razvod centralnega ogrevanja ; KCM razvod je potrebno narediti pred estrihim; tu je elektrika in voda. Res samo cevni razvod brez pip, ventilov, kotličkov,keramike……
Vendar pod je primerno položiti.
Nekaj del se da preložiti za kasneje, vendar vedi: Kasnejše ometavanje v mansari bo naredili veliko prahu in umazanije; vsako štemenje (elektrika, voda centralna) bo veliko odpada in prahu; tako se vleče ……–>

LP

se strinjam, 100k je premalo.

Drugače pa priporočam: http://www.dase.si

Pri naju je prišla hiša – kalsična gradnja – 200 m2 neto, ampak u nulo narejena, s parcelo v red – ki ni mala (malo čez 1000) in vsemi papirji – trenutno 124 000 EUR. Ni še fasade, so pa že vštete ploščice, ki še niso položene in niso kr neki… Za tako ceno je težko skozi prit, ker pač je bilo malo sreče pri nakupu parcele npr. in določenih stvareh. Se pa da veliko prišparat, če se malo zmigaš – pa nismo npr. delali sami, razen določene stvari, vse drugo mojstri in to vrhunski. Manjkajo še fasada, parket in obe kopalnici s ploščicami v red. In pohištvo, seveda…

Ker imamo firmo, vem, kake marže imajo gradbinci in se mi zdijo eni res navadni Kekci, da dajo toliko denarja, ponavadi pa jim še vse sfušajo. Vsi imajo ene pripombe, midva nobene – do sedaj dve malenkosti, nič takega.

Sicer zdaj se ne bat, ker je kriza, se da dobit normalne cene, mislim pa, da bolje skozi prideš, če prideš tu in tam vsaj na parcelo pogledat kaj se dela, preden je gotovo… Najslabše je to, da se ne zanimaš, ker potem izvajalci vedo, da si poln denarja, pa da če še lopate v roki ne znaš držat, verjetno nimaš pojma o gradnji in te lahko vsak okrog prinese.

Eni pa res znajo, glede na to da za tako hišo dobiš 350k €ur si pa dobro zaslužila, vsake 2 leti eno narediš pa si na konju…zdaj pa pomisli da se ene 10 let ne zbudiš, koliko denarja zaslužiš…

zdravo !

mož je najdel tole debato, ker sva v iskanju najinega doma. Naj povem, da sva pregledala prav vse na oglasih, veva kaj se ponuja trenutno v tem letnem času in morava rečt, da so cene tako različne, poleg tega pa tudi tako visoke, da bi človek rabil ne samo 30 delovnih let, da bi odplačal samo hišo, kje pa je še vse ostalo.

želiva si samostojne hiše, na 600 kv ( več bo očitno težka ). v ljubljani so cene nemogoče. po 500 in 600.000 za hišo. okolica je med 240 000 in naprej. fajn fajn okolica, to je npr 55 km izven ljubljane, pa se da kaj dobit dokončanega za 180.000 eur ( novo ) ali pa rabljeno 160 000 eur.

navajam številke za objekte, ki so normalno bivalni in dokaj mladi če ne novi. Noben mlad par ne želi stare hiše ker je to tako kot star avto, ki ga lahko kar naprej popravljaš. na koncu pa daš v staro hišo tolliko kot če bi že na začetku kupu novo. seveda pa noben mlad par nima 400 000 eur. zato je pač potrebno postopoma. je pa res, da smo v dobi, kjer bi vsi mladi radi hitro in novo. samo denarja nimamo za to. noben pa noče biti na slabem. kvečjemu bi rad še na boljše.

skratka…..

najdla sva parcelo 600 kv, z gradbenim dovoljenjem, plačani prispevki in komunalc za približno 60 000 eur ( okolica lj ). razmišljala sva, da bi postavila hiško približno 170 kv bruto. pritličje + mansarda. klet je predraga. s tem, da mansarde ne bi dokončala za bivalno. živela bi na 80 kv neto v pritličju. ko pa bi otroci prišli, bi uredila še zgoraj prostore.

računava, da bi naju hiša prišla približno 100 000 eur. skupaj 160 000 eur z parcelo. kuhinje še ni, pa kopalnice ( po moje tudi še ne ). pohištvo pa imava in ga ne bi kupovala.

montažna hiša lumar, britta. 105 kv pride na ključ 98.724 z ddvjem ( 8,5 ). zidana hiša naj bi bila cenejša ?

mojca345, nekaj glede samih cen smo že pisali. Vedi, da lahko postaviš zidano hišo ceneje kot obrtnik , le če gradiš v lastni režiji in se veliko poleg angažiraš.
Sam sem tako; tudi mnogo drugih.
Sedanj čas , je manj gostoljuben za takšne podvige, te podpiram v tse smeri, če vama tako kaže, da bosta uspela.
Gledala si , verjetno, izvedbo “prestige (http://www.lumar.si/si/montazne-hise/classic/q/podrobno/britta-105-0)”. Opisana nima možnosti bivanja v mansardi=je ni!
Menim, da je kar ugodna cena; me pa popravi glede mansarde.
Zidana : Odvisna cena je tudi od zahtevanih/željenih vgrajenih materialov.

LP

Pri naju je prišla hiša – kalsična gradnja – 200 m2 neto, ampak u nulo narejena, s parcelo v red – ki ni mala (malo čez 1000) in vsemi papirji – trenutno 124 000 EUR.

V katerem koncu pa gradite?
Mi smo v fazi iskanja ponudb – lokacija SL. Bistrica.
Ne poznamo nikogar, če mi kdo priporoči kakega izvajalca bom zelo hvaležna.
Hiša 155m2, zidana.

Hvala in lep dan.

Znima me ali ste imeli kaj privarčevanega denarja, da ste se odločili zidati, kajti jaz sanjam, da bi začela nekaj v tej smeri, ampak nimam privarčevanega niti enega evra. Ali je mogoče dobiti kredit?

Primerna finančna konstrukcija je ca 70% lastnih sredstev, ostalo lahko kredit.

iscemo zidarje, ste jih ze nasli??

800 €/m2

zidarje smo našli, hiša je pozidana do strehe.
Trenutno nam delajo rušt.

Če kdo priporoči dobre inštalaterje, bi bila pa vesela.

Šilvešter je zakon za vse.

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi prosila, da me kontaktirate na [email protected]

Hvala:)

Živijo,
mene pa zanima, koliko stane, da urediš infrastrukturo na parceli (vodovod, kanalizacija, elektrika,…)
lp

če iščete zidarja zelo kvalitetnega in cena ugodna okolica MB
sam gradim hišo v Rogozi in zelo zadovoljen z njim
lahko me pokličete za njegovo tel. številko 041-895-366 Aleš
in še ostale mojstre pozna zelo ugodne
samo primerjava samo delo brez materjala od temeljov do strehe 7.000,00E a je drago hiša 130m2 uporabne površine P+M klasična gradnja materjal naš???

@sela70, daj napiši kje v Rogozi se gradi tvoja hiša, bom prišel pogledat!
Je nasproti “betonskega bunkerja”??
Ali na začetku Rogoze?

LP

Zidar za 7000€ je zelo ugoden ,če vam je izstavil rčun ,potem slabo plača delavce ,ali jih sploh ne plača saj hiša 130 m2 tlorisne površine bi normalno stala 13000€ to je 100€ na m2tlorisne površine ,če pa je zraven še klet potem pa se cena podvoji.seveda so to všteti vsi opažni matejiali ,vso orodje in pomožni material.

Mene ste pa prav zmedli…

Tudi mi smo v fazi priprave na gradnjo. Trenutno imamo popis gradbenih del za III.gradbeno fazo (pozidano + streha) in prejeli smo tudi prvi predračun, ki znaša cca.125.000 eur. Hiša bo imela klet 50m2, stanovanjski del 200m2, podstrešje ne bo bivalno. Zidali bomo s termoblokom 40 cm, streha bo betonska, pokrita s korci (Goriške opekarne). Glede na cene, ki ste jih vi navajali zgoraj, mi je ob našem predračunu postalo slabo 🙂)…. zato lepo prosim za kakšen nasvet na koga naj se obrnem, da prepolovimo to cifro iz predračuna 🙂…Smo pa na obrobju Nove Gorice.

New Report

Close