stroški gradnje hiše

moje mnenje je tako..
če imaš denar oz. na svojem področju zaslužiš za tiste delavce/obrtnike..
je seveda nesmisel da kaj “sam pacaš” ..

in obratno..če si pač na minimalcu si primoran delat sam..
v kompaniji s prijatelji ..ipd..

potem so tle še različnost lokacij..želja..

predvsem kot je nekdo dejal, nujnost in smotrnost določenih idej, rešitev..

namreč kaj vam rabi ne vem kakšna stvar iz ne vem kakšnega materiala, ki naj bi v 40 letih prišparala toliko in toliko, če pa je že v osnovi zanjo porabljene več energije kot jo bo v življenski dobi privarčevala.. stane pa stane..

tako da, opažam, da ljudje radi “navajajo” ogromne cifre, da se “vidi” koliko imajo oz so vložili..
kot pravim, vsakemu svoje..

na koncu je važna funkcionalnost in pa osebna zadovoljnost, pa za 50K€ al pa za >1MIO€–

lp

No, saj zato, kot praviš simpl. Midva npr. nimava veliko denarja oziorma nisva bogataša, nihče od staršev nama ni nič dal, še pomagal delat zraven ne, pa bi lahko (OK pustimo se presenetit, je še kar nekaj faz do konca in nočem bit krivična). Čeprav je pa že npr. 70 000 EUR za nekoga nepredstavljiva vsota, ker vemo kaka je situacija. Je pa tako, da sem trenutno vesela, da nimava precej več in bi potem dala delat komu drugemu. Nikoli ni tako narejeno, kot pa če si sam zraven in določene stvari sam bolje narediš – pač tiste, ko lahko. Na srečo je moj inženir in zato sva vsekakor dala najboljše materiale do sedaj in tudi nisva nasedala na razne komercialne fore, kjer trikrat preplačaš vso stvar, pa je zanič… Do sedaj, če mene vprašaš, je bil največji kekec arhitekt, mi je žal, ker sva pa imela priložnost dobit res vrhunskega, pa poceni, ampak se časovno ni izšlo – hišo je potem hvala bogu naredil po najinih načrtih in še sreča za dobre prostorske predstave, je točno taka kot sem si predstavljala, da bo 🙂 Pri arhitektih pazite – sva imela znanca na obisku, ki jima je zaračunal 10 000 EUR praktično za nič (menda je bil še slabši od najinega). In naredil je še več strokovnih napak.

Kar se pa tiče tistih, ki so dali tako veliko za hišo, moje mnenje je, da pač navajanje takih vsot resmni preveč spodbudno za nekega reveža, ker se da naredit za veliko manj in tudi boljše. Po mojem je sploh dat toliko za hišo, neumnost, ker če se ti pa ne da malo potrudit in malo poiskat okrog, pa tud ne vem… Ali pa vsaj pogledat, kako delajo…

Hisca a te lahko kje kontaktiram?

Cena ki sem jo jaz navedla zgoraj vsebuje tudi strošek nakupa parcele (85.000 €), komunalni prispevek, arhitekt in ostali papirji, nadzornik in zunanja ureditev…Tako, da je naju sama gradnja od izkopa do vselitve prišla okoli 180.000 EUR.

lep pozdrav vsem skupaqj. vidim da imate zanimivo temo in ker se sam spravljam v takle projekt vrjamem da bom rabu kako koristno informacijo. zato prosim avtorja HISCA če lahk kontaktirama… [email protected] je moj mejl ,da mi pomagaš mal pr nabavi materjala. lahk tud kdo drug kej piše nebo nič narobe. drugače pa bom zidal z…. hehe skor neč dnarja, parcelo sma z punco dobila, gor staro bajto, zdej pa … znajdi se. trenutno papirje rihtama. zidala boma v občini MOZIRJE, velikosti 10,50 x 8,00m, kar mislim da bo zadost pa še teraso poleg 25m2. K-P-M bo dovolj po moje… še preveč.
Kolk bo koštalo pojma nimam ,upam pa da pod 100.000, časa imam se mi ne mudi ker mama stanovanje, ampak ga plačujema… kriza… Drugače upam na pomoč prijateljev in …žlahte… ,sicer razen glede zidarja, imam že vse v glavi kdo pa kaj bo delal.

v glavnem….. sporočim kako napreduje naš projekt
lp vsem srečnim lastnikom novih hiš

Pozdravljeni,
nasmiha se nam možnost gradnje, ne vem pa kje bi začel. Pišete, da se da projektni načrt za hišo dobit od 2.500 eur do 10.000eur. to je takšna razlika, da narediš lahko marsikaj. kako prepoznaš dobrega in ugodnega projektanta. zidali bomo v Lj.
lpK

Poglej, odgovori o ceni so res takšni; a si prebral kaj vse se dobi za omenjeno ceno in kakšen načrt je. Za malo hiško ali tipsko ali montažno je manjša cena, za večjo individualno je večja cena. Tudi, kaj dobiš v osnovi je vprašanje. Ali samo PGD ali še kompleten PZI.Res se za opisano razliko lahko naredi veliko. Cena tudi varira zaradi samih projektantov.
Da ne bom zajedliv s tem odgovorom : Dober projektant: je tisti, ki ti naredi projekt,PGD in ti dobiš na osnovi izdelanega projekta gradbeno dovoljenje, GD!
Verjetno ciljaš na tistega, ki je cenjši. Projektanta si lahko izbereš kjerkoli / kogarkoli. So pa v Ljubljanskem koncu dražji kot na Štajerskem.
Kolikor se vidi v zadnjem času, boš kmali dobil ponudbe za izdelavo projektne dokumentacije saj recesija naredi svoje.Malce prebrskaj forum, saj je kar nekaj ponudnikov tu gor.
Lahko se slišiva tudi na ZS, ko boš imel ponudbe.

LP

mi smo na 289.000 eur +zadnji mesec še ni seštet
900m2 parcela, še po ugodni ceni(takratnih 10.000.000 sit)
245m2 klet, pritličje, mansarda
T.Č.zemeljski kolektor, sistem za uporabo deževnice rezervoar 12.000m3, CSS, MKČ., trojna zasteklitev oken, veliko strešnih oken, sauna, + 2x kopalnica, + 2x WC (sanitarna keramika je bila cca 7.500eur, brez pip (pa je bil moj proti, ampak sem si izpogajala, da kar bom čistla bom tudi izbrala.)) cca 200m položenih ploščic talnih+stenskih, 97m2 parketa, 18 notranjih vrat…

manjka nam še oprema za otroške sobe, taglavna kuhinja, spalnica, pa garderobne omare za hodnike.

ZUNAJ PA ŠE KOMPLET OKOLICA 700m2, ogreja, fasada, nadstrešek za avtomobile.

za zdej smo že presegli predviden znesek za cca 20.000, po novih izračunih pa bo potrbnih vsaj še 25.000 za vse z okolico.
Začel smo pa 2003 augusta. Nismo prav šparal zato se nam je pa mal ustavilo.

Žal nisem prej videla, da bi eni rabili kontakt, ker ne berem pogosto tu… Ampak še vedno pa velja, če kdo hoče – lahko pusti meil, pa mu povem…

Hisca! Mi smo začeli razmišljat o gradnji hiše! Malo še kalkuliramo, če nam bo šlo denarno skozi! Razmišljam o ytongovi tipski hiši. Ta stane K+P+M okrog 200kvadratov 30.000€ (načrt+zidaki+lepilo+vmesne plošče) Zanimajo me še ostale cene! Ker ste sami plačali spremjemljivo ceno za hišo in ker tudi midva nimava denarja na pretek, bi te prosla, za kontakt, da da te kontaktiram, ko bomo tako daleč!
ld

Tako v grobem smo dali mi za material z delom do špice (brez strehe) okrog 25 000 EUR. 200 m2 neto površine P + M. Zidali smo z običajnim modulom 30 cm, ki je sicer nekoliko cenejši od porotherma. Sicer je pa bil uporabljen Pilihov beton, železa je v hiši okrog 6 ton. Streha naju je prišla 12 000 EUR, Creaton strešnik, engobiran (ne vem točno kateri), ostalih 3000 (do 40 000) so bili nepredvideni stroški, malenkosti.. Skupaj 40 000 EUR. Dimnik Schiedel, obzidan. Ostalo (vse skupaj je bilo 70 000 sem štejem še parecelo 1000 m2, komunalni, arhitekt – individualwen načrt). Imava srečo z lokacijo, ki je idealna, osrednja Slovenija, kljub temu pa je še na podeželju in je bil komunalni nizek. Zdaj smo imeli vodovodarja z materialom v red 1200.Elektrika greoba montaža z materialom okrog 1800. Ometi – malo dražji kot se sicer še da dobit – 6.25 eur na m2 delo, material bomo sami kupili. Hoteli smo točno določenega izvajalca pač… Okna aluminij – pridejo jeseni – brez rolet sicer, troslojna zasteklitev, okrog 10 000 EUR do max 13 000 EUR. Potem pride celotno ogrevanje okrog 8500 EUR. Talno – ampak kombinacija s pečjo na olje in drva (na žalost pri nas niti TČ niti sončne ne pridejo v poštev).

Pa se mi nekako zdi, da jih sedaj veliko skozi pride za tako ceno – recesija se kar precej pozna. Sicer je težko govorit o mojstrih ipd., ker je cena odvisna od tega, kako se individualno zmeniš. Moj, ki se pogaja za ceno, zgleda da je že na videz tak, da mu vsi dajo res nizko ceno 🙂)) Ko sem bila jaz zraven, se pa ni dalo kaj preveč zmenit 🙂

hey, HIŠCA!
lepo prosim za kontakt na mail:[email protected]!
lep dan

Hisca tudi jaz bi prosila za kontakt.

Pošlji ZS.

lp

Pozdravljeni vsi,
koliko mislite da bi stala zidanje hišice okoli 90m2 je treba pridobiti še dovolenja, zravnati teren, gradnja zamišljena takole da pod zemljo bi bila klet , potem prtličje in mansarda. Sobe bi bile razdeljene takole: 4spalnice,2kopalnice,kuhinja,jedilnica,dnevna soba,delovna soba…z opremo vred mislite da bi prišli tam do 100.000 evr ali bi bilo premalo? Zemljišče je še kupljeno in je tudi zazidljivo ostalo pa nimamo še nič.

LP in hvala za odgovr.

Pozdravljeni vsi,
koliko mislite da bi stala zidanje hišice okoli 90m2 je treba pridobiti še dovolenja, zravnati teren, gradnja zamišljena takole da pod zemljo bi bila klet , potem prtličje in mansarda. Sobe bi bile razdeljene takole: 4spalnice,2kopalnice,kuhinja,jedilnica,dnevna soba,delovna soba,kurilnica,shramba,en prostor malo hladnejši za vina ipd. stvari…z opremo vred mislite da bi prišli tam do 100.000 evr ali bi bilo premalo? Zemljišče je še kupljeno in je tudi zazidljivo ostalo pa nimamo še nič.

LP in hvala za odgovr.

premalo

kolko pa misliš da bi prišli stroški še enkrt tolk pol tolk ? kaj meniš?

okol 297k ojrov

Tangel, 3x90m2 = 270m2 x 700€/m2 = 190.000,00€
Precej premalo, morda bi zadostovalo samo za pozidavo in za začetek , da urediš eno etažo. Ostalo pa sproti.
Sem morda vzel premalo € po m2 za izračun; e predvidevam, da bosta sama postorila nekaj dela.

LP

bolj korektna ocena je okoli 1.100 €/m2, še posebej ob zmotnem razmišljanju da je lastno delo zastonj.

New Report

Close