Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina So to hemeroidi ali kaj hujšega?

So to hemeroidi ali kaj hujšega?

Zadnje čase imam kar precej težav z odvajanjem blata. Čeprav pazim pri prehrani, dosti pijem in se tudi gibljem, me pri odvajanju boli in se moram kar napenjta. Trudim se odvajat vsaj dvakrat na dan, ampak so to zelo male količine. Velikokrat se mi zgodi, da začnem tudi krvaveti, imam občutek kot da bi imela razpoko na zgornjem delu proti trtici.
Včasih se mi tui zdi, kot da imam otečeno črevo, pa imam zaradi tega težave pri odvajanju.
Me zelo napihuje in imam obilne vetrove.
Ko imam občutek, da me zelo tišči, so to vetrovi, pa nekaj sluzi???
Kaj bi naj to bilo?
Naj povem tudi to, da me okrog zadnjika kar hudo srbi, še posebej ponoči, čeprav zelo pazim na higieno.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

ps:stara sem 39 let in sem 3x rodila

Spoštovani!

Oprostite za zamudo pri odgovoru:

Verjetno gre za kombinacijo hemeroidov in razdražljivega črevesa. Prav bi bilo, da greste na pregeld k zdravniku in ev. še na rekto- ali kolonoskopijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ker se seveda teh preiskav prav nič ne veselim, me zanima, če so kakšna naravna zdravila, ki omilijo te težave.
Naj povem, da mi je zdaj že kak teden dosti boljše, ampak se težave običajno ponovijo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Za hemeroide dobite različna mazila in svečka, pa tudi hrastovo lubje za kopeli.

Pri razdražljivem črevesu pa je velikega pomena psihično stanje, ki ga jestaln otreba krepiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close