Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Sladkorna bolezen tipa 1 in polmaraton

Sladkorna bolezen tipa 1 in polmaraton

Pozdravljeni!

Stara sem 21 let. Lani aprila so mi ugotovili sladkorno bolezen tipa 1. Ker ze od nekdaj rada tečem sem se odločila, da grem letos na polmaraton. Naslednji mesec bom pričela s pripravami. Zanima me, na kaj vse moram biti pazljiva (poleg hipoglikemij) med dolgotrajnim tekom, kako naj si čimbolj napolnim zaloge glikogena, kaj se zgodi ko zalog glikogena ni več, kaj storiti ob hiperglikemiji med tekom, itd…
Naj še povem, da trenutno uporabljam injekcije insulina, ker zaradi majhnih odmerkov insulinska črpalka še ne pride v poštev.

Hvala za odgovor, lep pozdrav

Spoštovani!

Ob pripravah boste hitro ugotovili, za koliko si morate zmanjšati odmerek inzulina, da boste po določeni stopnji napora še vedno imeli dovolj visok sladkor. Glikogena se ne da kaj dosti napolniti, ker ga inzulin stalno izplavlja, pa tudi višek gre samo v maščobo. S seboj imejte napitke z glukozo ali podobno, da boste stalno dodajali porabljeno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozabila sem še dodati, da imam tudi hipotirozo. Ali bo potrebno povečanje/zmanjšanje odmerka Euthyroxa?

Hvala za odgovor….

Lep večer

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Eutiroks jeljite v enakih odmerkih. Pri tem ni takih nihanj, kot pri inzulinu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close