Najdi forum

Lep Pozdrav!
Star sem 15 let,decembra bom 16. Med počitnicami se mi je zgodilo nekaj groznega-doživel sem epileptični napad pred računalnikom. Po tem je bilo vse v redu,naslednji dan pa se je začela mora…zdelo se mi je da sanjam,zelo sem se prestrašil,nisem mogel sedet ker nisem bil miren,težko sem dihal,mislil sem da se mi bo zmešalo. Nato so me hospitalizirali…v bolnici je bilo isto…počutil sem se zelo utrujen in izčrpan, še vedno sem imel občutek da sanjam. Nato so me odpustili, teden po tem pa se mi je zmotilo v trgovini da sem skoraj padel. Spet sem šel v bolnico za 2 dneva na CT pregled…našli niso nič,prav tako ne na EEG-ju. Zdaj se mi ne moti več, ne bojim se več novega napada (skoraj sem že pozabil nanj), še vedno pa imam večkrat na dan občutek da sanjam, in da se mi bo zmešalo čeprav sem miren. Ugotovil sem tudi da ne morem razmišljati kot prej…ne morem se osredotočiti na nič.Kot bi bilo pretrgano kako vezje v moji glavi. Večkrat slišim šume ko grem spat…občutek mam da so vsi proti meni, čeprav vem da me vsi podpirajo (kot bi nekdo ukazoval moji glavi kaj naj si misli) najhujši pa je občutek da bom vsak čas znorel. Res se mi včasih zdi da bom nekoga ranil,čeprav nočem…pred napadom nisem imel nobenih psihičnih težav.Prijatelj mi je povedal da je to mogoče SHIZOFRENIJA. Prosim pomagajte ker si sam ne morem. Hvala že vnaprej.

Spopštovani Zaskrbljeni,
utripanje Tv zaslona,migetanje luči v discu in podobni ritmični stimulusi povečajomožnost epileptoforminh napadov, posebno, če so združeni s telesno izčrpanostjo.Nemajhno vlogo predstavlja osnovni prag za konvulzije, ki je lahko že primarno znižan.Ostalo, kar opisujete sodi bolj v krog anksioznih težav,ko k shizofreniji.(med drugim se ta v vaši starosti praviloma še ne pojavlja.Da boste odpravili vse dvome, pa tudi našli ustrezni tretman, se oglasite na Posvetovalnem cenrtu za otroke in mladpostnike na Gotski uliuci v Ljubljani.

New Report

Close