Najdi forum

sem imela obravnavo

takole je bilo:
-prvo nasilje po nekaj mesecih so predlagali poravnavo, ovadbo bi morala dati sama
drugo nasilje enako
tretje nasilje; kazensko ovadbo da policija sama, nihče več nič o mediaciji
obravnava je bila pol leta po dogodku, ampak potem je steklo hitro v dveh treh mesecih še dve obravnavi in konec
problem je le ker se prepovedi približevanja ne more nategovati v nedogled zato zdaj vem da je treba takoj zahtevati tudi dodelitev skrbništva z ZAČASNO ODREDBO in v tem času tudi zahtevati prepoved približevanja otrokom, ker ne bi bilo v njihovo korist……
Prepoved približevanja meni je bila ves čas kazenskega postopka, ker sem se ga res bala ampak sem jo dosegla s težavo.Ni pa kazensko sodišče dalo prepovedi približevanja otrokom, češ da do njih ni bil nasilen (pustimo, da me je mlatu pred njimi, da je otoka odpeljal brez moje vednosti in nisem vedela kje je – to pač ni bila tema kazenske obravnave)
Na zahtevo za začasno odredbo sodišče odreagira v nekaj dneh. Prepove stiike, potem pa stavri po moje (in tudi pravilno) rešuje počasi, da se stvari izkristalizirajo.
Čeje bil nasilen do tebe ali otrok, bodi brez milosti, tega ne rabite!!!!!!!!

Nekaj me še zanima – če sem prav prebrala zgoraj, te je pretepal, a ti je kdaj tudi grozil da te bo ubil, če boš iskala pomoč? Si to povedala na policiji? Sprašujem glede na to, da je dobil samo pogojno. Kako pa poteka obravnava? So te tudi zaslišali? Si imela odvetnika?

Ja vse od naštetega 🙂
Aha prijave na policiji so pomembne.Vzamejo zelo resno, poklicani so tudi na sodišče in ti res pomagajo, ker imajo po moje polno p…. teh nasilnežev, ki jih hodijo mirit in odvažat.
Če te je poškodoval moraš TAKOJ k zdravniku, potrdilo nekaj velja na sodišču.
Seveda rabiš odvetnika, če si ga ne moreš privoščiti ti kot žrtvi nasilja celo pripada brezplačna pravna pomoč ne glede na višino tvojih dohodkov.Ampak uveljavljati jo moraš vnaprej. Jaz tega nisem vedela. Vse sodne stroške in odvetnika je sodišče itak potem naložilo njemu, čeprav lahko samo sanjam da mi bo kdaj vrnil.
Z odvetnikom obravnava ni noben bav bav. Če ti popustijo živci je on tam, lahko greš ven in odvetnik sledi postopku. Zaslišane so vse priče, mladoletnih otrok ne zaslišujejo, če so drugi dokazi in priče.
Pogojna kazen je po moje običajna, saj jih nimajo kam dati vseh nasilnežov. Naložijo pa tudi terapijo (alkoholiku hospitalizacijo, tečaj nenasilne komunikacije…..) če tega ne izvaja je pogojna kršena.
Joj, ko sem tole prebrala za sabo sem se zgrozila. Deluje kot da sem naštudirala vse luknje kako desca zašiti.Pa nisem, tole je samo povzetek mojih izkušenj in vse bi dala, da bi mi bile stvari jasne že prej, ne šele sedaj ko je vse za mano. Mogoče bo kateri pomagalo, da se ne bo zapletala in upala v nemogoče (nasilnež in alkoholik se ne bo nikoli spremenil)
Predvsem je po mojih izkušnjah pomembno, da zaganjaš kraval na vseh inštitucijah (policija, tožilstvo, zdravnik, psihiater, varna hiša, sosedje ,vrtec, šola, prijatelji, župnik in CSD – namenoma na zadnjem mestu, ker so res nemogoči). V bistvu se izkaže, da CSD nima nobenih pristojnosti, nobene moči, nobene besede. Kot da so tam sami zaradi sebe.
Žal na sodišču štejejo samo dokazi. Če se boš skrivala, ker te je sram, ne boš imela nikoli miru.
In še to. Nujno je potrebno voditi dva postopka. Poleg kazenskega tudi civilnega (stiki, skrbništvo, preživnina)
Razdelitev premoženja je spet naslednja pesem. Tu nisem še naredila nič. Če ga zanima, naj začne sam in tokrat on nosi stroške.
Drži se!

New Report

Close