js pa berem tele forume že kar neki časa pa opažam da znate sam kritizirat. kolk vas je dejansko odgovorilo na vprašaje k ga je postavla avtorca? kolk vas dejansko ve kaj sploh pomen manipulator,psihopat oz. čustveni psihopat? k si enkrat v rokah takega človeka je mal težko it stran pa ne zato ker nebi hotela it stran ampak zato k so lahko posredi še druge stvari. recimo ustrahovanje in podobno. sicer v tej zgodbi ne vemo a je stvar tud v ustrahovanju ampak dejstvo je da zgodba in človk k ga punca opisuje ni malenkost. po drugi strani pa si želiš da bi bil t. i. psihopat spet takšen kot je bil na začetku zato tud ne greš stran ampak mu na nek način hočeš dopovedat da je bla komunikacija z njim lepša prej k je bil bol prjazn. vsi samo kritizirate t. i. žrtve noben pa se ne sprav na t. i. psihopata. lahko je rečt umakn se ampak s tem nismo dosegl nič. psihopat bo najdu drugo žrtev. in druga žrtev bo spet iskala pomoč recimo in spet ji boste rekl umakn se. zato pa je tuki res na mestu vprašanje a se t.i. psihopati zavedajo kaj delajo? pomoje se ne zavedajo. nism pa strokovnjak za take stvari tako da mogoče se kašni tud zavedajo pa delajo take stvari zanalašč iz maščevanja. ne vem. ampak dejstvo je da se v takem primeru ne kritizira žrtve ker ima vrjetno že dovolj kritiziranja in podobnih stvari iz strani psihopata.

No jaz bi pa tle še neki dodal. Pomagat je treba žrtvi tako da se ji pove KAKO jit stran. Predvsem pa je treba pomagat psihiču in se z njim resno pogovort o njegovih dejanjih ker drugač se bodo “žrtve” kar popale na njegovo mrežo. No jaz priznam da pametnega nasveta res nimam kako vse to speljat ampak tle ste nekateri tok pametni in res je kot pravi dežek lahko je rečt da se gre stran od takega človeka ampak če ste že tok pametni še povejte kako jit stran.

Kako iti stran. Preprosto greš. To ni težko je zelo preprosto. Zakaj pa nekdo gre težko stran od nekoga, ki mu povzroča samo trplenje, bolečino bo pa moral sam predelati in poiskati rešitev kako stran. Če se manipulatorji zavedajo kaj delajo ja. Samo človek mora biti sam tako zrel oziroma se imeti rad, da preprosto takega človeka sploh ne spusti k sebi, če ga pa že pa po določenem času vidi, da se samo igračka in gre spet preposto stran, Saj je vse preprosto ljudje kompliciramo radi 🙂. Ne spreminjaj se zaradi drugih, ker ne bo nihče opazil. Spremeni sebe in vsi bodo to opazili.

Verjemi, da če gre res za t.i. psihopata, ni lahko it stran…

To se popolnoma strinjam ( če klicari, hodi okoli tvojega doma, zasleduje, pritiska na domače, grozi, razbija itd…) samo avtorica posta ni nikjer omenila, da bi jo ta moški zasledoval, ji težil nenormalno vsak dan, da bi jo pretepal….kakor sem jo jaz razumela imata problem v tem, da ona ne razume zakaj se je zaćel tekom veze do nje obnašati popolnoma brezbrižno…. Da ima pač on svoje poglede ona svoje in tu je bolje da prekine črto. Mislim, da ji on niti ne bi pretirano utrujal, če bi ona potegnila črto mogoče kaki klic sms tega pa ona sama lahko ignorira.

ma ni ga človeka k bi mel isti pogled na svet kot ti recimo oz. niti dva človeka na svetu si nista enaka.
kako bi blo če bi vsi na vse gledal isto zmeda bi bla povsod vsi bi se strinjal v vsemu vsem bi ble všeč iste stvari in podobno. poleg tega če bi imela tako različne poglede kot ti praviš oz. misliš kakdjk se že na začetku nebi ujela pač moje mnenje res pa ne vemo kako je to pri avtorici teme. kolko časa sploh to traja in kdaj se je spremenil? kaj pa če jo je strah povedat da je tip napadalen al kej takega? če bi si ljudje upali povedat vse kar se dogaja bi šli po strokovno pomoč ne pa po forumih pisal. forum se mi zdi dobra anonimna pomoč. če greš pa po strokovno pomoč bo pa prej al slej tud psihič zvedel.

ja zavedajo se verjetno res ne. ampak jst mam pa eno vprašanje na katerega še nikoli nisem zasledila odgovora. je tak človek isti do vseh ali je možno, da je recimo iz koristoljuja, do enega človeka drugačen oziroma ga “časti po božje” dalj časa, tudi takrat, ko mu oseba že zaupa? ali pa ne vem, ker se boji, da ga bo oseba zapustila on pa tega noče, ker ima koristi od te osebe in je zato do te osebe prijaznejši?

New Report

Close