Mene pa zanima, no ne vem, če se bom pravilno izrazila, če se čustveni psihopati zavedajo tega kar delajo? Kakor koli bi se že temu reklo – čustveni psihopati, sebičneži. Ali se zavedajo te svoje ‘pomanjkljivosti’?

Kolikor vem – in razmišljam – sploh ne. Niti približno.

Verjetno so prepričani, da so vseh težav krivi drugi.

No, pa še nekaj, so čustveni psihopati taki, da so na začetku super in šele sčasoma pokažejo svoj pravi obraz?

mene pa čisto resno zanima,
– kdo so čustveni psihopati?
– kaj takšnegapočnejo, da jih označimo za “čustvene psihopate”?
– in kako jih prepoznati?

ja itak, samo pomisli-če bi pokazali že na začetku, ne bi dobili žrtve, jasno

mene pa čisto resno zanima,
– kdo so čustveni psihopati?
– kaj takšnegapočnejo, da jih označimo za “čustvene psihopate”?
– in kako jih prepoznati?[/quote]

To vse v bistvu zanima tudi mene.
Ampak mislim, da jih zato označimo za čustvene psihopate, ker so sebični, imajo čustva le zase.
Ko recimo nekdo trpi za njega nimajo lepe besede, ravno obratno, ko trpijo oni sami iščejo človeka, ki jim bo dal lepo besedo. Tako nekako si jaz to razlagam.

patološkost pomeni odklon od normalnega, v medicini je to bolezen. čustveno psihopatološko bi torej pomenilo nenormalno čustvovanje. Normalno pa je tisto, kar se pojavi pri veliki večini. Če torej ne čustvuješ tako, kot večina prebivalstva, si čustveni psihopat.

za vse to, kar si naštela… takšne bi jaz označila za “čustvene invalide” in ne psihopate.

ne vem sicer točno, mogoče se pa motim.

A bi jaz lahko tukaj naredila eno tako anketo? V bistvu sem imela z enim človekom eno tako izkušnjo pa me zanima ali ima prav on ali jaz? Pa me zanima kaj si drugi mislite o tem, kako drugi gledate na to.

Ali je primerno v resen pogovor mešati hec kar tako, neumestno, ne da bi se resen pogovor prej končal? (Po vsem skupaj je krivil mene, češ, da je tak način čisto normalen.)

DA

NE

no, ko že globokoumim v tej temi. Smeh je sproščanje, ki se pojavi takrat, ko je situacija za nas napeta in jo s humorjem sprostimo. Npr. zelo težko je gledati nekomu nemo v oči, brez da bi se začel smejati. Večina vicov ima napeto situacijo, ki se na nepredvidljiv način razreši.

Će si torej v zadevi, ki je bila za njega resna, sproščala svojo napetost s humorjem, je po svoje imel prav, saj nisi bila sposobna sprejet vsega, kar ga je težilo in si mu v bistvu odbijala tako, da si se delala norca.

Odgovor je torej NE

Ne ravno obratno je bilo, zame je bila zadeva resna, zelo resna, on pa se je zajebaval.

jaz sem tudi tako razumela, da se je on hecal, ko sta imela resen pogovor.

težko je tukaj odgovoriti z DA ali NE. ker je njegovo hecanje odvisno od mnogo dejavnikov. lahko, da se je pohecal tudi zato, da bi malo spremenil temo pogovora, ali pa samo zato, da bi malce sprostil napeto situacijo. možno pa je tudi, da si ti njegovo hecanje vzela preresno.

seveda pa je vse odvisno od vrste pogovora, ki sta ga imela in ….. možno, da se je hotel izogniti pogovoru…..

običajno pa je tako, da v takih primerih vsak krivi drugega. tako kot sedaj on tebe, ti pa njega. 🙂

To je res relativno, tako kot je napisala že Melita.

Je pa tudi res, da moški velikokrat poskušamo vnesti malo sprostitve/sprostiti napetost s kakšnim hecom – ki zelo lahko izpade popolnoma neprimerno. Zato ni nujno, da te je poskušal grdo zj… ali izigrat, lahko je bilo kaj od tega.
Seveda pa ni nujno.

Kdor ni bil zraven, le težko kaj resnega reče na to temo.

Vsak doživlja situacijo po svoje, pa mislim da zaradi tega še ni potrebno nekoga etikirati. Vse kar je mogoče ok da narediš je da mu poveš da ti tak način komunikacije ni všeč. In mogoče bom isto tebi rekel.Ali pa ne.

Ja seveda. Na začetku zveze svojo žrtev skoraj po božje častijo, jo razvajajo…Potem ona začne verjeti, da jo zares ljubijo in jim začne zaupati. Šele potem, ko se žrtev ujame v njihovo past, pokažejo svoj pravi obraz.
Sledijo očitki ki nimajo realne osnove, sledi njihovo samo hvaljenje in samo smiljenje, pojavi se ljubosumnost tudi na lastne otroke, naenkrat stvari za katere so trdili da so jim všeč in jim veliko pomenijo ne pomenijo ničesar več, pojavi se izsiljevanje, pojavi se psihično in včasih tudi fizično nasilje. S svojo manipulacijo želijo pri žrtvi vzbuditi občutke krivde in jo okriviti za vse, kar je v razmerju narobe. Sem sodi tudi njihov znani stavek: seveda sem znorel, kaj si me pa izzivala in sprovocirala da sem tako reagiral…
Včasih potem spet sledi obdobje lažne velike ljubezni in opravičevanja, a potem se situacija ko hodobnež in zoprnež spet pokaže svoj pravi obraz ponovi in intervali med ponovitvami so vedno krajši, obdobja molka in odtujenosti pa vedno daljša…
Zato vam polagam na srce…ob prvem sumu na to da ste v zvezi s psihopatom, prekinite vse stike z njim in ne nasedajte njihovim lažnim prošnjam, opravičevanjem in obljubam, da se bosdo spremenili…

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

Načeloma je definicija psihopata “človek, brez vsakršne zmožnosti empatije”.

Že to pove dovolj, kajne?
Pravi psihopati so dokaj redki, veliko je pa ljudi ki so blizu temu.

Ja seveda. Na začetku zveze svojo žrtev skoraj po božje častijo, jo razvajajo…Potem ona začne verjeti, da jo zares ljubijo in jim začne zaupati. Šele potem, ko se žrtev ujame v njihovo past, pokažejo svoj pravi obraz.
Sledijo očitki ki nimajo realne osnove, sledi njihovo samo hvaljenje in samo smiljenje, pojavi se ljubosumnost tudi na lastne otroke, naenkrat stvari za katere so trdili da so jim všeč in jim veliko pomenijo ne pomenijo ničesar več, pojavi se izsiljevanje, pojavi se psihično in včasih tudi fizično nasilje. S svojo manipulacijo želijo pri žrtvi vzbuditi občutke krivde in jo okriviti za vse, kar je v razmerju narobe. Sem sodi tudi njihov znani stavek: seveda sem znorel, kaj si me pa izzivala in sprovocirala da sem tako reagiral…
Včasih potem spet sledi obdobje lažne velike ljubezni in opravičevanja, a potem se situacija ko hodobnež in zoprnež spet pokaže svoj pravi obraz ponovi in intervali med ponovitvami so vedno krajši, obdobja molka in odtujenosti pa vedno daljša…
Zato vam polagam na srce…ob prvem sumu na to da ste v zvezi s psihopatom, prekinite vse stike z njim in ne nasedajte njihovim lažnim prošnjam, opravičevanjem in obljubam, da se bosdo spremenili…[/quote]

Bo tole kar prava definicija, ja.

Zato vam polagam na srce…ob prvem sumu na to da ste v zvezi s psihopatom, prekinite vse stike z njim in ne nasedajte njihovim lažnim prošnjam, opravičevanjem in obljubam, da se bosdo spremenili…[/quote]

Hvala.

To sem naredila pa je bilo še slabše. Potem je bilo iz njegove strani nekako takole ‘če ne bo po moje potem sploh ne bo’

jaz sem tudi tako razumela, da se je on hecal, ko sta imela resen pogovor.

težko je tukaj odgovoriti z DA ali NE. ker je njegovo hecanje odvisno od mnogo dejavnikov. lahko, da se je pohecal tudi zato, da bi malo spremenil temo pogovora, ali pa samo zato, da bi malce sprostil napeto situacijo. možno pa je tudi, da si ti njegovo hecanje vzela preresno.

seveda pa je vse odvisno od vrste pogovora, ki sta ga imela in ….. možno, da se je hotel izogniti pogovoru…..

običajno pa je tako, da v takih primerih vsak krivi drugega. tako kot sedaj on tebe, ti pa njega. 🙂[/quote]

Ne bi zdaj rada tukaj pisala kakšen pogovor je bil.
Meni se je namreč pred kratkim zgodilo nekaj slabega in on me je nekaj vprašal v zvezi s tem kar se mi je zgodilo, jaz sem mu povedala, zaupala, on pa se je začel zajebavat.

New Report

Close