Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina še eno srce

še eno srce

Pozdravljeni,

še eno srce, ki ni zadovljno z lastnikom. Moj problem: letos se mi je trikrat zgodilo, da sem sredi noči vstal in srce mi je naenkrat začelo biti zelo hitro, tudi čez 150/min, potem pa je trajalo kar nekaj časa, da se je umirilo. Bil sem pri zdravniku, naredili so mi EKG – bp, opravil sem holster/holter ali nekaj podobnega – zopet bp. Občutek pa je prav zoprn, kar utrujen sem po taki seansi, drugače nimam kakšnih težav, redna rekreacija – grosko kolo, itd. Zadnji napad sem že znal nekako umiriti v zelo hitrem času, minuta, dve, ampak utrujen pa sem še vedno bil. Hvala za odgovor, lep dan, Ičo

Spoštovani!

Imate napade hitrega bitja srca, kar se praviloma dogaja pri zdravem srcu, torej vam za zdravje vašega srca ni potrebno skrbeti, niti nsio potrebne nobene dodatne preiskave ali zdravljenje. Je pa problem nadležen in sila neprijeten. Naučite se možnih manevrov, s katerimi si lahko pomagate pri zaustavitvi hitrega bitja srca (npr. masaža dela vratu pod krivino spodnje čeljustjo – vedno samo na eni strani, napenjanje kot pri odvajanju blata, zehanje. močenje obraza s hladno vodo). Zdravnik vam lahko predpiše bloksan ali ritmonorm v tabletah, s katerimi si lahko poamgate, če bitje traja več minut. Če kljub vsemu tako hitro bitje ne poneha po dveh urah, pojdite k zdravniku, da vas pošlje k internistu, kjer boste prejeli zdravila v infuziji, ki vam bodo ustavila hitro bitje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close