Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ščitnica: dg.: hipotiroza po vnetju

ščitnica: dg.: hipotiroza po vnetju

Pozdravljeni,

Sedaj sem dobila izvid.
Tsh je bil 1,38, t3 9,7, t4 3,4,
antitpo 1300, antitg 327, tsi <0,27

kontrolo imam čez 14dni.
Kaj pomeni tako visok antitpo in anti tg? Je to napaka, ker se mi zdi neverjetno da je normalno 60 jaz imam pa 1300?

Hvala in lp,

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre za Hashimotov tiroiditis s prehodom v hipotirozo. TSH je v mejah normale, mejno znižana pa sta pT4 in pT3. Zvišana protitelesa antiTG in antiTPO so le označevalec bolezni in nimajo napovedne vrednosti. Vsekakor pa je potrebno spremljati TSH in ščitnična hormona.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

po mesecu dni se mi je hormon zopet dvignil in sicer na tsh 27, t3 3,6in t4 6,8.
Piše naj jemljem euthyrox 14dni 25 nato 50.
kontrola čez 2 meseca.

Zanima me glede na to da se mi je v 2 mesecih tako tsh spreminjal če lahko še počakam z tableti?
Kaj nasploh pomeni če tablet ne jemljem kajti počutim se čisto OK (kar se je zdravnici zdelo sicer čudno glede na tsh in 0,03 na 1,38 in nato na 27 v 5tednih)?

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Glede na navedene izvide ( tsh 27, t3 3,6in t4 6,8.) se je pri vas razvila hipotiroza.Potrebno je pričeti nadomestno zdravljenje s tiroksinom (Euthyrox) kakor vam je svetoval tirolog.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!
Imam vprašanje. Preiskava ščitnica je pokazala vrednost Tg je 0 in TPO je 0. Ali ja to normalno? Hvala in l.p.

Spoštovani!

Vrednosti Tg 0 in tpo 0 so možne. Vednpo je vsekakor preiskave potrebno interpretirati skupaj s kliničnimi težavami, najdbami pri kliničnem pregledu in morebitnimi zdravili, ki jih bolnik jemlje.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Od avgusta 2014 se zdravima za hipotirozo (Hashimoto), trenutno na Euthyrox 125.
Ob diagnosticiranja hipotiroze imam povišan holesterol in trigliceride. Kljub spremembi prehranjevalnih navad in povečanju telesne aktivnosti , so današnje vrednosti naslednje:

S-TSH (0.35 – 4.94 mIU/L) 0,54

S-Holesterol (4.0 – 5.2 mmol/L) 6.9 H
S-Trigliceridi (0.6 – 1.7 mmol/L) 3.1 H
S-HDL-Holesterol (> 1.4 mmol/L) 1.3 L
S-LDL-Holesterol (2.0 – 3.5 mmol/L) 4.7 H

Zanima me, če kljub uravnanemu delovanju ščitnice le-ta vpliva na povišane maščobe v krvi, ali je potrebno vzrok iskati drugje.

Hvala lepa!

Spoštovani!

Kadar je TSH v okviru normalnih vrednosti je vzrok za zvečane ravni lipidov iskati drugje. Verjetno bo potrebno zdravljenje s statini.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close