Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ščitnica

ščitnica

Zanima me kakšne so lahko težave, če ščitnica deluje nepravilno (povečana ščitnica)?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Samo povečana ščitnica ni nujno da povzroča težave. Težave povzroča ščitnica, če izloča premalo ali preveč hormonov. Domnevam, da vas zanima, če izloča preveč hormonov. Takrat človek navadno hujša ob normalni hrani in ješčnosti, trese se, je nervozen, razdražljiv, lahko ima izbuljene oči, bolj svetleče, utrip je pospešen, zviša se krvni tlak… Kakšne težave imate pa vi?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni!
Tudi sam imam težave s ščitnico , sicer mi desni reženj deluje normalno levi pa se povečuje . Imam golšo velikosti 6x3x3 cm in se še veča . Hormon imam v mejah normale , pač pa imam Tg večji od 1300 ( normalno mislim, da je do 85 ), izvid kaže na nodozno eutireotično golšo z maloštevilnimi folikularnimi in hurtlovimi celicami .
Kaj me čaka in ali je kdo, ki mi lahko pove, kakšno je življenje in splošno počutje, če ti odstranijo ščitnico in jemlješ hormonske nadomestke ?

Pozdravljeni!
Tudi sam imam težave s ščitnico , sicer mi desni reženj deluje normalno levi pa se povečuje . Imam golšo velikosti 6x3x3 cm in se še veča . Hormon imam v mejah normale , pač pa imam Tg večji od 1300 ( normalno mislim, da je do 85 ), izvid kaže na nodozno eutireotično golšo z maloštevilnimi folikularnimi in hurtlovimi celicami .
Kaj me čaka in ali je kdo, ki mi lahko pove, kakšno je življenje in splošno počutje, če ti odstranijo ščitnico in jemlješ hormonske nadomestke ?

New Report

Close