Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ščitnica

ščitnica

Pozdravljeni.
Zaradi aritmije srca sem bila pri internistu, ki me je napotil na pregled ščitnice.
Izvid je taksen: scitnica je difuzno povecana do II stopnje, elastične konsistence.
UZ: difuzno povečana ščitnica izoehogene UZ strokture. V spodnjem polu levega režnja je hipoehogena lisa. Testi na ščitnična avtoprotitelesa so v mejah normale.
Mnenje: pri bolnici ugotavljamo difuzno evtirotično strumo. Priporočamo zdravljenje
z Jodid Merck 200ng dnevno leto do leto in pol.
Kaksna so ta zdravila? Ali imajo kasne stranske ucinke? Obstaja mogoce tudi
kaksna naravna moznost? (samo vprasam)
Ali mi lahko malo razložite izvid? Ali mislite, da je aritmija srca povezana s sčitnico?
Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Spoštovani!

Ker ščitnica izloča normalne količine hormonov, ne more vplivati na artimijo, še zlasti, ker bi prej delovala premalo kot preveč. Živci?

Ščitnica se poveča, ker se “trudi” z zbiranjem joda iz prehrane, v kateri ga pogosto ni dovolj. Z uživanjem joda boste tako pomagali ščitnici, da se ji ne bo treba naprezati in se tako ne bo še naprej večala. Ostali izvidi so pomembni samo za primerjavo ob kontrolah, drugače pa trenutno ne kažejo na nobeno bolezensko dogajanje. Jod se nahaja predvsem v morski hrani in jodirani soli. Ostala hrana je zelo revna z jodom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close