samozavest na psu

Čaw! Neki me zanima…hodm u 4. letnik in mam en velik problem…preveč sm shy punca. To me zelo moti. Ker sm shy se družm vedno z ljudmi , ki so za moje pojme bedni, da se počutm boljša od njih, pred ljudmi s šole, ki jih več ljudi pozna in so samozavestni in izžarevajo pozitivno energijo se kr vase potegnm in jih komaj v oči pogledam ker imam neprestan strah pred tem, da si bodo mislili da sm bedna in dolgočasna in ravno zaradi tega tako tudi dost ljudi misli pomoje vendar tisti, ki me spoznajo vedo da sm zlo simpatična punca ampak se vedm bolj resno in zadržano(ne da se nikol ne smejm al pa kej taga)-sem vesele narave ampak včasih me popadi čista depresija, ker bi bila rada samozavestna in prikupna punca, da bi folk vidu da sm “carka”. Ful mam te komplekse že od osnovne šole, ko so me sošolke vves čas dajale v nič in mi govorile da sm zabita, bedna, čudakinja-to je na meni pustilo neizbrisno brazgotino-teh kompleksov se ne morm znebit (da sem bednica in da vsi mislijo tako kot moje bivše sošolke). Takrat, ko kaj popijem sem čisto druga-nikoli ne delam nekaj da se nebi zavedala ampak enostavn postanm FUL samozavestna in takrat si upam z ljudmi, ki jih mam za nekaj več od sebe spregovorit!! Kaj mi je!!?? Takrat mi vsi povedo da se mi vid, da sm spila neki malga ker se na drug način smejm, sm bolj zabavna!! NE MARAM SE!! 🙁 In tisti prijatelji, ki jih imam za manj od sebe sovražm in se jih hočm znebit ker so res bedniki in še večji zakompleksanci kot jaz in vem da to ni družba zame ker sem potem skos žalostna!! Prosm svetujte mi, kako naj to popravim oz kako naj pridobim zaupanje vase, ker bi rada imela na mladost lepe spomine in ne na to kar je zdaj! Res sm zlo nesrečna glede tega!!

p.s.:sm luštna(tako pravijo fantje oz mi to pokažejo-s svojim sem 3 leta) zato vem da nimam razloga za nesamozavest sam kaj ko mam dneve, ko se mi zdi da sm navadna ničla in da so vsi boljši od mene 🙁

Vem da je problem v meni sami, zato prosim da mi svetujete kako naj se streniram (kšne vaje za avtotrening bi mi prišle prav!)

P.s.:mama me je vzgajala v punco, ki mora biti prijazna in prikupna, kakšrna je bila tudi sama, oče je bolj samozavesten in uspešen posloven moški kot tudi mama vendar imava podoben karakter (z mami)-tudi to se mi zdi da vpliva name…

Hvala, ker ste morali prebrati tako dolgo pismo ampak le tako lahko razložim probleme…

Pozdravljeni,

mogoče bi bilo koristno, da bi prebrali knjigo Kako smo lahko srečni in zadovoljni (D. Burns) in poskušate na sebi delati tako kot tam piše. Knjiga vas seznanja s tehnikami, s katerimi lahko spreminjamo nekatera zmotna prepričanja, ki jih imamo v življenju vsi.
Glede na to, da vas alkohol lahko sprosti, pa bi bilo potrebno izključiti socialno anksioznot. O njej si lahko več preberete na spodnjem linku:

Alkohol vam pa odločno odsvetujem. Poiščite bolj ustrezen način za obvladovanje teh težav.

lp

ps oprostite za zamudo

New Report

Close